نقد و بررسی Niffelheim

توسط parsjoy در 19 سپتامبر 2019

در اين پست بازي Niffelheim را مورد بررسي قرار مي دهيم. اين بازي در دسته بندي بازي هاي اکشن ، نقش آفرینی و دو بعدی قرار دارد. اين بازي توسط استديو Ellada Games طراحي شده است و این شرکت خود انتشار اين بازي را برعهده داشته است. اين بازي براي سيستم عامل های Microsoft Windows, Linux, macOS و کنسول های PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One عرضه شده است. بازي Niffelheim در 26 سپتامبر سال 2018 به طور رسمي انتشار پيدا کرده است. در ادامه شما مي توانيد نقد و بررسي بازي Niffelheim را با تيم نقد و بررسي بازي هاي رايانه اي ParsJoY همراه باشيد.

در بازی Niffelheim توسعه دهنده Ellada Games یک دنیای زیبا و بکر 2D با طراحی عمیق نورس ارائه داده است که برای بازیکنان یک بازی پیشنهادی جالب در ژانر بقا را ارائه داده است. این بازی بازیکنان را به نبرد های باشکوه سپرده است اما بازیکنان را در عوض به جای بهشت آسگارد به قلمرویی مه آلود و متروک به نام نیفلهایم فرستاده اند. حال باید بازیکنان زنده بمانند و به درستی هرچه تمام آنچه را که از آن آنها می باشد بدست آورند. در این بازی بازیکنان بخشی از یک ماجراجویی می باشند که به دنبال راهی برای اثبات خود به خدایان و دستیابی به بهشت آسگارد می باشند.

در بازی Niffelheim بازیکنان باید منابع خود را جمع کنند ، پایگاه خود را بسازند و راهی شوند تا دنیای اطراف خود را گشت زنی کنند. کلید پیروزی بازیکنان قطعاتی از پرتال آسگارد می باشد که در سراسر جهان به دست برخی از کارفرمایان بسیار بزرگ پراکنده شده است. در نیفلهایم گرسنگی یک مفهموم معمول می باشد و بازیکنان یا باید برای بقا غذاها را خام بخورند و یا به دنبال مواد و ظروف لازم برای پختن بگردند و آن ها را جمع آوری کنند.

در بازی Niffelheim بازیکنان هر کدام به عنوان یکی از 4 قهرمان بازی می توانند سرزمین خود را بسازند و باید به دنبال قطعات پرتال آسگارد بچرخند. سرزمین ها به بازیکنان به صورت تصادفی داده می شوند و طرح های آن ها متفاوت می باشد گاهی سرزمین یکی از دیگری زیبا تر می باشد که این بسشته به شانس بازیکنان می باشد.

در بازی Niffelheim بازیکنان به کاوش نقشه و بسیاری از سیاه چال ها و مناطقی که پنهان است می پردازند که به نوبه خود به معنای ساخت سلاح های بهتر ، تله ها ، زره ها و معجون ها و …  می باشد. طراحان این بازی همچنین برای بازیکنان کارگاه های آموزشی ای را هم تدارک دیده اند که در آن ها جمع آوری منابع با کشتن دشمنان و برداشتن وسایل از آن ها را فرا می گیرید و این مورد پس از آموزش در طول بازی تکرار خواهد شد ولی پس از آموزش به صورت واقعی در داستان بازی و مورد نیاز برای بازیکنان خواهد بود. بازیکنان باید زنده بمانند و این به معنای شکار غذا ، ایجاد قلعه خود و گشتن در سیاه چال ها برای یافتن وسایل نادر ، اسلحه و ابزار است. این یک حلقه اعتیاد آور است و با بازگشت به اطراف نقشه ، با استفاده از مواد ، دائماً پایگاه و تجهیزات خود را به روز کنند و همچنین بازیکنان باید به بزرگ شدن قلعه خود همواره فکر کنند و در تلاش برای آن باشند. به همین ترتیب ، بازیکنان باید با استفاده از زمان و مکانی که در آن حضور دارند و جستجو می کنند ، در رشته های مختلفی همگام شوند و به فکر بیشرفت و بقاء خود باشند.

در بازی Niffelheim دشمنان بازیکنان به کشیش های مرموز مرگ و هیولاها و شیطان هایی هستند که شب را تعقیب می کنند و دشمنان در این بازی بسیار گسترده نیستند و تعداد کمی را تشکیل می دهند که این باعث تکراری شدن آن ها می شود البته ناگفته نماند که همان دشمنان در سطوح مختلف پیشرفت می کنند و بازیکنان برای بدست آوردن قطعات پرتال آسگارد باید آن ها را شکست دهند تا بتوانند جایگاه حق خود را در بهشت آسگارد ادعا کنند.

می توان گفت استدیو Ellada Games بازی خوبی را با رنگ ها و تم های خوب تقریبا در سبک خود ایجاد کرده است که این دنیایی جالب و ترسناک را برای کشف بازیکنان ایجاد کرده است. هر منطقه که متعلق به یکی از کارکتر های بازی می باشد دارای احساس منحصر به فرد و خلاق با رمز و راز هایی برای کشف هر نوبت است. هر شخصیت یک روش منحصر به فرد برای بازی ارائه می دهد و سبک آن با بقیه عناصر متفاوت می باشد و هر کارکتر با نقاط قوت و ضعف خاص به بازیکنان این امکان را می دهد تا شیوه بازی خود را پیدا کنند. این بازی چندین مکانیک از ساختمان های پایه گرفته تا کارهای دستی ارائه می دهد که بازیکنان را غرق خود کرده و پیشرفت بسیار خوبی را به آن ها ارائه می دهند.

در بازی Niffelheim توضیحی در مورد چگونگی انجام بازی وجود ندارد ، که در ابتدا نا امید کننده است. با این حال ، عدم هدایت باعث می شود که هر کشف جدید بازیکنان برای آن ها پاداش بیشتری کسب کند. در منو آموزش های مکتوب وجود دارد که می تواند در درک ویژگی های اصلی بازی مفید باشد ، اما آنها بیشتر از مکانیک های گیم پلی خاص به کلیات می پردازند که این به ساده و تکراری بودن گیم پلی این بازی اشاره می کند و نتیجه ی آن گیم پلی ای تکراری و خسته کننده را رقم می زند که از امتیاز بخش گیم پلی این بازی کم می کند.

در مورد موسیقی متن بازی Niffelheim می توان گفت که طراحی صوتی نیلفلهایم اغلب به اندازه تنظیمات داستانی آن بی ثمر و کیفیت بالا می باشد. موسیقی بسیار کمی در این بازی وجود دارد و در واقع حواشی طولانی از سکوت زمان بازی را رقم میزند. جلوه های صوتی معدن ، قطع درختان و سایر اقدامات مختلف به نظر می رسد تقریبا دقیق طراحی شدند اما در کل نمی توان گفت موسیقی متن این بازی کاملا پویا و خوب طراحی شده است و نهایتان باید گفت این بازی از موسیقی متن مناسبی همانند گیم پلی خود برخوردار نمی باشد.

در انتها ناگفته نماند که نسخه ی کامپیوتر این بازی دارای قابلیت آنلاین و همکاری چند نفره است که طراحان این بازی این قسمت را برای بازیکنان به خوبی اجرا نموده اند.

نکات مثبت

فضاسازی خوب و پر رمز و راز
داستان دارای مفهموم خوب می باشد
رابط کاربری خوب

نکات منفی

سیستم مبارزات ضعیف
پیشرفت در کارهای دستی طولانی مدت است
گیم پلی تکراری و ضعیف
دارا نبودن از گرافیک خوب
موسیقی متن ضعیف و کم

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
7.0
گیم پلی
6.0
موسیقی
6.0
جزئیات

بازی Niffelheim یک بازی با سبک بقا می باشد که استدیو Ellada Games در آن از فضاسازی و تم و رنگ های خوبی استفاده کرده و داستان این بازی دارای مفهموم خوبی می باشد اما این بازی از معایب زیادی همچون گیم پلی تکراری و ضعیف و یا موسیقی متن بسیار ضعیف و... رنج میبرد. در نهایت تیم نقد و بررسی ParsJoY این بازی را به علاقمندان این سبک آنچنان توصیه نمی کند و نظر ما این است که این بازی نهایتا برای یک بار استفاده می تواند نقش خود را ایفا کند.

6.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Magical Drop VI
1 ژوئن 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Magical Drop VI

7.3

نقد و بررسی بازی Pixel Driver

7.5

نقد و بررسی بازی The Companion

7.8

نقد و بررسی بازی Molly Medusa: Queen of Spit

7.6

نقد و بررسی بازی Zoeti

8.0

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

8.0

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved