نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

توسط Pars Joy در 29 آوریل 2023

بازی های پلتفرم و شوتر دوبعدی در میان بازیکنان همواره از اهمیت و محبوبیت خاصی برخوردارند و از گذشته تا به امروز نیز همواره جذابیت خاص خود را حفظ کرده اند. از جمله زیرشاخه های معروف ژانر پلتفرمر دو سبک Hold & Gun و Boss Rush هستند که طی چند سال اخیر بازیهای بسیار انگشت شماری از آنها منتشر شده اند، در واقع بیشتر عناوین خوش ساخت این سبک در دهه 90 میلادی عرضه می شدند و به همین علت امروزه این سبک تقریبا فراموش شده است. ولی سری بازیهای Mixx Island با عرضه خود، برای یکبار دیگر روحی تازه به این ژانر پرطرفدار دمیده اند و باعث شده اند بازیکنان تازه وارد به این سبک نیز بتوانند هیجان زیاد باس فایت های آنها را تجربه کنند.

جدیدترین نسخه این فرانچایز بازی Mixx Island: Remix Plus است که در 14 آوریل 2023 برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شد. البته این بازی چند سال پیش در اختیار دارندگان رایانه های شخصی نیز قرار گرفته بود، ولی این نسخه جدید که با برچسب Plus منتشر شده، حاوی یکسری مراحل جدید و اضافی می شود. در ادامه با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

تنها چیزی که در بازیهای سبک Boss Rush مهم است، گیم پلی آنهاست و به همین علت اکثر آنها فاقد بخش داستانی هستند. این موضوع در مورد بازی Mixx Island: Remix Plus نیز کاملا صادق است. هیچ داستان و هیچ توضیحی در این بازی وجود ندارد و اینکه شما در نقش یکی از چند کاراکتر بازی قرار می گیرید که شبیه روباه هستند و ظاهری بسیار دوست داشتنی دارند. در نقش این شخصیت ها شما باید اساساً با باس های هر مرحله مبارزه کنید و خود را تا انتها زنده نگه دارید.
خوشبختانه از آنجایی که این بازی گیم پلی بسیار سرعتی دارد، سرعت حرکت شخصیت‌های آن نیز بسیار بالا است. در بخش گیم پلی این بازی 5 پارامتر اساسی وجود دارند که در نوار پایین صفحه بازی نشان داده می شوند: Attack که با رنگ زرد به نمایش درآمده، Defense به رنگ سفید، Recovery که روی بازیابی سریع مقدار سلامتی تاثیر دارد، Luck که مقدار شانس شما مبنی بر دریافت امتیاز بیشتر از گرفتن آیتم ها را نشان می دهد و Battery که در صورت استفاده از توانایی های خاص شما مصرف می شود.

برای اتمام کامل بازی در کل به چهار آیتم زندگی نیاز دارید، در غیر این صورت باید همه چیز را از نو شروع کنید. با این حال، اگر در یک مرحله تمام آیتم های زندگی شما مصرف شود و به مرگ نزدیک باشید، یک شانس اضافی داده می شود. در ابتدای بازی که کاراکتر شما ضعیف است و هنوز به توانایی های مختلف مجهز نشده است، مبارزه کردن با چند باس اولیه کمی دشوار است. اما وقتی در مرحله بعدی و با پیشرفت در بازی قابلیت های خود را ارتقا و افزایش می یابد، کشتن باس ها ساده تر می شود و تجربه کلی بازی راحت تر خواهد بود.
در مجموع چهل باس در این بازی وجود دارد که در هفت مرحله اول اساساً در گروه های چهار نفره و در سه مرحله آخر در گروه های پنج نفره ظاهر می شوند. پس از پایان هر مرحله، به یک مکان استراحتگاه برده می شوید که یکی از پنج گزینه را برای ارتقای توانایی های شما فراهم می کند و در همان زمان تعداد نارنجک های خود را نیز پر می کنید (بنابراین می توانید با خیال راحت از تمام نارنجک ها در اواخر یک مرحله استفاده کنید.) به مرور زمان توانایی ها و قدرت های جدید را باز کنید و یک قدم برای تبدیل شدن به جنگجوی نهایی نزدیک می شوید.


اکثر بخش های نبرد با باس ها یک روش خاص برای مبارزه می طلبند و برای تسلط یافتن برای هر نوع مهارت رئیس، باید آن را دو یا سه بار بازی کنید و فقط در این حالت است که قادر خواهید بود شیوه حملات و ضربات او را درک کنید.
ایرادی که به بخش گرافیکی این بازی می توان گرفت این است که گاهی اوقات تشخیص اینکه شخصیت اصلی کجا قرار دارد، دشوار است. این مشکل از ترکیب های رنگی به کار رفته در پس زمینه ناشی می شود که می تواند آزاردهنده باشد. موسیقی متن بازی نیز فوق العاده هیجان آور است و تاثیر شگرفی در میزان موفقیت بازی دارد.

نکات مثبت

شخصیت های زیبا و دوست داشتنی
گرافیک هنری به سبک تصاویر نقاشی شده
موسیقی های عالی و فوق العاده هیجان انگیز
کنترل های عالی و پاسخگو

نکات منفی

گاهی اوقات دیدن شخصیت ها و دشمنان به دلیل پالت رنگی پس‌زمینه دشوار است
شباهت های زیادی با بازی های قبلی استودیوی سازنده خود دارد و تکراری است
فاقد محتوی داستانی منسجم است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
7.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
9.0
جزئیات

بازی Mixx Island: Remix Plus یک شوتر دوبعدی از نمای جانبی با گیم پلی نسبتا تکراری همراه با جلوه های بصری زیبا، اما انفجارهای بسیار زرق و برق است که پتانسیل تبدیل شدن به یک عنوان عالی را دارد. اما متاسفانه از نظر تکرار خیلی سریع کسل کننده می شود. ولی در کل این بازی واقعاً خوب است، به خصوص سطوح اضافی آن که فقط در نسخه نینتندو سوئیچ یافت می شوند. من در گذشته نسخه های دیگر این مجموعه را هم تجربه کرده بودم و قبل از خرید این نسخه جدید هم نگران بودم. با این حال، این اثر، چه بازیکن قدیمی باشید و چه برای اولین بار این بازی جدید را می بینید، ارزش خرید دارد! به یاد داشته باشید، حتما سطوح اضافی را تجربه کنید که از بخش Extras قابل دریافت هستند.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Trackline Express
14 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved