نقد و بررسی Murder Diaries 3

توسط Pars Joy در 29 می 2022

خیلی از بازی هایی که در ژآنر بازی های داستانی آن ها را می بینیم همگی به شکلی هستند که با ساده ترین حالت های ساخت بازی دوست دارند که فقط داستان اصلی بازی خودشان را برای ما تشریح کنند. ولی بعضی از تیم های بازی سازی به نحوه نشان دادن داستان های خود بسیار حساس هستند و روش هایی با خلاقیت را برای گیم های این دسته از بازی ها معرفی می کنند که باعث می شود توجه ما نیز به این بازی ها جلب شود. یکی از بازی های جدیدی که از این قاعده پیروی کرده است بازی Murder Diaries 3 است که شاید نمونه های نسخه های قبلی این بازی را دیده باشید که خوب با انتشار نسخه جدید آن به فکر نقد و بررسی این بازی برای شما کاربران گرامی و گیمر های دوست داشتنی سایت Pars Joy افتاده ایم. با ماه همراه باشید.

بازی های Murder Diaries از آن دسته بازی هایی هستند که شما در اصل به عنوان کسی که داستان های جنایی را متوجه می شود در محیط بازی حضور دارید. اصلا به این فکر نکنید که بازی شبیه به بازی های کاراگاهی بوده و شما باید از رمز راز قتل های بازی سر دربیاورید.

بسیاری از بازی های منتشر شده که به صورت داستانی هستند بیشتر برای این وجود دارند تا شما بتوانید در کنار خواندن داستان های بازی از تصاویر و طراحی های آمبیانسی بازی نیز لذت ببرید ولی در مورد بازی Murder Diaries 3 سازندگان این بازی پا را فراتر گذاشته ان و محیط بازی را به شکلی سه بعدی طراحی کرده اند. البته با این که شما کنترل حرکت در محیط های بازی را در اختیار دارید ولی با این حال کنترلی بر روی داستان خود بازی ندارید که اینجا خط اصلی بازی مشخص می شود.

زیرا اگر در این بازی شما بر روی داستان اصلی بازی کنترل داشته بودید که دیگر این بازی در ژانر بازی های داستانی قرار نمی گرفت! با این حال وقتی بازی Murder Diaries 3 را شروع می کنید در یک محیطی از چند ده محیط بازی قرار می گیرد که در آن شواهد ها فراوانی نشان از قتل های سریالی دارد که در هر چند ثانیه از بازی متوجه قسمتی کوتاه از داستان بلند بازی می شوید. برای اینکه روند گفتن داستان بازی به خوبی پیش برود گیم پلی بازی اینجا با کاربر درگیری می شود و شما باید کنترل کارکتر اصلی بازی را به شکلی بدست بگیرید که شاید نمونه آن را در جای دیگری ندیده باشید.

در محیط هایی که قتل های بازی اتفاق افتاده است شما خودتان به شکل یک منبع نوری هستنید که در فضا معلق و شناور هستید و باید به قسمت های مختلفی حرکت کنید که در آنجا منبع های نوری دیگری وجود داشته اندو با جمع آوری هر یک از این منابع نوری قسمتی از داستان بازی به شما نشان داده می شود. جذاب تر از آن هم این است که با رسیدن به قسمت های مختلف نقشه بازی Murder Diaries 3 می توانید صحنه جرم و قتل را نیز ببینید که در نوع خودش هم آرام و چندش آور و هم ترسناک و جذاب می باشد.

در گوشه صفحه بازی عددی نشان داده شده است که نمایان گر تعداد نور هایی است که در هر نقشه از بازی Murder Diaries 3 باید آن را جمع آوری کنید وقتی همه نور های بازی جمع شد آنوقت متوجه می شوید که در این قسمت از داستان چه اتفاقی افتاده است. برای نشان دادن داستان بازی انتخاب خوب توسعه دهندگان نریشین صوتی بر روی بازی بوده است که صدای گرمی شروع به گفتن اتفاقات و ماجراهایی می کند که در این محیط اتفاق افتاده است. در کنار این ها موزی ک و آمبیانس جالب هر محیط به شکل خوبی فضای چندش آور بازی را تشدید نیز می کند.

 

نکات مثبت

داستان های عمیق و ترسناک
متفاوت از دو سری قبلی
ایده جدید در تلاوت داستان بازی
دارای نریشن صوتی

نکات منفی

حرکت کند بازی
طولانی بودن بی مورد هر مرحله

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
9.0
گیم پلی
4.0
موسیقی
9.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که در خانواده بازی های Murder Diaries بازی جدید Murder Diaries 3 توانسته است نام خوب بازی های قبلی را به خوبی زنده نگه دارد و در داستان های قتل مانند جدید که اصلا به داستان های قبلی ربطی ندارد یک گیم بسیار خوبی را با کیفیت عالی و دیدگاهی جدید در زمینه بازی های داستانی منتشر کند که اگر به دنبال یک بازی جدید داستانی می گردید که در ژانر وحشت باشد این بازی را به شما پیشنهاد می دهیم.

7.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

بازی Elden Ring بیش از 16.6 میلیون نسخه‌ فروش داشته است

شایعه: مراسم Dead Space Remake در اواخر سپتامبر برگزار می‌شود

گزارش: بازی GTA 6 محتویات اضافۀ داستانی دریافت خواهد کرد + اطلاعات بیشتر

نقدها و نمرات بازی Thymesia منتشر شدند

فایل‌های Spider-Man حاکی از عرضه لانچر اختصاصی سونی هستند

نقدها و نمرات Rollerdrome منتشر شدند

8.0

نقد و بررسی بازی Tanknarok

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved