نقد و بررسی Ocean’s Heart

توسط Pars Joy در 9 آوریل 2022

در مورد ژانر بازی های ماجراجویی همیشه با اکشن های دو بعدی خودمان را سرگرم می کنیم یا حداقل این بازی ها را نوع استاندارد های بازی های تولید شده می دانیم. ولی از زمانی که بازی های LOZ منتشر شده است سبک جدیدی در نوع ساخت بازی ها بوجود آمده است که خوب امروز بازی دیگری به نام Ocean’s Heart را در این سطح بازی سازی مشاهده می کنیم که امروز با معرفی این بازی در سایت Pars Joy به نقد و بررسی آن در خدمت شما بازی دوستان و علاقه مندان به بازی های ننتیندو می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی Ocean’s Heart همانطور که اشاره شد به شکل سبک های جدید بازی های LOZ ساخته شده است. این ساخت بازی های مزایای جالبی دارد. به طور مثال پرداختن انرژی توسعه بازی بر روی داستان و نریتیو های بازی بسیار موثر تر خواهد بود تا اینکه بخواهید کل بازی را به شکل گرافیکی و همزمان توسعه دهید. در عین حال بازی Ocean’s Heart از گرافیک دوست داشتنی ای برخوردار است ولی در کنار این ها سبک بودن کل حجم گرافیک بازی و همینطور استفاده از متریال ها و آیتم های ساده طراحی شده در نقشه بازی به شکل بسیار موثری توانسته است که یک شخصیت بسیار خوبی به بازی Ocean’s Heart القا کند.

در بازی Ocean’s Heart شما گرافیک بازی را مانند بازی های استراتژیک و به صورت از بالا با دوربین گیم مشاهده می کنید ولی سطح طراحی خود گرافیک بازی به صورت دو بعدی انجام شده است. در بازی سایه ها و نور ها کاملا حذف شده است ولی در کنار این ها برای زیبا سازی چهره نقشه بازی از رنگ های مناسب و همینطور تراکم آیتم های طراحی در هر نقشه به خوبی استفاده شده است و در مجموع باید گفت که چه از لحاظ طراحی نقشه بازی و چه طراحی شهرها و کارکترها همگی سازنده بازی به خوبی عمل کرده است و در بازی مشکلی پیدا نمی کنید.

اما در گیم پلی بازی باید گفت که در بعضی مواقع کارکتر در قسمت هایی از نقشه بازی گیر می کند که خوب آنچنان زیاد نیستند ولی قابل مشاهده مخصوصا در قسمت هایی است که در نقشه شهر اصلی بازی حرکت می کنید. یکی از مهمترین توانایی هایی که به کارکتر اصلی داده شده است قابلیت حمله کردن به موجودات در نقشه آزاد بازی است که با استفاده از دکمه B در بازی Ocean’s Heart می توانید مشاهده کنید که خنجری با سرعت به جلو حمله می کند. یکی از طاقت فرسا ترین قسمت های بازی این است که شما نمی توانید کارکتر بازی را در جهت گوشه ها قرار دهید و شخصیت های اصلی بازی همیشه یا به سمت چپ صورتشان قراردارد و یا به سمت راست.

بعد از اینکه حریف را شناسایی کردید نیز باید در فاصله ای مناسب و روبه روی آن قرار بگیرید تا ضرباتی که می زنید کاملا موثر واقع شوند. در نقشه آزاد موجوداتی خبیثی وجود دارند ک خوب وقتی در یک رنج نزدیک به آنها قرار می گیرید آنها به سراغ شما می آیند و با شما درگیر می شوند. بعضی از این کارکترها قدرت های زیادی دارند و نمی توانید در لول های پایین با آنها مبارزه کنید. و باید با احتیاط از کنار آنها گذر کنید مخصوصا اینکه آنها به شکل های دایره ای در حال پرسه زدن هستند. اما یکی از مشکات دیگری که در بازی Ocean’s Heart در این زمینه بوجود می آید مربوط به قفل کردن کارکترهای دشمن در زمان شناسایی کارکتر اصلی در بازی می شود و این باعث می شود که بعد از شناسایی در بعضی مواقع تا فواصل زیادی وقتی از این موجودات فاصله می گیرید باز هم به دنبال شما می آیند و شما را از بین می برند که خوب در خیلی از مواقع بسیار اذیت کننده می شود.

اما قسمت بسیار خوبی که در بازی Ocean’s Heart توانسته است بازی را بسیار در سطح خوبی قرار دهد توانایی توسعه دهنده های بازی در زمینه اجرای جزئی سازی هایی است که در گیم پلی بازی و همینطور طراحی های نقشه آن می بینیم. در خود شهر بازی انواع اقسام آیتم ها و همینطور ماموریت های جذاب به شما داده می شوند که با جمع آوری منابع و همینطور ترید های مناسب می توانید در بازی از آنها استفاده کنید. بعد از اینکه ماموریت های بازی ار گرفتید با ورود به بازی و همینطور ورود به دنیای آزاد بازی متوجه می شوید که هر قسمت از نقشه های آزاد بازی چه دانجن ها چه تونل ها و چه فضای بازی همگی به صورت بسیار خوبی پر از جزییات و ساخت های خوبی هستند که نشان دهنده کیفیت بسیار خوب و بالای بازی می باشد.

 

نکات مثبت

جزئیات بسیار خوبی مخصوصا در دنیای آزاد بازی
پر از آیتم های خوب در شاپ
ماموریت های فرعی
داستان رونده همراه با گیم پلی بازی

نکات منفی

تعداد مراحل کم نسبت به کیفیت بالای بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
8.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی Ocean’s Heart از آن دسته بازی هایی است که در نگاه اول شاید فقط یک دو بعدی ساده به نظر برسد ولی حجم گیم پلی بازی که دریافت می کنید به شکل بسیار خوبی پر از محتوای گیمینگ است که اصلا در یک بازی در این سطح از آن انتظار نداشتیم که خوب انجام این بازی را به همه علاقه مندان این ژانر توصیه می کنیم.

8.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Magical Drop VI
1 ژوئن 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Magical Drop VI

7.3

نقد و بررسی بازی Pixel Driver

7.5

نقد و بررسی بازی The Companion

7.8

نقد و بررسی بازی Molly Medusa: Queen of Spit

7.6

نقد و بررسی بازی Zoeti

8.0

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

8.0

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved