نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

توسط Pars Joy در 17 سپتامبر 2021

با سلامی دوباره خدمت همراهان همیشگی وبسایت ParsJoy امروز به سراغ شما آمده ایم با بازی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville و قصد داریم ببینیم که آیا این بازی ارزش وقت و هزینه شما را دارد و در کل کمی این بازی را موشکافی کنیم. این بازی در سال 2021 منتشر شده و توسط استدیو V5 Play Studio ساخته شده است. پلتفرم های مقصد این بازی شامل Nintendo Switch و PC میباشند که ما نسخه Switch آن را مورد بررسی قرار داده ایم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

اگر از بازی های معمایی و پازل خوشتان میاید بی شک May’s Mysteries: The Secret of Dragonville برای شما میباشد. این بازی البته تازه نیست و چیزی حدود به 10 سالی از عمر خودش میگذرد. این بازی ابتدا برای Nintendo DS منتشر شده بود و حال پس از گذشت سالها برای Nintendo Switch و رایانه های شخصی نیز پورت شده است. داستان این بازی از آنجایی شروع میشود که May و برادر Tery تصمیم میگیرند برای تفریح سوار یک بالن هوایی شوند ولی متاسفانه به دلیل طوفانی شدن ناگهانی هوا بالون آنها سقوط میکند و در دروازه های ترسناک Dragonville خود را پیدا میکنند. یا بهتر است بگویم پیدا میکند! May که شما به جای او بازی میکنید پس از تصادف بیهوش میشود و پس از به هوش آمدن خود را تنها میابد و حال شما باید همزمان که به دنبال برادر خود میگردید راز و رمز مخوف Dragonville را نیز کشف کنید. همانطور که از اسم بازی واضح است. داستان و روایت بازی با وجود اینکه از عمر آن میگذرد همچنان جذاب و خوب است و دیالوگ های جالب و شخصیت های متفاوتی در داستان وجود دارد که شما با آنها میتوانید برخورد داشته باشید.


گرافیک بازی جزو آن دسته از چیز هایی است که سریعا قدیمی بودن بازی را لو میدهد! البته گرافیک هنری بازی برای زمان حال نیز بسیار خوب میباشد و طراحی شخصیت ها و انیمیشن ها بسیار خوب و دوست داشتنی هستند. همچنین منو ها و UI بازی نیز قابل قبول و جذاب است و آن حس مرموز را به خوبی به شما القا میکند. از گرافیک فنی که بگذریم میرسیم به طراحی محیط , دنیا و در کل تجربه قدم گذاشتن در این بازی. دنیای May’s Mysteries: The Secret of Dragonville بسیار جذاب , ترسناک و مرموز طراحی شده است و آن را از ابتدای شروع بازی میتوانید فورا حس کنید. طراحی محیط و پازل ها و معما ها نیز بسیار خوب اما چالش برانگیز است که بعدا به آن میرسیم. حالت روند داستان و شخصیت ها استاپ موشن است و خیلی انیمیشن های خاصی شخصیت ها ندارند و بیشتر گفتگو ها و دیالوگ های رد و بدل شده به حالت دو بعدی و به صورت نوشته و متن است. اما با اینحال برای یک بازی معمایی 10 سال پیش و کوچک این امر قابل قبول است.

گیمپلی بازی به معما های متفاوتی خلاصه میشود. در واقع شما به عنوان May باید معماهای بسیار متعدد و البته متنوعی را حل کنید! خوشبختانه تنوع معمایی که یکی از رکن های اصلی هر بازی Puzzle محوری است در May’s Mysteries: The Secret of Dragonville کاملا حفظ شده است. انواع و اقسام معما های دیداری و شنوایی و یا همچنین Find محور که باید در یک محیط شلوغ یک سری آیتم را پیدا کنید در بازی قرار داده شده اند که با وسواس خاصی در کنار یکدگیر به طور منظم نشسته اند. شما با پیشروی در بازی با معما های جدید همواره آشنا میشوید و با معمای تکراری ای روبرو نمیشوید. این معماها در راستای هدف داستان نیز بوده اند و رندوم نیستند که امری خوب است. البته باید اشاره کرد که برخی از این معما ها چالش برانگیز اند و سخت که خب برای خوره این جور بازی ها خبر بسیار خوشحال کننده است. در بازی همچنین سیستم Hint و یا حتی Skip در هر مرحله وجود دارد که شما با توجه به امتیازاتی که در مراحل قبل ذخیره کرده اید میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید. هرچند کمی ممکن است این امتیاز ها عادلانه به نظر نرسند اما این نکته باعث میشود شما تشویق شوید تا آنها را خودتان حل کنید و خیلی از بازی کمک نگیرید و در نتیجه جذابیت بازی را بالاتر میبرد.


موسیقی متن و صداگذاری بازی نیز بسیار زیبا و شنیدنی کار شده است. البته صداگذاری خیلی خاصی وجود ندارد و همیشه نیز شخصیت ها صدا ندارند. موزیک هایی که در بازی قرار داده شده اند بسیار شنیدنی و زیبا هستند و با ملودی های قشنگشان حس و حال مرموز بودن دنیای بازی را حفظ میکنند و در کنار آن حس آرامش و اتمسفر هرمرحله را به خوبی به شما القا میکنند. باید خاطرنشان کنیم که در ابتدای بازی یک جورایی درجه سختی از شما پرسیده میشود که میتوانید با انتخاب Casual معما های آسان تری را در بازی داشته باشید و یا صرفا با انتخاب Normal بازی را همانگونه که سازندگان آن برای شما در نظر گرفته اند انجام دهید.همچنین سیستم Inventory و نقشه برای May در نظر گرفته شده تا حس یک بازی ماجراجویی را بهتر به شما القا کند.

در نهایت باید گفت May’s Mysteries: The Secret of Dragonville یک بازی با الهام از سری Professor Layton است که با وجود اینکه از عمرمش 10 سالی میگذرد اما همچنان تجربه لذت بخشی را به شما تقدیم میکند. با طراحی هنری زیبا و موسیقی متن دلنیشنش شما را پای خود نگه میدارد و در کنار داستان خوب و دنیای اسرار آمیز و مرموزش یک حس و حال بازی های کلاسیک و معمایی جذاب را به وجود می آورد.

نکات مثبت

طراحی هنری خوب
موسیقی متن زیبا
معما های متعدد و متنوع

نکات منفی

گرافیک فنی قدیمی
برخی از معما ها قابل فهم نیستند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.5
داستان
7.0
گیم پلی
6.0
موسیقی
7.5
جزئیات

May’s Mysteries: The Secret of Dragonville یک تجربه ناقص اما زیبا است که ارزش وقت و هزینه شما را دارد.

6.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved