نقد و بررسی orbit.industries

توسط Pars Joy در 19 می 2022

آیا تا به حال به فکر این افتاده اید که در یک ایستگاه فضایی چگونه ماموریت ها انجام می شوند؟ یا کارها رفتارها و همینطور برنامه روزانه ای که در یک ایستگاه فضایی باید به طور منظم انجام شوند شامل چه ماموریت هایی می شوند؟ خوشبختانه با معرفی یک بازی جدید به نام  orbit.industries دیگر نیازی نیست فقط در تصوراتتان یک ایستگاه فضایی را مجسم کنید و با امکانات  ویژگی هایی که این بازی برای شما ارائه می دهد، یک دنیا از امکانات جذاب در محیط فضا را برای علاقه مندان به نجوم و ماموریت های فضایی فراهم کرده است که امروز ما با نقد و بررسی  orbit.industries در سایت ParsJoy به معرفی این بازی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی  orbit.industries را باید در اصل یک نوع بازی شبیه ساز خواند که در آن دیگر شبیه سازی بازی های استراتژیک و …. در آن وجود ندارد. هر چند تیم توسعه این بازی به شکل بسیار خوبی توانسته است که استوری لاین های مختلفی را در قالب خود بازی جای بدهد. اگر به منوی اول بازی مراجعه کنید می توانید ببینید که به غیر از شبیه ساز جدایی که در بازی برای ان تعبیه شده است شکل دیگری از بازی به صورت دو استوری لاین مختلف وجود دارد که یکی از آنها مربوط به مراحل های پراکنده و چالش انگیز بازی  orbit.industries است که در آن شکل های مختلف ماموریت های بازی در آن تعبیه شده است و دیگری داستان اصلی و کمپین خود بازی  orbit.industries است که به شکل خوبی در بازی معرف اصلی گیم پلی بازی می باشد.

در کنار این ها قابلیت انجام شبیه سازی نا محدود در بازی نیز وجود دارد. در قسمت های دیگری که در گیم پلی بازی  orbit.industries آن را انجام می دهید شما مقید به استفاده از اعتبار و ابزار های محدود در هر مرحله از بازی می باشید ولی در قسمت شبیه ساز کامل می توانید از همه امکانات بازی استفاده کرده تا ایستگاه فضایی مورد نظر خودتان را به هر شکلی که خودتان دوست دارید راه اندازی کنید و قسمت های مختلف آن را به شکلی که دوست دارید به هم مرتبط سازید. هنگامی که در بازی  orbit.industries وارد می شوید در قسمت کمپین آن (که پیشنهاد ما هم این است که قبل از این که خود شبیه ساز را باز کنید به قسمت کمپین بازی بروید) یک دستیار صوتی و کمک کننده در ابتدای بازی می تواند به خوبی راه و چاه بازی را به شما بی آموزد.

با شروع بازی تعدادی از دستوراتی ساده را که توسط این دستیار به شما داده می شوند در محیط بازی انجام می دهید تا با فضای کلی بازی آشنا شوید. یکی از مهمترین بخش هایی که در بازی  orbit.industries باید آن را به عنوان یک مهارت در انجام گیم پلی بازی بیاموزید این است که هر قسمتی از ایستگاه فضایی را که توسعه می دهید باید به شکلی اصولی و کاربردی به قسمت های دیگر ایستگاه فضایی متصل باشد.

این اتصال باید به شکل خوب و با پرداختن جزئیات دقیق در بازی صورت بگیرد که برای آموختن همین شیوه انجام بازی استفاده از دستیار کمک دهنده در ابتدای بازی می تواند به خوبی به کمک شما بیاید. در کنار این ها در بخش توسعه گرافیکی بازی قسمت های مختلفی که حتی فکرش را هم نمی کنید که شاید متعلق به یک ایستگاه فضایی باشند در  orbit.industries به شکل بسیار جذابی توسعه داده شده اند و هر کسی و هر گیمری که حتی اگر به این ژانر از بازی های علاقه ای نداشته باشد می تواند بسیار جذاب و فریب دهنده باشد. قسمت های مختلف سفینه ها و همینطور ابزار های مختلفی که به شکل های فنی توسعه داده شده اند با بخش گرافیکی بازی هماهنگی خوبی دارند.

به غیر از معدود زمان هایی که نمی توان دوربین بازی را به قسمت هایی از بازی چر خواند و همینطور بعضی از قسمت ها کلیک نمی خورند بقیه قسمت های بازی به خوبی روان کار می کنند. البته وقتی تعداد زیادی از ابزارک های بازی را در گیم به کار می برید می توانید ببینید که در یک ایستگاه فضایی شلوغ بازی کمی لگ دار خودش را نشان می دهد که اگر از سیستم کامپیوتری خوبی برخوردار نباشد شاهد لگ های فراوانی در حالت های روتیت کردن و چرخاندن دوربین بازی هستید.

 

نکات مثبت

شبیه ساز فوق العاده ایستگاه های فضایی
ابزارک ها و بخش های متنوع
ماد های مختلف برای بازی
سه بعدی پر از جزئیات

نکات منفی

لگ ها در چرخش دوربین بازی
بدونه داستان خاص

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
5.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
6.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی  orbit.industries یک شبیه ساز بسیار خوبی در زمینه ساخت یک ایستگاه فضایی است که شاید نمونه ای به این پیشرفته ای را نتوانید در هیچ استوری از بازی های کامپیوتری پیدا کنید. هرچند با توسعه بیشتر این بازی این شبیه ساز را در کنسول های بازی هم مشاهده میکنیم که خوب برای یک شبیه سازغول آسا مانند بازی  orbit.industries معمولا بازی ها برای کامپیوتر تجویز می شوند ولی خوب خبر خوب برای دارندگان کنسول هم این است علاقه مندان به ژانر فضایی می توانند این بازی را نیز تهییه و دریافت کنند.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

عناوین رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز مشخص شدند

نقدها و نمرات Cuphead: The Delicious Last Course منتشر شدند

شرکت کنترل کیفی بازی Cyberpunk 2077 به اتهامات پاسخ داد

رئیس ایکس باکس: Bethesda دیگر از فشار کاری رنج نمی‌برد

9.1

نقد و بررسی بازی Best Month Ever!

2.0

نقد و بررسی بازی Ice Cream Surfer

9.5

نقد و بررسی بازی Rise of the Third Power

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved