نقد و بررسی بازی My Riding Stables 2: A New Adventure

توسط Pars Joy در 29 جولای 2021

سلام بر همه همراهان عزیز و همیشگی وب سایت پارس جوی، امروز هم با یک نقد و بررسی دیگر همراه شما دوستان محترم خواهیم بود. بازی ای که امروز قصد پرداختن به آن را داریم، بازیMy Riding Stables 2: A New Adventure است که در تاریخ پنجم ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ توسط شرکت کوچک بازی ساز و برنامه نویسی به نام Independent Arts Software طراحی و ساخته شده و توسط  کمپانی توسعه دهنده و بازی ساز Markt+Technik Verlag GmbH برای پلت فرم های PlayStation 4 و Nintendo Switch منتشر شده است. My Riding Stables 2: A New Adventure به طور کلی درباره اسب سواری است و احتمالا شما کاملا با این بازی آشنا هستید چون سازندگان بازی از سال 2008 تا همین سال پیش یعنی سال 2020 در حال ساخت سری بازی های My Riding Stables بوده اند و My Riding Stables 2: A New Adventure چهارمین بازی این سری است. در این مطلب با پارس جوی همراه باشید تا با هم به بررسی و نقد نقاط قوت و ضعف، داستان، گرافیک، گیم پلی و موسیقی My Riding Stables 2: A New Adventure بپردازیم.

بهتر است نقد کردن را از داستان بازی شروع کنیم. مخاطبین زیادی هستند که از یک بازی درباره اسب ها لذت می برند و این نوع از بازی ها واقعا جذبشان می کند، اما فکر نمی کنیم تعداد افرادی که آن قدر به اسب و اسب سواری علاقه دارند که بخواهند 4 سری بازی که هر کدام هم قیمت زیادی دارند را بخرند و طرفدارشان باشند. علاوه بر این، بهتر است به این موضوع هم اشاره کوتاهی داشته باشیم که به معنای واقعی کلمه داستان و همه اتفاقات هر چهار بازی سری بازی های My Riding Stables یک چیز مشخص است و در My Riding Stables 2: A New Adventure هیچ تغییری در داستان و حتی ماموریت هایی که باید برای پیشرفت کردن در بازی انجام دهید به نسبت بازی های قبلی یعنی My Riding Stables: Your Horse World، My Riding Stables: Life With Horses, که با نام Gallop & Ride هم در چند ادیشن خاص فروخته شد، My Riding Stables: Life With Horses, که با اسم My Riding Stables: Your Horse Breeding هم در وب سایت استیم – Steam – فروخته شد(My Riding Stables 2: A New Adventure در استیم موجود نیست و باید آن را یا از پلی استیشن و یا از نینتندو بخرید) وجود ندارد و اگر شما صاحب یکی از نسخه های سری بازی های My Riding Stables باشید، چشم بسته می توانید همه پازل ها و معماها و ماموریت های My Riding Stables 2: A New Adventure را حل کنید. کار هایی که همیشه باید در هر بازی ای برای جلو رفتن بازی انجام دهید به این ترتیب است: اول یک اسب پیدا می کنید(یا می خرید، چون گیم پلی بازی آن قدر پیشرفته نیست که به شما اجازه شکار اسب بدهد و به همین دلیل این قسمت از بازی خیلی جالب نیست)، بعد از گرفتن اسبتان از فروشگاه ( که توی بازی به شکل یک جایگاه است) باید شروع به تمیز کردن اجزای مختلف بدنش و مخصوصا سم هایش کنید تا اسب با شما خو بگیرد و بهتان اعتماد کند. بعد از این می توانید سالن اسب سواری، مرکز درمانی، مرکز پرورش و زاد و ولد و خیلی مراکز دیگر که جزو ویژگی های همیشگی بازی هستند را باز کنید و توسعه بدهید.

تنها تغییر واضح و قابل اشاره My Riding Stables 2: A New Adventure به نسبت سه بازی قبلی شاید در گیم پلی بازی باشد، این است که بعد از تمیز کردن و دریافت اسب، به جای این که مجبور باشید با خستگی اسب بیچاره را تا دم در مزرعه بکشانید و بعد از آن هم فقط قادر به سوار شدن در مسیر های مشخصی باشید، My Riding Stables 2: A New Adventure به شما اجازه می دهد در همه جا آزادانه حرکت کنید و گیم پلی بازی از این لحاظ بهبود چشم گیری داشته است. به طور کلی می توانیم بگوییم گیم پلی My Riding Stables 2: A New Adventure کاملا متوسط و مناسب خود بازی است. بجز موردی که ذکر شد در طی این همه سال و حدود یک دهه بازی سازی و انتشار مجموعه بازی های My Riding Stables هیچ پیشرفت دیگری در گیم پلی My Riding Stables 2: A New Adventure نسبت به قسمت های قبلی نمی بینیم.

گرافیک بازی هم خیلی مورد پسند تیم نقد و بررسی ما نیست، البته نه به این علت که با استایل طراحی مشکلی داشته باشیم بلکه از استایل طراحی بصری My Riding Stables 2: A New Adventure خیلی هم راضی هستیم، بلکه به علت باگ های زیادی که در GUI بازی وجود دارد، نمی توانیم نمره قابل قبولی به این بخش از My Riding Stables 2: A New Adventure بدهیم.

در پایان، به نظر تیم نقد و بررسی وب سایت پارس جوی، اگر دلتان بازی اسب سواری می خواهد بهتر است قسمت اول سری بازی های My Riding Stables را که در سال 2008 منتشر شده است انتخاب کنید چون علاوه بر این که تفاوت خاصی با ورژن 2020 یعنی My Riding Stables 2: A New Adventure ندارد، هزینه کمتری هم پرداخت خواهید کرد.

نکات مثبت

تغییر دادن گیم پلی و داینامیک کردن حرکات

نکات منفی

ایرادات گرافیکی
نداشتن هیچ تفاوتی با بازی های قبلی مجموعه

امتیاز
امتیاز
گرافیک
2.5
داستان
1.0
گیم پلی
3.0
موسیقی
0.5
جزئیات

My Riding Stables 2: A New Adventure یک بازی اسب سواری است که چهارمین بازی از سری بازی های My Riding Stables است و در سال 2020 برای نینتندو و ps4 منتشر شده است.

1.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved