نقد و برسی Murder Diaries

توسط Pars Joy در 13 اکتبر 2021

تا به حال به این دقت کرده اید که داستان هایی که در بازی ها تجربه کرده اید تا مدت ها در ذهنتان مانده اند و حتی برخی از آن ها تاثیر بیشتری از فیلم و کتاب بر روی شما داشته اند؟ بازی های ویدیویی یکی از بهترین ابزار ها برای تعریف کردن داستان ها هستند و یکی از نشانه های این امر رمان های بصری هستند. اما بازی ای که قرار است امروز برای شما برسی کنیم یک رمان بصری نیست. با نقد و برسی بازی Murder Diaries از تیم پارسجوی همراه ما باشید.

این بازی توسط استودیوی بازی سازی با تجربه ی  EpiXR Games UG ساخته شده است  ناشر این بازی فعالیت خواهد کرد. این بازی نیز همین استودیو می باشد. این بازی  یک تجربه ی 10 دلاری می باشد و در سال 2021 عرضه شده است. اگر قصد تجربه ی این محصول را دارید باید بدانید که این اثر برای پلتفورم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4 در دسترس می باشد. برویم که برسی این بازی را با ارزیابی بهترین بخش بازی یعنی داستان آن شروع کنیم.

این بازی روایت گر زندگی یک قاتل از کودکی تا حال می باشد و به این موضوع می پردازد که چه اتفاقاتی در کودکی او منجر به ورود او به یک چرخه ی خطرناک شده اند و در نهایت ورود به یک گروه غیر قانونی و در نهایت قتل و پیشمانی… داستان بازی روایت بسیار جذابی دارد و به نکات بسیار مهمی به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشاره دارد.

در بازی شما در نقش یک گوی نورانی قرار می گیرید که وظیفه دارید با جمع آوری یک سری اجسام پنهان شده در گوشه و کناره ی بازی خاطرات شخص قاتل را جمع آوری کنید. کنترل بازی بسیار ساده می باشد و صرفا در آن باید به جهت های اصلی حرکت کنید و این را بدانید که حرکات شما در بازی محدود خواهد بود و از بازی انتظار گیم پلی غنی نداشته باشید.

بازی تجربه ی به نسبت سرگرم کننده ای می باشد ولی این سرگرم کنندگی را نه مدیون گیم پلی بلکه مدیون روایت جالبی می باشد که بازی برعهده گرفته است. گیم پلی بازی بسیار قدیمی شده است و به نظر نمی رسد که بتواند برای نسل جدید راضی کننده ظاهر شود و باید فکری به حال این بخش از بازی شود.

لول دیزاین بازی جذابیت بالایی دارد و این را مدیون ایده های جذابی می باشد که سازندگان برای داستان سرایی استفاده کرده اند و در بازی خود از نماد های مختلف برای بیان مسائلی که بعضا سخت است با سخن آن را به مخاطب برسانند کمک گرفته است که هم درک آن آسان می باشد و هم به بازی رنگ و رویی تازه بخشیده است.

لول های بازی به عدد 16 می رسند که هر یک متنوع می باشند و هیچ مرحله ی تکراری ای از نظر ظاهری نخواهید یافت. تمامی این 16 مرحله از نظر هنری طراحی قابل قبولی دارند و نکات و جزئیات بسیار بالایی در آن دیده می شود که نشان می دهد سازندگان این بازی حسابی در ساخت یک بازی داستان محور تجربه کسب کرده اند.

بازی در بخش گرافیک فنی نیز بد عمل نکرده است ولی می توان به کهنه بودن بافت های بازی و سادگی بیش از حد برخی از بخش های گرافیکی بازی اشاره کرد که خیلی خوشایند نمی می باشد. بازی البته از هیج گونه باگ یا مشکل این چنینی رنج نمی برد و می توان این را یک نکته ی مثبت از بازی دانست.

بازی از نظر صوتی از بخش گیم پلی بهتر عمل کرده است ولی نمی توان آن را در حد باقی بخش های بازی از جمله گرافیک هنری و داستان قرار داد و در مرتبه ی پایین تری قرار خواهد گرفت. در کل این بخش از بازی قابل قبول می باشد و صرفا نتوانسته است فرا تر از استاندارد های صوتی برود.

Murder Diaries یکی از آن بازی ها عالی برای کسانی است که ترجیح می دهند تا یک داستان خوب را بشنوند و خیلی به دنبال گیم پلی غنی نیستند چرا که در غیر این صورت بازی شما را ناامید خواهد کرد. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت parsoy بودید سپاسگزاریم و امیدوارم که از برسی این بازی لذت برده باشید.

نکات مثبت

داستان فوق العاده
طراحی بصری خوب
تعامل داستان و محیط

نکات منفی

قدیمی بودن مکانیزم های بازی
گیم پلی نه چندان سرگرم کننده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
8.0
گیم پلی
4.0
موسیقی
6.5
جزئیات

Murder Diaries یکی از آن بازی ها عالی برای کسانی است که ترجیح می دهند تا یک داستان خوب را بشنوند و خیلی به دنبال گیم پلی غنی نیستند چرا که در غیر این صورت بازی شما را ناامید خواهد کرد.

6.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved