نقد و بررسی PowerSlave Exhumed

توسط Pars Joy در 15 آوریل 2022

شاید این روزها بتوان گفت یکی از راه هایی که توسعه دهندگان بازی به راحتی می توانند پول های خوبی در توسعه بازیهای جدید به جیب بزنند ریمستر کردن و ساخت دوباره بازی های اورجینالی باشد که در گذشته توسعه داده شده اند و امروز ما نیز با یکی دیگر از این بازی ها رو به رو هستیم که با نام PowerSlave Exhumed در سال 2022 منتشر شده است و امروز با نقد و بررسی این بازی در سایت Pars Joy به تمام عناصر ساخت این بازی خواهیم پرداخت.

همانطور که اشاره کردیم بازی PowerSlave Exhumed نمونه ای از بازی قدیمی است که در سال 1999 منتشر شده بوده است. این نوع بازی های برای بازی سازان گذشته که در اصل آنها را در محیط های جاوا گسترش می داده اند یک کابوس تمام نشدنی بوده اند زیرا با نوشتن کد های بسیار زیاد تر و همینطور امکانات که در بخش توسعه گرافیک بازی مخصوصا در محیط های 8 بیتی باید گفت که برای این که یک بازی مانند PowerSlave Exhumed به شکل همان موقع به بار بنشیند زحمت های زیادی بر روی آن باید کشیده می شده است.

البته این بازی یک بازی ژاپنی است که توسط یک مالک آمریکایی در یک شرکت توسعه دهنده غربی خریداری شده است و دوباره به دنیای ننتیندو وارد شده است. ساخت دوباره این بازی چند ویژگی خود برای فروش آنها دارند. اول از همه اینکه همه بازیکنان با آنها از قبل آشنایی دارند و دوست دارند آنها را در محیط های جدید و کنسول های به روز خودشان انجام دهند که توسعه دهنده بازی PowerSlave Exhumed هم در کنار این ها با بالابردن رزولوشن خود بازی و ساخت خود گیم قبلی با این تفاوت که آرت و استایل بازی همانگونه است ولی نوع حرکت های دوربین بازی به شکل امروزه تعبیه شده است که باعث می شود پلیرهای جوان تر و به روز تر نیز از بازی لذت ببرند. در بخش دوم نیازی نیست که برای بازی داستان های جدید توسعه داده شود و ساخت بازی بر روی همان بنای قبلی کافی است.

در بخش سوم نیز اتاق ها و محیط های بازی دوباره ساخته می شوند ولی نیازی به فکر کردن های اضافی برای ساخت بیشتر و همینطور ابداع کردن قسمت هایی از ابتدا وجود ندارد که برای سازندگان بازی این بازی های یک های کپی بسیار خوب و با کیفیت می باشد که می تواند به راحتی در استور فروشگاه های بازی ها به فروش برسند. در مورد بازی PowerSlave Exhumed حتی صدا های مربوط به خود بازی نیز ریمستر هم نشده اند و به همانگونه و با همان کیفیت پایین قدیمی در بازی قرار گرفته اند که خوب باید گفت بیشتر به بازی خاصیت کلاسیک داده است. ترکیب استفاده از تکنولوژی های به روز در نوع بازی سازی با سبک و استایل قدیمی آن به خوبی یک بازی خاص را برای ما به ارمغان آورده است.

برای کسانی که اصلا نمی دانند که داستان بازی به چه صورتی پیش می رود باید گفت که بازی PowerSlave Exhumed در مورد یک باستان شناسی است که به دنیای مصر سفر می کند ولی یک مجسمه ای که در گذشته در آن مومیایی وجود داشته و یکی از فرماندهان شوم در دنیای تاریکی مربوط به ده هزار سال قبل بوده است در این بازی به توانسته دوباره بیدار شود و موجودات معمولی جنگل را با کمک جادوی سیاه با موجودات وحشتناک و هیولاهایی تبدیل کند که می خواهند دنیای را بگیرند. در این بین شما قبل از اینکه این طلسم بتواند از این جزیره خارج شود نیاز دارید که همه کسانی که به این طلسم آغشته شده اند را بکشید و کارتان را از خارج جزیره به تونل ها و دانجن های داخل جزیره شروع می کنید و دست تنها مجبورید تا دنیا را نجات دهید.

در بازی شلیک ها و انفجار هایی با نارنجک ها که یکی از جذاب ترین قسمت های بازی است وجود دارد. قسمت هایی از بازی شامل پازل های مختلفی نیز می شود که باید بتوانید با داشتن حس مناسب که در کجای نقشه دقیقا قرار دارید حرکت خودتان را در هزارتو های بازی PowerSlave Exhumed تشخیص داده و به قسمت های درستی از بازی برسید. در کنار این ها صدا های شیطانی و جذاب بازی و همینطور موسیقی متن فوق العاده بازی هیجان دهنده در هر مرحله از بازی PowerSlave Exhumed هستند.

 

نکات مثبت

ریمستر بسیار خوب
نوستالژی
گرافیک و آرت به همان شکلی قبلی
موسیقی متن فوق العاده جذاب
داستان خوب با محیط نقشه بزرگ

نکات منفی

ندارد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
9.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
10
جزئیات

در کل بازی PowerSlave Exhumed را باید یک نمونه از ریمستر شده بسیار خوب از نسخه قدیمی آن دانست. در این بازی شما به خوبی با کیفیت بسیار خوب امروزی ننتیندو کیفیت قدیمی دنیای میکرو را تجربه خواهید کرد و نه تنها سبک و استایل آرکید بازی PowerSlave Exhumed می تواند شما را به خودش جلب کند بلکه روان بودن بازی نسبت به ورژن قبلی و افزودن سطح بازی از 8 بیتی به 16 بیتی وضوح گیم را بالا تر برده است که در مجموع ارزش انجام این بازی را بسیار بالا برده است.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

عناوین رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز مشخص شدند

نقدها و نمرات Cuphead: The Delicious Last Course منتشر شدند

شرکت کنترل کیفی بازی Cyberpunk 2077 به اتهامات پاسخ داد

رئیس ایکس باکس: Bethesda دیگر از فشار کاری رنج نمی‌برد

9.1

نقد و بررسی بازی Best Month Ever!

2.0

نقد و بررسی بازی Ice Cream Surfer

9.5

نقد و بررسی بازی Rise of the Third Power

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved