نقد و بررسی Kitaria Fables

توسط Pars Joy در 17 سپتامبر 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با نقد و بررسی یک عنوان خوب و جذاب دیگر در سبک نقش آفرینی به نام Kitaria Fables که در سال 2021 برای پلتفرم های نسل هشتمی Nintendo Switch , Xbox One , Playstation 4 و همچنین پلتفرم های نسل نهمی Xbox Series S/X , Playstation 5 و سیستم رایانه های شخصی منتشر شده در خدمت شما خواهیم بود.

بازی های نقش آفرینی همیشه جزو برترین سبک های ویدیوگیم به شمار رفته اند و هر ساله شاهد عناوین AAA بسیار خوبی از این سبک بوده ایم، اما سهم عناوین مستقل در این سبک نیز چندان کم نیست، با این اوصاف Kitaria Fables نیز یکی دیگر از عناوین مستقل این سبک به شمار میرود که توانسته با بهره گیری از ایده های قابل قبول و ترکیب برخی از المان های مختلف یک عنوان بسیار جذاب و تحسن برانگیز را ساخته و روانه بازار پر ازدحام این سبک کند.

Kitaria Fables حتی توانسته از برخی از کلیشه های این سبک نیز فاصله بگیرد، در اغلب اوقات عناوین نقش آفرینی یک خط داستانی ساده را برای روایت خواهند داشت، یعنی مبارزه خیر در مقابل شر، اما این خط داستانی هیچ جزییات و پیچیدگی را به همراه نداشته و صرفا فقط برای جهت دادن به بازی در آن قرار گرفته شده، اما چه میشود اگر در این میان ایمان خودتان را نسبت به نیرو های خیر درون بازی از دست بدهید؟ از طرفی دیگر در نیرو های شر نیز جایی برای شما وجود نداشته و در این میان فقط مردم بی دفاع هستند که صدمه خواهند دید؟ تصمیم شما به عنوان قهرمان اصلی داستان چیست؟ اصلا از کجا باید شروع کنید؟ با نیرو های شر مقابله کرده و یا نیرو های خیر را رسوا کنید؟ اگر ناخواسته پای شما هم گیر باشد چی؟ با رسوایی نیرو های خیر خودتان هم رسوا خواهید شد.

این ها مواردی هستند که در داستان بازی Kitaria Fables با آن ها روبرو خواهید شد، مواردی که صرفا داستان خیر و شر همیشگی بازی را از کلیشه های اصلی اش دور کرده و به سمت و سوی تازه ای خواهد کشاند، شما به عنوان یکی از قهرمانان بزرگ دنیای خود به درخواست روسای یک دهکده برای دفاع از آن ها در مقابل نیروی های تاریک و اهریمنی به آن دهکده خواهید رفت و با پیش روی در بازی راز هایی را کشف میکنید که داستان بازی را دگرگون کرده و جنبه های تاریک قدرت را برای شما آشکار خواهد کرد، داستان بازی به قدری پیچیده و جذاب است که ارزش چندین بار تجربه را به راحتی خواهد داشت.

جلوه های تصویری بازی یک تناقض را میان داستان پردازی و همچنین مبارزات ایجاد خواهند کرد، در واقع اگر بدون هیچ پیش زمینه ای به این جلوه ها نگاه کنید، شاید تصور کنید که با یک عنوان مخصوص کودکان طرف هستید، اما این امر فقط در جلوه های تصویری بازی وجود دارد، جلوه های هنری و کارتونی بازی جذابیت خاص خودشان را به بازی خواهند داد، انیمیشن های کار شده درون بازی هنگام جنگ ها و نبرد ها خودنمایی خواهند کرد و لذت تجربه بازی را افزایش خواهند داد، شاید این جلوه ها با فضای بازی و داستان آن هماهنگ نباشند، اما همین تناقض نیز میتواند جذاب و سرگرم کننده شود.

تنوع در میان دشمنان شما بالا است، از حیوانات مختلف گرفته تا هیولا هایی که شما را برای مدتی درگیر نبرد میکنند، این تنوع اما صرفا فقط در ظاهر نبوده هر کدام از دشمنان سیستم مبارزات مخصوص به خودش را دارا خواهد بود، وجود این امر ضرورت استراتژی در نبرد های بازی را افزایش خواهد داد، همچنین شما را برای بدست آوردن نیرو ها و سلاح های مختلف نیز ترغیب خواهد کرد، از طرف دیگر جلوه های بصری بازی و مناطق مختلف آن بسیار خوب و متنوع کار شده اند، این امر نیز لذت گشت و گذار در مناطق مختلف را برای مخاطب بیشتر از قبل خواهد نمود، و با این اوصاف تجربه بصری بازی در حد خوب و قابل قبولی قرار خواهد داشت.

سیستم گیم پلی بازی نیز در سطح خوبی قرار دارد، درست است که این سیستم چندان بدون اشکال نیست اما همچنان نبرد ها میتوانند لذت بخش و درگیر کننده باشند. شما قابلیت حمل سلاح های مختلفی را خواهید داشت، این سلاح ها بسته به نوعشان متنوع خواهند بود، از سلاح های سبک گرفته تا ابزار سنگین و دو دست، که بسته به وزن و سنگینی شان بر روی قدرت ضربات و سرعت شما تاثیر گذار خواهند بود، اما تنوع حرکات و ضربات در آن ها خخیلی بالا نبوده و کمبو های خاص و زیادی را نمیتوان در بازی به اجرا در آورد، همچنین شما قابلیت های ویژه ای را میتوانید از درخت مهارت درون بازی کسب کرده و علاوه بر آن از قدرت جادو نیز بهره مند هستید، شما میتوانید با استفاده از درخت مهارت و گشت و گذار در مناطق بازی جادو هایتان را گسترش داده و همچنین با شکست دادن رئیس هایی که در مناطق مختلف نقشه و سیاه چال های بازی قرار دارند منابع و گنجینه های با ارزشی را بدست آورید، ولی با تمامی این تفاسیر نکته مهم در بازی تغیه شما خواهد بود، شما نیاز دارید تا به طور معمول اقدام به خوردن غذا کنید و این امر با کشاورزی و کاشت منابع مختلف آن ها به بهترین شکل ممکن برای شما انجام خواهد شد، همچنین میتوانید درآمد خوبی را نیز از فروش محصولاتتان در بازی کسب کنید که این درآمد ها برای خرید سلاح و زره و برخی ارتقا ها میتوانند ضروری و مهم باشند.

نکات مثبت

داستان و شخصیت پردازی خوب
تنوع خوب در میان دشمنان
جلوه های تصویری خوب
تنوع عالی در میان سلاح و آیتم ها

نکات منفی

موسیقی های یکنواخت
عدم وجود ضربات متنوع

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
9.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
6.5
جزئیات

Kitaria Fables را میتوان یک عنوان نقش آفرینی سرگرم کننده با داستانی عالی برشمرد، اما اگر سازندگان آن کمی به تنوع ضربات در آن و هوش مصنوعی برخی از رئیسان بازی و همچین یکنواخت بودن موسیقی های درون بازی توجه بیشتری میکردند در حال حاظر ما با یک عنوان بی نقص و بی نظیر روبرو بودیم.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved