نقد و برسی Odysseus Kosmos

توسط Pars Joy در 17 اکتبر 2021

با سلام به شما کاربران گرامی وبسایت نقد و برسی پارس جوی. امروز با نقد و برسی یک بازی جدید در سبک اشاره و کلیک همراه شما هستیم. اگر تا به امروز فکر می کردید که بازی های اشاره و کلیک عناوین پیکسلی را شامل نمی شوند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید و بازی های زیادی به این سبک ساخته شده اند که امروز قرار است با هم به برسی یکی از جدیدترین بازی ساخته شده به این سبک بپردازیم. با نقد و برسی بازی Odysseus Kosmos از تیم پارسجوی همراه ما باشید.

این بازی توسط Pavel Kostin ساخته شده است و استودیوی HeroCraft Pc ناشر این بازی می باشد. این بازی  یک تجربه ی 15 دلاری می باشد و و به صورت اپیزودیک از سال 2017 در حال عرضه بوده است و به تازگی آخرین قسمت بازی در دسترس قرار گرفته است. اگر قصد تجربه ی این محصول را دارید باید بدانید که این اثر به علت مکانیزم های خاص بازی در بخش گیم پلی تنها برای رایانه های شخصی در دسترس می باشد. برویم که برسی این بازی را با ارزیابی  اولین بخش بازی یعنی داستان آن شروع کنیم.

داستان بازی در یک ایستگاه فضایی روایت می شود جایی که تمامی خدمه به ماموریت رفته اند و تنها دو نفر باقی مانده اند. اولی مهندس گروه می باشد و دومی ربات همکار او. داستان بازی به همین سادگی روایت می شود و با یک سری روابط دوستانه بین رباط و مهندس ادامه می یابد و در آخر به پیچیدگی می رسد و برای گیمر از خدمه ی کشتی و ماموریت آن ها سخن می گوید.

روایت بازی به خوبی انجام شده است و در طول بازی حسابی گیمر را راضی نگه می دارد و طی هر یک از پنج اپیزود بازی نکات جالبی را برای او آشکار می کند و این دقیقا همان چیزی است که از یک بازی داستان محور انتظار داریم. ولی حیف و صد حیف که بازی یک سری ایرادات در این بخش دارد که مانع از فوق العاده شدنش شده است.

بزرگترین مشکل این بازی در بخش داستانی آن است که کاراکتر ها از دیالوگ هایی بسیار کلیشه ای و پرداخته نشده صحبت می کنند و این مورد باعث می شود تا در طول بازی آن حس و حالی که مد نظر سازندگان هست به خوبی به شما منتقل نشود ولی اگر سخت گیری زیادی نکنیم می توان به پکیج داستانی بازی نمره ی خوبی داد.

گیم پلی بازی به مانند اکثر بازی های ساخته شده در این سبک تمرکز زیادی بر روی حل کردن پازل های بازی دارند و مکانیزمی مشابه اکثر بازی های اشاره و کلیک را شاهد هستیم. البته یکی از اشکالاتی که باعث شده است نتوان بر روی گیم پلی بازی چندان حساب کرد تمرکز سازندگان بر روی المان شانس و آزمون و خطا می باشد.

به این صورت که عملا پازل های بازی از چند گزینه تشکیل شده اند که آنقدر باید آن ها را آزمون و خطا کنید تا در نهایت یکی از آن ها درست باشد و بتوانید به مرحله ی بعدی بروید. شاید اگر کمی بازی مهارت محور تر می بود تجربه ی قابل قبول تری در بخش گیم پلی را شاهد می بودیم که متاسفانه این امر صورت نگرفته است.

به بخش گرافیک بازی رسیدیم جایی که بازی در اکثر بخش هایش فوق العاده عمل کرده است. محیط هایی که توسط سازندگان بازی طراحی شده است بی نظیر می باشند و بسیار زیبا کار شده اند. از طرفی دیگر بازی در بخش فنی و پیکسل آرت نیز عالی عمل کرده است و می توان با بازی در این بخش نیز به خوبی ارتباط برقرار کرد.

بازی  از نظر فنی دارای مشکلاتی مثل باگ و گلیچ و … نمی باشد و می توانید تجربه ی سالمی از این بازی داشته باشید و از آن جایی که سیستم مورد نیاز بازی بسیار ساده می باشد ، مشکلی از این نظر و اجرا کردن بازی نخواهید داشت و صرفا با اختصاص 200 مگابایت حافظه و 2 گیگابایت رم از کامپیوتر شخصی خود می توانید به تجربه ی بازی بپردازید.

یکی از مشکلات بازی انیمیت ضعیف می باشد که باعث شده است تا اکثر حرکت های کاراکتر بازی مشابه هم باشد و بعد از مدتی این مورد کمی خسته کننده می شود.  البته بازی در بخش صوتی عملکرد بسیار بهتری داشته است. صداگذاری بازی به خوبی صورت گرفته است و موسیقی های بازی نیز بی نقص هستند و می توانند حسابی شما را در طول بازی سرگرم کنند و این بخش نیز نمره ی خوبی دریافت می کند.

Odysseus Kosmos یکی از آن بازی هایی می باشد که می تواند با داستان جذاب خود و همچنین پیکس آرت هنرمندانه ای که دارد طرفداران قدیمی بازی های اشاره و کلیک را بسیار سرگرم کند و اگر از بین گیمر های جدید نیز کسی طرفدار بازی های این سبک و یا رمان های بصری و در کل یک داستان غنی باشد می تواند این بازی را بپذیرد و اوقات خوبی را با آن بگذراند.

ولی در صورتی که از بازی انتظار یک گیم پلی خوب در سبک اشاره و کلیک دارید به نظر این بازی گزینه ی مناسبی برای شما نمی باشد چرا که عملا در این بخش ضعف دارد و نمی توان منکر این اشکال جدی در بازی شد.

از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت parsoy بودید سپاسگزاریم و امیدوارم که از برسی این بازی لذت برده باشید و ما نیز توانسته باشیم این بازی را به خوبی به شما کاربران گرامی وبسایت پارسجوی معرفی کرده باشیم.

نکات مثبت

داستان جذاب
آرت جالب

نکات منفی

گیم پلی ضعیف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
8.5
گیم پلی
5.5
موسیقی
6.5
جزئیات

Odysseus Kosmos یکی از آن بازی هایی می باشد که می تواند با داستان جذاب خود و همچنین پیکس آرت هنرمندانه ای که دارد طرفداران قدیمی بازی های اشاره و کلیک را بسیار سرگرم کند و اگر از بین گیمر های جدید نیز کسی طرفدار بازی های این سبک و یا رمان های بصری و در کل یک داستان غنی باشد می تواند این بازی را بپذیرد و اوقات خوبی را با آن بگذراند.

7.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved