نقد و بررسی بازی Shuyan Saga

توسط Pars Joy در 22 سپتامبر 2023

Shuyan Saga که در سال 2017 بر روی موبایل و سپس روی رایانه شخصی منتشر شد، ترکیبی بین یک رمان گرافیکی و بازی مبارزه ای مبتنی بر هنرهای رزمی است. اکنون در 22 سپتامبر 2023 برای کنسول ها عرضه شده و سوالی که در اینجا مطرح می شود و مطمئنم ذهن شما را هم درگیر کرده، این است که آیا این بازی تقریباً هفت ساله هنوز هم می تواند تجربه قانع کننده ای را ارائه می دهد؟

کمپانی سازنده این بازی یعنی Lofty Sky Entertainment با انتشار این عنوان جدید، یک چشم انداز جذاب را گرد هم آورده است. در عصری که رمان‌های بصری دیجیتال با سرعتی بالا رشد نموده و در حال پیشرفت هستند، Shuyan Saga موفق می‌شود اوضاع را حتی بیشتر از این هم متزلزل کند و اکشن لحظه ای خود را به گونه ای به این ژانر می آورد که قبلاً ندیده بودیم. اما همانطور که در این مقاله نقد و بررسی از طرف وب سایت Pars Joy خواهید دید، در این فرض کاملاً به قول خود عمل نمی کند.

در بخش داستانی بازی Shuyan Saga، شما نقش یک شاهزاده خانم جوان به نام شویان را ایفا می کنید که به طور غیرمنتظره ای وارد یک درگیری سیاسی و نظامی می شود. ارتش مهاجم Guer به سرزمین پادشاهی پدرش حمله می کند و در این اوضاع، شویان را بیشتر به عنوان یک پیشاهنگ و فرستاده به جبهه نبرد می فرستند تا یک جنگجو. اما در نهایت او شکست می خورد و به تبعید فرستاده می شود. در گذشته شویان یک شاهزاده خانم لوس بدون مهارت های عملی و هنرهای رزمی بود، اما اکنون او باهوش، نترس است و رازی دارد. چیزی که او پنهان می کند این است که مخفیانه در محل تبعدیش، کونگ فو تمرین می کند و نهایتا در هنرهای رزمی مهارت پیدا می کند و پس از سال های تمرین، اکنون او به یک مبارز ماهر تبدیل شده است. حال او وظیفه دارد مردم سرزمینش را از چنگال دشمن نجات دهد و فرمانده بی رحم لشکر دشمن را سرنگون کند.

حالت اصلی گیم پلی Shuyan Saga به سه “کتاب” تقسیم می شود که روایت و اکشن آن در مجموعه ای از تصاویر با جزئیات دقیق (مشابه بازیهای سبک رمان بصری) اتفاق می افتد. به شما اغلب یک انتخاب از دو یا چند گزینه داده می‌شود که نحوه اجرا و پیشبرد داستان را مشخص می‌کند. اما در حقیقت، تا حد زیادی به نظر می رسد که تفاوت های نسبتاً جزئی در بیشتر این انتخاب ها وجود داشته باشد.

در واقع گیم پلی شامل ترکیبی از عناصر مبارزه و اکتشاف می شود که طی آن، شما باید از مهارت های هنرهای رزمی خود برای نبرد با دشمنان و حل پازل ها برای پیشرفت در بازی استفاده کنید. سیستم مبارزات بازی ساده اما موثر است و با انواع حرکات و کمبوها قابل تسلط است. متاسفانه سیستم مبارزه به‌طور باورنکردنی کم‌عمق است، مخصوصاً در مقایسه با بازی‌هایی مانند Street Fighter، Mortal Kombat یا هر عنوان مبارزه‌ای دیگر.

در نقاط مختلف، Shuyan Saga از یک رمان بصری معمولی به بازی دارای مبارزات سه بعدی، یا از بالای سر و یا برای مبارزات انفرادی، به یک عنوان مبارزه ای سنتی تر می پردازد. در هر صورت، مبارزه سخت و پر از مکث های عجیب است. برای مثال دشمنان در یک محل می ایستند و هیچ کاری نمی کنند تا زمانی که شویان حرکت کند. او تعداد محدودی مشت، بلوک، و حملات ترکیبی دارد که حتی در طول بازی نیز زیاد تکامل نمی‌یابند. با این حال پیشرفت در بازی باعث باز شدن برخی ارتقاءها می شود، مانند حرکات فرار یا حملات ویژه که به مبارزات کمک می کند تا سرگرم کننده باقی بمانند، زیرا دشمنان کمی تهاجمی تر می شوند، امتیاز بیشتری دارند و حملات قوی تری انجام می دهند. پس از اتمام کمپین، این بازی همچنین چند حالت جانبی را برای کاوش در اختیار بازیکنان قرار می دهد. یک داستان فرعی به دنبال شخصیت دیگری پس از اتمام داستان اصلی باز می شود.

بدون شک یکی از ویژگی های برجسته Shuyan Saga، سبک هنری آن است. جلوه‌های بصری و گرافیکی بازی خیره‌کننده است، با رنگ‌های زنده و مدل‌های شخصیتی دقیق که ذات فرهنگ و هنرهای رزمی چین را به تصویر می‌کشد. کات سین های بازی به سبک کمیک بوک به غوطه ور شدن بازی کمک شایانی می کنند و باعث می شوند که واقعا احساس کنید در حال مطالعه یک رمان بصری واقعی هستید.


همچنین این عنوان دارای صداپیشگی کامل برای شخصیت ها است که بسیار خوب انجام شده است، شخصیت اصلی نیز با بازیگری Krisitn Kreuk کار فوق العاده ای انجام می دهد که من را خوشحال می کند زیرا از بازیگری او در Smallville لذت بردم. طراحی صدای بازی نیز واقعا چشمگیر است و موسیقی متن فوق العاده زیبایی دارد که فضای بازی را به خوبی به تصویر می کشد.

در پایان می توان گفت Shuyan Saga یک رمان بصری زیبا می باشد که گیم پلی آن عمدتا بر اساس انتخاب هایی است که شما در دیالوگ های مختلف دارید. حتی اگر مسیرهای مختلفی برای انتخاب وجود نداشته باشد. داستانی کلاسیک را روایت می‌کند که در چین قرون وسطایی اتفاق می‌افتد، جایی که کونگ فو و جادو با هم ترکیب می‌شوند. سیستم مبارزه عالی نیست و گاهی اوقات کاملاً پاسخگو نیست. با این حال من این بازی را توصیه می کنم زیرا داستان و سبک هنری آن واقعاً برجسته و خیره کننده است.

نکات مثبت

داستان و سبک نویسندگی مناسب
عناصر رمان و اکشن به خوبی با هم سازگار شده و کار می کنند
بازی با کنترلرهای ایکس باکس بسیار راحت تر از ماوس و کیبورد است
صداپیشگی عالی و دیالوگ شاخه ای وابسته به انتخاب

نکات منفی

نبردهای پیش پا افتاده و نامناسب
مقدمه خسته کننده و ناخوشایند
گاهی اوقات سبک هنری بازی حالت ناسازگار پیدا می کند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
6.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
8.5
جزئیات

Shuyan Saga یک بازی است که تلاش می کند کارهای زیادی انجام دهد، اما در نتیجه همه آنها را در حد متوسط ارائه می دهد. سیستم مبارزه ای بازی دارای ایده فوق العاده ای است که متاسفانه به خوبی اجرا نشده است. احتمالا این عنوان در سال 2017 یک بازی موبایل فوق العاده بود، همرا با روایتی شایسته و اگر نگوییم خیلی بدیع واقعا در حق آن ظلم کردیم. همچنین رمان گرافیکی آن با مبارزات کونگ فوی بی‌درنگ متلاشی می‌شود. در سال 2023 و در کنسول‌های نسل جدید، Shuyan Saga احساس بیگانگی می‌کند و بعید به نظر می‌رسد بتواند که گیمرهایی را که از مکانیک‌های ظریف استفاده می‌کردند راضی کند. در نهایت اینکه Shuyan Saga آن بازی نیست که بتوانید به موفقیت آن امیدوار باشید، اما تلاش خوبی در توسعه آن انجام شده و از این لحاظ واقعا قابل تحسین است.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved