نقد و بررسی SCAR

توسط parsjoy در 12 سپتامبر 2020

باسلام به همه ی همراهان خوب وب سایت Parsjoy در این مقاله بار دیگر در کنار شما هستیم تا به نقد وبررسی یکی دیگر از بازی های روز دنیا بپردازیم. عنوانی که برای نقد و بررسی در این مقاله برای شما آماده کرده ایم بازی SCAR نام دارد. این بازی به تازگی به بازار گیم منتشر شده است و استودیوی Savage Studios این بازی را توسعه داده است و هم چنین بازی با همکاری ناشران Audiovisual SA، Audio Visual Entertainment منتشر شده است. با ما در این مقاله همراه باشید.

این عنوان که یک بازی اول شخص شوتر می باشد داستان فردی را روایت می کند که بعد از باز شدن پرتالی به درون دنیای ادم فضایی ها و هیولاها پرتاب می شود و باید تا پیدا کردن راهی برای خروج از این جهنم در بازی به مبارزه با این شخصیت ها بپردازد. داستان بازی در SCAR در حقیقت یک بخش فرعی به حساب می آید.

این مسئله از انجا حائذ اهمیت است که به صورت کلی ژانر بازی SCAR را می توان در ژانر بازی های شوتر کلاسیک دسته بندی کرد که شاید بسیاری از شما هم با ان خاطره داشته باشید. بنابراین در این سری عنوان بازی ها اساسا داستان بخشی فرعی و جانبی به حساب می آید. اکنون نوبت به بررسی بخش گیم پلی بازی می رسد.

گیم پلی بازی شامل پیدا کردن راه فرار و البته در عین حال مبارزه با هیولاهای بازی است. بدین صورت که ئئر هر بخش تعداد بسیار زیادی دشمن تعبیه شده است که شما باید علاوه بر اینکه تا حد ممکن از تعداد انها بکاهید در عین حال باید برای بقای خودتان نیز مبارزه کنید. البته نکته ی حائز اهمیت اینجاست که گیم پلی بازی بسیار سریع و روان است.

سریع بودن گیم پلی این بازی یک مزیت فوق العاده جذاب برای آن به ارمغان اورده است. شما می توانید در میان محیط های مختلف بازی با پرتاپ چنگک خودتان به سرعت جا به جا شوید و ا ز روی زمین به بالای محیط های بلند بروید. هم چنین سرعت جا به جایی خود کارکتر بازی به علت وجود تکنولوژی های بالا برای شما ممکن است و این مسئله به بازی رنگ و لعابی بسیار جذاب تر می دهد.

\

در بازی دشمنان مختلفی وجود دارد و از نظر تنوع دشمنان SCAR یکی از بهترین هاست. در هر محیط و مرحله از بازی که باشید با دشمنان متفاوتی رو به رو هستید. هم چنین در هر بخش از بازی باس فایت های فراوانی نیز انتظار شمارا می کشند. پرداخت کارکتر دشمنان نیز به نوبه ی خود جالب بوده است.

تنوع سلاح ها در بازی SCAR بالا است. تفنگ هایی که در بازی وجود دارند شامل تفنگ های بمب انداز و رگبار و … می شوند. هم چنین همانطور که گفته شد اصلی ترین وظیفه ی شما در SCAR این است که تا حد امکان دشمنان بیشتری را از پا در بیاورید و در عین حال نیز خودتان از اسیب های انها در امان بمانید. اما همانطور که وافق هستیم با این تعداد بالای دشمن سالم ماندن بسیار سخت خواهد بود از این جهت بازی در محیط خودش پک ها و قرص های سلامتی را گنجانده است که با دسترسی به انها می توانید سلامت خودتان را در بازی افزایش دهید.

گرافیک بازی همانطور که در ابتدا گفتیم بازی در ژانر شوتر کلاسیک کار شده است از این جهت گرافیک آن نیز دارای کیفییت مطلوب روزگار حاضر را ندارد. هر چند البته می تواند بازی کردن این عنوان از لحاظ بصری تجربه ای خاطره انگیز باشد اما باید در نظر داشت که بازی برای سال 2020 است اما گرافیکی که در بازی کار شده است به اواخر دهه ی 90 بر می گردد. این امر کمی برای مخاطب امروز شاید غیر جذاب باشد.

هم چنین از نظر جزئیات گرافیکی نیز SCAR نتوانسته است چندان لذت بخش از کار در بیاید. هر چند بازی دارای محیط های مختلفی می باشد اما طراحی آنها تقریبا مشابه صورت گرفته است و به غیر از دشمنان بازی که عموما دارای تنوع چشمگیری هستند اما محیط های بازی و ابزار صحنه و به صورت کلی هر آنچه در بازی به چشم می خورد دارای جزئیات ریز و دقیق بالایی نیست و عموما محیط بازی نیز از محیط های مخفی و ریز و جزئیات بالای صحنه عاری است.

به صورت کلی بازی SCAR یک بازی شوتر اول شخص سریع می باشد که گیم پلی ای بسیار لذت بخش و روان دارد. همچنین محیط بازی به علت طراحی کلاسیک آن می تواند برای بسیاری از گیمرهای امروزی نوستالژیک و خاطره انگیز باشد. تنوع دشمنان بالاست اما گرافیک بازی قوی کار نشده است. هم چنین صحنه های بازی عموما محیط هایی نسبتا بزرگ و با جزئیات اندک هستند. این عنوان را به دوست داران این ژانر بشدت پیشنهاد می کنیم هر چند شاید بازیکنان امروزی که خاطره ای با این سبک ندارند شاید این عنوان برایشان آنقدرها لذت بخش نباشد.

نکات مثبت

تنوع دشمنان و باس فایت ها
گیم پلی بسیار سریع و روان
تنوع سلاح ها در بازی

نکات منفی

گرافیک می توانست قوی تر باشد
محیط های کم جزئیات بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
7.5
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.0
جزئیات

به صورت کلی بازی SCAR یک بازی شوتر اول شخص سریع می باشد که گیم پلی ای بسیار لذت بخش و روان دارد. همچنین محیط بازی به علت طراحی کلاسیک آن می تواند برای بسیاری از گیمرهای امروزی نوستالژیک و خاطره انگیز باشد. تنوع دشمنان بالاست اما گرافیک بازی قوی کار نشده است. هم چنین صحنه های بازی عموما محیط هایی نسبتا بزرگ و با جزئیات اندک هستند.

7.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی Good Pizza, Great Pizza
21 اکتبر 2020
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی Good Pizza, Great Pizza

6.9

نقد و بررسی Immortal Realms: Vampire Wars

7.5

نقد و بررسی Aery: Broken Memories

5.3

نقد و بررسی بازی A hero and a garden

4.9

نقد و بررسی بازی Infini

7.9

نقد و بررسی CrossCode

8.3

نقد و بررسی Night Call

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved