نقد و بررسی بازی Islanders

توسط parsjoy در 19 دسامبر 2021

تبدیل شدن به شخصی که جامعه و شهر ها را کنترل میکند یکی از کار هایی است که بیشتر ما ها در کودکیمان خود را در این جایگاه قرار داده ایم . بستگی به میزان خلاقیت فردی که خود را شهردار یک شهر در نظر میگیرد آن شهر فضای خاصی را دارا میشود و جلوه های متفاوتی را به خود میگیرد . آیا شما میتوانید این مسئولیت مهم را به دوش بکشید ؟ آیا خلاقیت کافی برای ساخت شهر های خودتان به زیباترین حالت ممکن را دارید ؟ با نقد و بررسی این بازی مدیریتی جالب و اعتیاد آور با وبسایت parsjoy همراه باشید .

داستان بازی بسیار جزئی و ساده است . شما باید شهر خودتان را با انتخاب بهترین نقاط ممکن بسازید . در همین حد خلاصه ! اما اگر خودتان بخواهید میتوانید کمی در ذهنتان به داستان بازی شاخ و برگ بدهید . این کار سازندگان کاملا تنبلی آنها را نشن میدهد که بازی را به این شکل به پایان رسانده اند ! البته نمیشود گفت واقعا این قسمت بازی بد است ، زیرا در بیشتر بازی های این ژانر سازندگان داستانپردازی را به کل به فراموشی سپرده اند و حتی بازی های بزرگ این سبک نیز فاقد داستان آنچنانی ای هستند .

جزیره های کوچک با زیست بوم های متفاوت ، این چیزی است که بازی به ما ارائه میدهد . گرافیکی که در بازی کار شده است در نوع خودش خوب به حساب میاید و شباهت کمی را نیز به عناوین دیگر در این ژانر بازی ها نشان میدهد . بافت های بازی کیفیت متوسط رو به بالای را دارا است و میتواند مخاطب را راضی کند . البته اگر زیاد سخت گیر نباشید و انتظارتان از بازی پایین باشد . سبک گرافیکی بازی نیز کمی فانتزی است شکل و شمایل جزایر بازی جالب و قابل توجه است . در کل گرافیک بازی به خوبی طراحی شده است و میتواند چشمان شما را سرگرم کند .

موسیقی ای که در بازی کار شده است به آرامی نواخته میشود و به هر کس که این بازی را تجربه کند آرامش خاص و خوبی را میدهد . از دید من فضاسازی بازی همراه با موسیقی آرام آن به آرمانی ترین شیوه ممکن ارائه شده است . اما صدا هایی که در محیط بازی وجود دارد مانند انتخاب آیتم های بازی و دریا ها به بدترین حالت و دقیقا برعکس موسیقی آن ساخته شده اند و بازیکنان را کاملا ناراضی میکند . چییزی که کار را برای بازی بد میکند این است که به صورتی صدا های آن بد کار شده است که حتی ممکن است باعث شود بازیکن قید موسیقی بازی را نیز بزند ! نمیتوان به طور قطع گفت شما در این دسته قرار خواهید گرفت یا دسته ای که شیفته موسیقی میشوند و توجه ای به صدای بد بازی نمیکنند ، این انتخاب کاملا در دستان شماست . اما من واقعا از قسمت صدای بازی ناامید شدم !

گیم پلی بازی چیزی است که باعث میشود معتاد بازی شوید و ساعت ها وقت خود را صرف آن کنید . شما باید بسیار روی تصمیمات خود در بازی تمرکز و فکر کنید و امتیاز های خود را به بهترین صورت ممکن خرج کنید . امتیازات شما نقش سکه های شما را دارند و کسب امتیاز بیشتر نیز بستگی به محلی که خانه ها و ساختمان های شهرتان را میگذارید دارد . بگذارید اینطور به شما بگویم که اساس بازی در گذاشتن هر سازه و ساختمان در نقطه های مشخصی است تا بتوانید امتیاز خود را بالاتر ببرید و جزیره ها و سازه های بیشتری را آزاد کنید . زمانی که خانه ای را در نقطه ای از جزیره خود میسازید ، خانه دومی که قرار است بسازید هرچه به خانه اول نزدیک تر باشد امتیازی که به شما میرسد نیز بیشتر میشود ، مانند تمام شهر های امروزی که ساختمان ها را در نزدیکی یکدیگر است و ساکنان آنها را به یکدیگر نزدیک میکند . هر ساختمان امتیاز خاص خودش را دارد و به مرور زمان نیز افزایش میابد . پیشروی شما در بازی با آیتم ها و جزایر گوناگون شما را مشتاق میکند تا بیشتر و بیشتر بازی کنید و زودتر تمام جزایر بازی را با شهر های خود پر کنید . اما مشکلی که بازی را در بر گرفته است تکراری شدن گیم پلی بازی است . در قسمتی از بازی شما نگاهی به ساختمان هایتان میکنید و با خود میگویید خب که چه ؟ در اینجا شما از بازی خسته شده اید !

نکات مثبت

موسیقی خوب
گیم پلی خوب بازی
گرافیک خوب بازی

نکات منفی

داستان تقریبا بد
گیم پلی بازی ممکن است تکراری شود

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.5
داستان
1.5
گیم پلی
6.5
موسیقی
7.5
جزئیات

در کل یک بازی سرگرم کننده ای است اما بعضی نکات را رعایت نکرده است و ممکن است شما را در ابتدا سرگرم کند اما در ادامه تکراری شود و دست از آن بکشید .

6.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Shuyan Saga
22 سپتامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Shuyan Saga

7.1

نقد و بررسی بازی Front Mission 1st: Remake

7.6

نقد و بررسی بازی Madshot

8.1

نقد و بررسی بازی GigaBash

7.4

نقد و بررسی بازی Full Quiet

6.5

نقد و بررسی بازی Aery – Flow of Time

5.0

نقد و بررسی بازی Enclave HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved