نقد و بررسی SAMURAI WARRIORS 5

توسط Pars Joy در 1 ژانویه 2022

از زمانی که بازی زلدای افسانه ای در سال 2013 منتشر شد سبک بازی های این شکلی به نوعی اعتیاد آور برای توسعه دهندگان بازی های شرقی بدل شده است. تا به حال از همین تیم توسعه بازی Koei Tecmo چند بازی در ژانر هک و اسلش منتشر شده است که هر کدام از آنها به طرق مختلفی توانسته بوده اند که یک عنصر خاصی را به این سبک اضافه کنند. همان طور که انتظار می رفت هنوز سبک بازی های این چنینی بسیار داغ است. در همین راستا از همین تیم توسعه بازی جدیدی به نام SAMURAI WARRIORS 5 در سال 2021 منتشر شده است که امروز با نقد و بررسی آن در سایت Pars Joy در خدمت شما کاربران گرامی هستیم.

همانطور که گفتیم سبک طراحی بازی اسلش به گونه تازه وارد هنوز هم در دنیای گیمر ها محسوب می شود. با اینکه وجهه های مختلفی از بازی های این شکلی منتشر شده است ولی بازی SAMURAI WARRIORS 5 به طریقی توانسته است مجموعه ای از همه افکت های و توانایی های بقیه بازی هایش در سری های قبل را در این بازی بگنجاند. از اسلاید های تصویری و کات سین های جذابی که برای بازی در نظر گرفته شده تا افکتهای تصویری داخل بازی همگی بازی SAMURAI WARRIORS 5 را به یک مجموعه از بهترین آپدیت های همه ی بازی های قبلی بدل کرده است. به طور مثال شخصیت های محبوبی که از بازی های گذشته قهرمان های گیمر ها در سبک اسلش و هک بوده اند الان در یک بازی ظهور پیدا کرده اند و دنیای جذابی را برای طرفداران این سبک ایجاد کرده اند.

طرفداران بازی های SAMURAI WARRIORS به یاد دارند که بتل ها و جنگ های متفاوتی در سری بازی های قبلی انجام شده است. خیلی از داستان های آنها در تیم های مختلف و لشگر های دشمن به صورت مبهمی باقی مانده اند. بعضی از نبرد های خونینی که در سری قبلی بازی ها انجام شده است دوباره به این بازی برگشته است. البته کمی توسعه دهنده در اینجا تنبلی کرده و به دنبال توسعه داستان جدیدی در بازی نبوده است. ولی ایده اصلی بازی به این گونه است که محبوب ترین نبرد ها در بازی چه از تیم خودی و چه از تیم رقیب در این بازی قرار بگیرند. به طور مثال از قهرمان های بازی 35 کارکتر مختلف با قدرت های خودشان در بازی قرا دارند. خیلی از این شخصیت ها در اصل دشمن شما در سری قبلی بازی ها بوده اند که در بازی SAMURAI WARRIORS 5 می توانید آنها را انتخاب کنید و حتی در جهت مخالف نبرد های قبلی با آنها در جنگ ها شرکت کنید که می تواند ارزش گیم پلی بالایی برای گیمر های پر شوق این سبک بازی ها داشته باشد.

اما نکته جالبی که باید در رابطه با این نسخه از بازی به آن اشاره کرد روایت داستان های بازی به صورت بسیار واضح تر و تشریح کامل شخصیت های اصلی بازی است. کات سین های جذاب با اسلاید های تصویری بسیار زیبا و نقاشی شده هنری داستان های خوبی از عمق این کارکتر ها برای ما ترسیم می کنند که در نسخه اصلی این بازی وجود نداشته اند و قسمت های مبهم بازی را شرح می دهند. شخصیت های جدید با طراحی های لباس های جدید ترنیز با ویژوال های بیشتری به بازی طراوت ویژه ای داده اند.

اما وقتی بخواهیم در بازی SAMURAI WARRIORS 5 به سراغ اصل مطلب برویم در حقیقت باید از اکشن های آن صحبت کنیم. و این مژده به طرفداران بازی را می دهیم که در نبرد ها و اکشن های بازی نا امید نخواهید شد. توسعه های تصویری و حمله ای در بازی به قدری زیاد انجام شده است که هر قهرمان در بازی دارای نیرو های خارق العاده ای است که می تواند ساعت ها خالی کردن این نیرو ها بر سر لشگر های دشمن ارضا کننده باشد. حمله های مختلف ابتدایی شخصیت ها در بازی هستند ولی دولوپر های بازی قدرت های بیشتری را توسعه داده اند که با بالا بردن سطح مانای بازیکنان در بازی قابل انجام هستند.

نقشه کلی بازی به خوبی به روز رسانی شده است و مشکل های تصویری در مینی مپ نبرد های بازی به خوبی برطرف شده است. اما یکی از مشکلاتی که در بازی وجود دارد مشکل انجام بازی به صورت چند نفره است. از آنجایی که بازی SAMURAI WARRIORS 5 یک جورایی بازی کالکشنی از همه بازی های قبلی است وقت زیادی برای اندازه گیری قدرت های بازیکنان انجام نشده است. بالانس کارکتر ها در بازی در وضعیت خوبی قرار ندارد. البته خود بازی آنچنان داستان و کمپینی ندارد که بخواهید به عنوان باگ از آن در بازی استفاده کنید ولی باید بگوییم در نبرد های تن به تن هیرو هایی هستند که به راحتی می توانند همه را شکست دهند که در مجموع این بی خیالی توسعه دهنده ها در بازی را به فال نیک نمی توانیم بگیریم.

نکات مثبت

مجموعه ای از همه هیرو های بازی
نقشه های جدید
بازی کردن با بقیه هیرو ها در بقیه نبردها
افکت های جدید

نکات منفی

نداشتن داستان در بازی
بالانس نبودن قدرت های هیرو ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
5.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
7.0
جزئیات

در مجموع باید بازی SAMURAI WARRIORS 5 را یک بازی کامل شده از مجموعه ای از همه داستان های قبلی و گیم پلی های قبلی آن دانست. با اینکه مجموعه بازی و نبرد های آن تکراری و حوصله سر بر شده است ولی باید به کسانی که دوست دارند بازی SAMURAI WARRIORS را انجام بدهند توصیه کنیم که برای انجام بازی نیاز ندارند که نسخه ابتدایی آن را انجام دهند و با انجام نسخه 5 این بازی می توانند به راحتی به داستان کل بازی برسند و اگر دوست داشتند بازی اصلی هر کدام از شخصیت هایی که مورد پسندشان است را در نسخه های قدیمی آن انتخاب و بازی کنند.

7.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved