نقد و بررسی Moorhuhn Kart 2

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2022

اگر از گیمر های دهه شصتی و یا هفتادی باشید حتما یکی از بازی های PS1 را به نام Moorhuhn Kart می شناسید. اما شاید باورتان نشود که یک تیم طراحی دیگر با خرید لایسنس این بازی آن را در نسخه دیگری برای ننتیندو ارتقاء داده اند و امروز ما در سایت Pars Joy به نقد و بررسی آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی Moorhuhn Kart 2 همانطور مانند بازی قدیمی ساخته شده یک بازی مسابقه ای است که در آن با این پرنده بدبخت باید در محیطی کارتونی و سه بعدی مسابقه بدهید. انجام بازی در موود های تک نفره و چند نفره قابل انجام است. قسمت کمپین بازی با مسابقات ساده ای در نقشه های بازی به ترتیب انجام می شود و در هر نقشه بعد از انجام مسابقه رتبه های شما و امتیاز نهایی شما ثبت می شود.

فقط در صورت پیروزی در یک مرحله و کسب مقال اول می توانید به نقشه بعدی بروید. انجام بازی در حالت چند نفره با چند دسته قابل انجام است  ولی بیشتر بازیکنان می توانند از حالت آنلاین آن و بازی در روم های بازی نیز لذت ببرند و هرچند اصولا انجام بازی های ریسینگ و مسابقه ای در ننتیندو سوئیچ دارای لگ ها و همچنین لتنسی های فراوان است و اگر کسی را ندارید که در کنار آن از موود بازی در حالت چند نفره لذت ببرید به نظر ما اصلا بازی Moorhuhn Kart 2 را در حالت آنلاین انجام ندهید.

کارکتر های 8 گانه بازی با استفاده از قدرت های مختلفی که هر کدام در ماشین های کارتی که بر آن سوار می شوند در ابتدای بازی قابل انتخاب هستند. هر کدام از قدرت های مختلف در بازی Moorhuhn Kart 2 شامل سرعت بالا که صرفا مربوط به بالاترین سرعتی که می تواند ماشین کارتی به آن برسد مربوط می شود و ربطی به سرعت رسیدن به بالاترین سرعت ندارد. هندلینگ مربوط به داشتن شعاع بالاتر برای دور زدن های در پیچ های بازی است. تایر ها نیز باعث گرفتن به موقع ترمز ها در بازی می شوند. البته یکی از مهمترین قدرت هایی که باید در هنگام انتخاب کارکتر در نظر داشته باشید همین است.

اصولا در هنگام انجام بازی یکی از نکته های مهم توجه به نقشه بازی قبل از انتخاب کارکتر است. همانطور که توضیح دادیم هر کارکتر قدرت های خودش را دارد ولی هر نقشه از بازی خاص است و براساس آنچه در مپ بازی از شما در خواست می شود ویژگی های مختلف این ماشین های کارتی بیشتر جلوه می کند. در خیلی از جا ها نیازمند استفاده از پرش ها در بازی هستید و یا در قسمت هایی نیاز دارید تا ترمز محکم برای بدست آوردن جوایز در میان جاده ها داشته باشید. همینطور هندلینگ بالا به درد نقشه هایی که دارای پیچ و خم های زیاد هستند می خورد.

بعد از انتخاب کارکتر می تواند حتی رنگ ماشین کارتی که دوست دارید را از میان 7 رنگ اصلی در بازی انتخاب کنید. تنظیمات جاده در موود انجام بازی تک نفره نیز شامل انتخاب نوع مسابقه و همچنین تعداد دور ها و تعداد شرکت کننده ها در بازی نیز می شود. اما مهمترین قسمت بازی مربوط به نقشه های آن است که باید گفت تیم سازنده بازی به خوبی انواع نقشه های بازی را برای آن ساخته است.

بر اساس مسابقات مختلف چمپیونشیپ و قهرمانی یک سری از جاده ها به همدیگر تعلق دارند و باید به صورت چهارتا چهارتا آنها را انتخاب کنید. جاده های برفی تابستانی خاکی و گلی و کویری از انواع جاده ای بازی است که انجام همه موود های بازی در آن امکان پذیر است.

گرافیک بازی همانطور که از یک بازی در ننتیندو انتظار می رود است. صفحه اصلی بازی با جاده ای که تقریبا می توان گفت طولانی است و نقشه های بازی به اندازه کافی دارای درازای مناسبی برای انجام حرکت های مختلف هستند می باشد. ولی آیتم هایی که در کنار جاده می بینیم مخصوصا کف جاده به صورت پیکسل های زننده ای نمایش داده می شوند. اما با نگاه با کارکتر های بازی متوجه می شویم که اصلا شخصیت های بازی گرافیک بسیار بهتری دارند و در هنگامی که در جاده بازی مشاهده شان می کنیم با هم تفاوت استایل فاحشی دارند.

نکات مثبت

نوستالژی جذاب از بازی Moorhuhn Kart
نقشه های مختلف

نکات منفی

افت کیفیت گرافیکی شدید
باگ ها در هنگام استفاده از قابلیت های نقشه
موسیقی خسته کننده

امتیاز
امتیاز
گرافیک
3.0
داستان
2.0
گیم پلی
5.0
موسیقی
2.0
جزئیات

در مجموع بازی Moorhuhn Kart 2 مانند اکثر بازی های رالی در ننتیندو با کیفیت بالایی خاطره گیم پلی را برای شما رقم نمی زند ولی اگر از آن دسته از گیمر هایی بوده اید که نسخه ابتدایی آن را در 15 سال پیش انجام داده اید این می تواند یک نوستالژی جذاب برای شما باشد.

3.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved