نقد و بررسی بازی Kofi Quest

توسط Pars Joy در 11 نوامبر 2022

یکی از اتفاقات مهم دنیای رسانه، به وجود آمدن وبسایتی به نام Kickstarter بود. در این وبسایت، تمامی مردم، از هر قشری که بودند، برای انجام کاری که به پول نیاز داشتند، آگهی میزدند و بودجه مورد نظر خود را بدست می آورند (گاهی هم نمی آوردند). بازی های رایانه ای بسیاری هم در این وبسایت درخواست بودجه کرده و میکنند. امروز به سراغ بازی می رویم که هزینه ساختش را از همین وبسایت بدست آورد (حدود ۱۵ هزار دلار) و توانست بر روی استیم قرار بگیرد. در ادامه با نقد و بررسی بازی Kofi Quest توسط وبسایت Parsjoy همراه باشید.

Kofi Quest داستان مرد جوانی به نام کوفی را روایت می کند. او به شدت تنبل، شوخ طبع و عاشق بازی های ویدیویی است. او همچنین آرزوی بزرگی برای تبدیل شدن به یک مزدور دارد که برای تحقق جاه ‌طلبی ‌های خود باید بر موانع عجیب و غریب غلبه کند. سیستم کنترل بازی بسیار ساده است، شما فقط می ‌توانید با استفاده از ماوس بازی را بازی کنید. کوفی نیز توسط تیمی متشکل از چند شخصیت جالب در طول مسیرش، همراهی می شود. بازی پر از شخصیت های عجیب و غریب است. همانطور که در بازی به پیش می روید، این شانس را خواهید داشت که با همه آنها ملاقات کنید و در کنار آنها مبارزه کنید. به عنوان بازیکن، شما نه تنها کارهایی که کوفی انجام می دهد را کنترل خواهید کرد، بلکه همه افراد درون تیم او را نیز کنترل خواهید کرد. می توانید از آنها به صورت استراتژیک در طول مبارزات استفاده کنید و برنامه ریزی کنید که چگونه بر دشمنان خود غلبه کنید. بازی همچنین به بازیکنان این فرصت را می دهد که مینی گیم های هیجان انگیز زیادی را انجام دهند که بار یکنواختی را از بازی میگیرد. همانطور که راه خود را در این دنیای غیرمعمول طی می کنید، به عنوان یک شخصیت رشد خواهید کرد. با بالا رفتن سطح بازیکنتان، مهارت های مختلف را باز می کنید و قدرت خود را افزایش می دهید.

طعنه شاید ساده ترین و بی ارزشترین (از نگاه کمدین های بزرگ و هنر طنز پردازی) شکل شوخ طبعی باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی تواند خنده دار باشد. Kofi Quest پر از لحظات خنده دار است که در آن طعنه نقش مهمی را بازی می کند. همه چیز در بازی بسیار خنده دار و بی شیله پیله است. کل بازی فضای خلاقانه ای را دارد که به شخصیت ها، محیط ها و گیم پلی کلی بازی رنگ و بوی خوبی بخشیده است.

داستان بازی جایی است مخاطب احساس می کند می تواند با شخصیت کوفی ارتباط برقرار کند. اینکه شخصیت اول بازی، چنین سطحی از واقع گرایی را ارائه دهد، باعث می شود تا شخصیت پردازی اثر به بهترین شکل در دل مخاطب نفوذ کند و او را تحت تاثیر خودش قرار دهد. در طول بازی، زمانی که کوفی با شخصیت‌های دیگر صحبت می ‌کند، با دوراهی مواجه می ‌شود که معمولاً شامل دو انتخاب است. یکی انتخابی خواهد بود که به او کمک می کند تا به سمت هدف زندگی خود یعنی تبدیل شدن به یک مزدور حرکت کند، و انتخاب دیگر معمولاً شامل تنبلی کوفی است. این یک استعاره عالی در بازی است چرا که به شما اجازه می دهد تصمیمات خنده دار و عجیبی بگیرید.

Kofi Quest نکات بسیار خوبی دارد. داستان، شخصیت ها، خلاقیت و بیشتر از همه جنبه های کمدی بازی چیزهایی هستند که هر مخاطبی میتواند لذت زیادی را از آنها ببرد. بازی بسیار بی شیله پیله و البته عجیب است و این دقیقا چیزی است که آن را از سایر چنین عناوینی متمایز می کند. سیستم مبارزه و گیم پلی بازی بسیار ساده و قابل درک است. در کل می توان که بازی بسیار سبک و سرگرم کننده است. البته نمی توان انکار کرد که قطعا مشکلاتی در مورد Kofi Quest وجود دارد. مشکلات مربوط به صدا و سیستم تصمیم گیری با اشکال واقعاً تمام بخش های عالی بازی را از بین می برد. هر چه بیشتر در بازی پیشروی کنید، مشکلات بیشتری را نیز پیدا خواهید کرد که بسیار ناامید کننده خواهند بود. بسیاری از مسائل کوچکتر دیگری نیز در بازی وجود دارند، از جمله کرش کردن بازی، تکرار یک متن تکراری در مکالمات و گیر افتادن برخی از شخصیت ها هنگام حرکت در نقشه. این مسائل البته آنچنان مهم نیستند زیرا در مقایسه با مسائل و باگ های بزرگتر، زیاد تجربه بازی را تحت تاثیر قرار نمی دهند.

 

نکات مثبت

گرافیک بصری پویا
المان های گیم پلی جذاب و سرگرم کننده
طنز پر معنا
داستان سرایی ساده و خوب

نکات منفی

کنترل های بد
مشکلات فنی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
10
داستان
7.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
10
جزئیات

بازی Kofi Quest در بین هیاهوی بازی های بزرگ گم می شود. تجربه این بازی می تواند به علت داشتن طنزی گیرا و داستانی درگیر کننده، شما را سرگرم کند. وجود مشکلات فنی در بازی البته قدری از تجربه شما خواهد کاست اما چیزی نخواهد بود که بخواهید بخاطرش دست از انجام بازی بکشید. تجربه این بازی به تمام علاقه مندان بازی های مستقل پیشنهاد می شود.

9.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Flooded
24 فوریه 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

8.4

نقد و بررسی بازی nGolf

7.5

نقد و بررسی بازی Wildagotchi: Virtual Pet

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved