نقد و بررسی Retro Machina

توسط Pars Joy در 24 ژانویه 2022

وقتی در بعضی از مواقع احمقانه ترین داستان هایی که برای طراحی یک بازی در نظر گرفته می شوند که با استفاده از آن توسعه دهندگان آن می توانند گی پلی بسیار خوبی را بسازند با خود فکر می کنیم که آیا باز هم نسخه جدیدی از بازی Retro Machina منتشر می شود و یا فقط باید به همین بازی بسنده کنیم. امروز با نقد و بررسی این بازی جذاب در سایت Pars Joy دوباره یک بازی جذاب و هیجان انگیز را برای شما کاربران گرامی معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

وقتی بازی های ماجراجویی همراه با داستان های دیوانه وار می شوند به طرز عجیبی انجام بازی بسیار لذت بخش تر از قبل می شود حتی اگر گیم پلی بازی آنطور که باید و شاید از پس وظایف خود بر نیاید. داستان های شبیه به داستان Retro Machina را این روز ها زیاد در مغز توسعه دهندگان بازی های مستقل مشاده می کنیم. همگی از الهام گرفتن از بازی WALL-E می خواهند حس انسانیت را به رباط ها منتقل کنند که بازی Retro Machina نیز از این قاعده مستثنی نیست.

داستان از جایی شروع می شود که شما در یک کارخانه ای مشغول انجام کار های خودتان هستید و منظور از شما یک ربات است که در یکی از لاین های کارخانه مشغول اسمبل کردن قطعات است. این قطعات به شکل های سری کاری وارد می شوند و ربات هایی مانند شما در لاین یک کار را پشت هم انجام می دهند. اما یکی از پنجره های کارخانه باز مانده است و ناگهان یک پروانه وارد می شود. در این بین حواس این ربات از کارش پرت می شود و دستگاه پشت آن نشان می دهد که او در انجام وظیفه اش کوتاهی کرده است. در نتیجه کارخانه تصمیم می گیرد که او را معیوب کند ولی او شروع به فرار کردن می کند  سعی دارد خودش را به طبیعت برساند زیرا او با دیدن پروانه دوست دارد طبیعت را کشف کند. در ادامه داستان ربات خودش را به یک توپ می رسند که با استفاده از آن خودش را به درون جنگل شلیک می کند و بعد از فرود به آن گیم پلی بازی شروع می شود.

گیم پلی بازی Retro Machina را به دو شکل متفاوت طراحی کرده اند در خیلی از قسمت هایی که شما در حال حرکت هایی از یک مرحله به مرحله بعدی هستید کارکتر خودتان را محیط شوتر و به صورت دو بعدی می توانید بازی کنید ولی در ادامه بازی و رسیدن به شهر های مختلف می توانید آن را در محیط سه بعدی ببینید. انجام بازی در محیط سه بعدی نیز با چالش های مختلفی همراه است که در ادامه به شرح آن می پردازیم. ساخت بازی در محیط دو بعدی آن خالی از ایراد است مگر اینکه بخواهیم بگوییم کارکتر اصلی آنقدر در نقشه بازی کوچک است که بعضی مواقع اصلا نمی توانیم آن را در بین شاخ و برگ درختان تشخیص دهیم ولی به غیر از آن انجام بازی در آن محیط خالی از هر گونه باگ اضافی است.

اما در محیط سه بعدی ساختار گرافیک و انجام گیم پلی بازی بسیار لذت بخش است و مشکل بازی کنترل کردن کارکتر آن است. در خیلی از مواقع وقتی می خواهید با شخصیت اصلی به گوشه های صفحه بازی بروید حرکت های نامناسبی انجام می گیرد و برای رسیدن به منطقه مورد نظر باید از چند زاویه بازی را امتحان کنید که بعد از مدتی می تواند برای گیمر ها طاقت فرسا شود. جدا از آن بازی کردن در شرایط سه بعدی با دوربینی انجام می شود که کل نقشه را به پرسپکتیو برده است و در اصل به صورت ثابت و گوشه قرار گرفته است. در نتیجه با تکان دادن کارکتر به سمت های مختلف می توانید ابعاد و صور آن را در جهات مختلف مشاهده کنید. برای رد شدن از مرحله به مرحله بعدی نیاز دارید که با خیلی از ربات ها مبارزه کنید. البته فراموش نکنید که هدف اصلی شما از انجام بازی Retro Machina این است که این ربات را به آرامش برسانید و تا جایی که جا دارد طبیعت را به آن نشان دهید.

ولی هنگامی که از یک نقشه به نقشه بعدی می روید ربات هایی در وسط راه شما قرار می گیرند که همگی یاغی هستند و بیشتر آن ها با قصد و مقصود صلح آمیز در نقشه ها وجود ندارند. در نتیجه باید با آنها مبارزه کنید که حمله کردن آنها با آپدیت کردن قطعات خودتان با استفاده از پیروزی بر باس های بازی ممکن می شود. قابلیت های مختلف همراه با افکت های گرافیکی جذابی برای کارکتر اصل در نظر گرفته شده است مانند لیزر و یا استفاده از مگنت برای کنترل ذهن بقیه ربات ها که معمولا برای مبارزه انجام نمی شوند. همانطور که شما هم ممکن است حدس نزنید بازی Retro Machina پر از پازل هایی است که نیازمند حل آنها با این قابلیت ها است که بازی Retro Machina را به یک بازی چند بعدی با گیم پلی های زیاد تبدیل کرده است که دائما از هر مرحله مرحله دیگر با محتوا و پازل های متفاوت شما را رو به رو می کند.

نکات مثبت

دارای گیم پلی های مختلف
محیط شگفت انگیز ودقت بر روی جزییات بازی
داستان جذاب و همراهی آن در طول گیم پلی
پازل های مختلف در آخر هر مرحله

نکات منفی

اشتباه کردن کنترلر در حرکت دادن رترو

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
10
گیم پلی
9.0
موسیقی
9.0
جزئیات

در کل بازی Retro Machina یکی از بهترین بازی هایی است که می توان در شوتر سه بعدی برای ننتیندو انتخاب کرد. داشتن گیم پلی های متنوع همراه با طراحی محیط های بازی دیوانه کننده با داستان جذاب آن و صدا گذاری شخصیت های بازی Retro Machina را به یک بازی تبدیل کرده است که کاملا ارزش پولی را که برای خرید آن می دهید را دارد.

9.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved