نقد و بررسی بازی Jump Challenge!

توسط Pars Joy در 26 آوریل 2023

Jump Challenge! یک بازی آرکید جذاب در سبک پلتفرمر با گیم پلی اعتیادآور می باشد که توسط استودیوی Source Byte ساخته و منتشر شده است. این بازی در ابتدا در 18 مارس 2022 از طریق استیم برای رایانه های شخصی عرضه شد و اکنون پس از گذشت یکسال در 17 آوریل 2023 در اختیار دارندگان کنسول های نسل جدید و نینتندو سوئیچ قرار گرفته است. در این بازی همانطور که از نام آن پیداست، شما فقط یک هدف را دنبال می کنید: پریدن از یک سکو به سکوی دیگر برای فرار از گدازه هایی که از سمت پایین صفحه ظاهر می شوند و به سمت بالا پیشروی می کنند. اگر در مسیر درگیر تله ها شوید و زیاد معطل کنید، شک نکنید که خواهید مرد. این به نوبه خود باعث ایجاد یک حلقه گیم پلی جذابی می شود که واقعا سرگرم کننده است. اما کاملا بی عیب و نقص نیست و با مشکلاتی همراه است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی با ما همراه باشید.
مکانیک گیم پلی بازی Jump Challenge! بسیار ساده است، هر چه سریعتر بدوید بالاتر می پرید! این بازی که می تواند به صورت مشارکتی توسط چند نفر انجام شود، به معنای واقعی کلمه یک سری پرش است.

همینطور که گدازه ها به سمت بالا پیشروی می کنند، شما باید همچنان از یک سکو به سکوی دیگر بپرید. اگر با گدازه تماس پیدا کنید، بازی تمام می شود. اگر با تله ها برخورد کنید، می توانید بهبود یابید و دوباره به پرش ادامه دهید. اما اگر بدشانس باشید، در گدازه خواهید افتاد و خواهید مرد. فقط در این حالت است که مجازات مرگ برای شما صادر می شود و حتی با پرش از ارتفاعات بالا و سپس افتادن روی یکی از سکوها در فاصله بسیار زیاد، هیچ گونه آسیبی نمی بینید.
از لحاظ گرافیکی بازی از سبک هنری خاصی استفاده می کند که تا حدی قابل توجه است و به نوعی دارای حالت پیکسلی می باشد. اگرچه بعید می دانم در اینگونه بازیها، جزئیات گرافیکی اهمیت داشته باشد زیرا تمام تمرکز شما روی پرش صحیح از یک نقطه به نقطه دیگر است و به جزئیات محیطی کمتر توجه می کنید.

ولی به نظرم مدل سازی کاراکترهای بازی بسیار خوب انجام شده و ظاهری دوست داشتنی دارند. هر کدام از شخصیت ها بازی دارای به اصطلاح پوسته یا اسکین های مختلفی هستند که با پیشرفت در مراحل، به آنها دسترسی پیدا می کنید. برای رسیدن به امتیاز 1000G در این بازی به مدت زمان زیادی نیاز دارید. مگر اینکه واقعاً در بازی خوب باشید.
بازی Jump Challenge! دو حالت اصلی دارد: Single Player و Party Mode. حالت تک نفره همان حالت فرار کلاسیک از گدازه و انجام پرش های متعدد است و حالت مهمانی مربوط به بخش چندنفره است که قابلیت پشتیبانی از حداکثر چهار بازیکن را دارد. این بخش چندنفره واقعا هیجان انگیز است و در آن می توانید با امتیازی که در انتهای مرحله به دست می آورید، مهارت های پلتفرمر خود را با دیگر بازیکنان مقایسه کنید. البته در انتهای حالت تک نفره نیز امتیازات و رکوردهای شما به نمایش در می آید. ولی خب اصل این امتیازات مربوط به بازی چندنفره است.


در واقع این تابلوهای امتیازات برای به چالش کشیدن شما ارائه می شوند، زیرا این بازی تماماً در مورد رقابتی بودن است. من متوجه شدم که با هر بار انجام این بازی تلاش می کنم در رتبه‌بندی به رتبه های بهتری دست پیدا کنم و بالاتر بروم که این به نوبه خود باعث می شود بخواهید بارها و بارها رکوردهای قبلی خود را شکست دهید. بعد از اینکه گدازه شما را گرفت، همیشه تابلوی امتیازات به شما نشان داده می‌شود، مطمئن شوید که آن را فراموش نکرده‌اید و واقعاً باعث می‌شود که بخواهید دوباره و دوباره امتحان کنید.

گدازه تنها مانع اصلی شما در بازی محسوب نمی شود. بلکه برای جلوگیری از روند خسته کننده و تکراری شدن بازی، سازندگان یکسری تله ها را در قسمت های مختلف یک مرحله تعبیه کرده اند که مانع پیشرفت شما می شوند. در طرف مقابل از مزایایی نیز استفاده کرده اند که شما را سریع تر به مقصد می رسانند. برای مثال دایره هایی شبیه ساه چاله در مسیر شما قرار دارند که با ورود به آنها، به ارتفاعات بسیار بالایی جابجا می شوید. اگر می خواهید کمی وقت خود را با خشم بگذرانید و مایلید دوست های خود را به چالش بکشید، دیگر درنگ نکنید، این بازی برای شماست!

نکات مثبت

تنظیمات سمعی و بصری دلپذیر است
گیم پلی با ساختاری ساده و اعتیادآور
ارائه 3 حالت قابل بازی
پوسته های زیاد و متنوع برای شخصیت های بازی

نکات منفی

سرعت حرکت دوربین در برخی لحظات بسیار کند است
دقت پرش های فردی برخی سکوها کاملاً آزاردهنده است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
7.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.0
جزئیات

Jump Challenge! عنوانی هیجان انگیز و کم‌هزینه از دسته بازی‌های آرکید با ساختاری ساده از جمله اعتیادآور، پر از احساسات و گیم‌پلی پویا است که من تجربه آن را به همه بازیکنان توصیه می کنم. این یک بازی پازل چالش پرش خوب و جالب است، با این حال وقتی در مورد تله های بازی صحبت می کنیم، RNG زیادی در مورد آنها درگیر است که باید کمی تجدید نظر شوند. من گاهی اوقات با هیچ کدام از تله ها برخورد نمی کنم و یا برخی مواقع نیز دسته‌ای از آنها طوری کنار هم قرار می گیرند که جایی برای پریدن باقی نمی گذارند. این بازی کاملا بی عیب و نقص نیست و قطعا پتانسیل پیشرفت دارد و امیدوارم سازندگان، ویژگی های نقشه‌های تصادفی تولید شده را بهبود بخشد و باگ‌های موجود را برطرف کنند.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved