نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

توسط Pars Joy در 6 دسامبر 2023

طی چند سال اخیر بارها شاهد این موضوع بوده ایم که بازیهایی که در ابتدا به طور انحصاری روی دستگاه های موبایل عرضه می شوند، در صورت موفقیت آمیز بودن روی سایر پلتفرم ها نیز منتشر می شوند. بهترین مثال در این زمینه، عناوین ساخته شده توسط توسعه دهنده ژاپنی Kairosoft است که تقریبا تمامی بازیهای موبایلی خود را روی PC و کنسول های نسل جدید منتشر می کند. استودیوی Euphoria Games نیز از همین قاعده تبعیت کرده و مجموعه Horror Tale را پس از انتشار موفقیت آمیز روی موبایل، در دسترس دارندگان PC و سایر کنسول ها نیز قرار داده است.

نسخه اول این سری در سال 2022 منتشر شد و یک عنوان نستا خوب در سبک ماجراجویی و مخفی کاری لقب گرفت. اکنون Horror Tale 2: Samantha با یکسال فاصله زمانی عرضه شده و سعی می کند با استفاده از المان های موفق نسخه اول، تجربه ای به مراتب هیجان انگیزتر را ارائه دهد، اما در انجام این کار ناکام می ماند و بازی ای با همان عملکرد را در اختیار علاقمندان می گذارد. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

سری بازیهای Horror Tale در دسته عناوین ماجراجویی ترسناک قرار می گیرند که روایت داستانی بسیار جذابی را به عنوان شالوده داستان خود انتخاب کرده اند. وقایع هر دو بازی در شهر کوچک Lakewitch اتفاق می افتد، جایی که کودکان آن به طور مرموزی ناپدید می شوند و هیچ کس حتی پلیس هم قادر به یافتن آنها نیست و در انجام این کار کاملا عاجز می ماند. اما گروهی از نوجوانان تصمیم می گیرند خودشان به بررسی این موضوع بپردازند و حقیقت مرموز پنهان شده پشت ناپدید شدن دوستان خود را آشکار کنند. به همین علت آنها راهی یک ماجراجویی هیجان انگیز و در عین حال پرمخاطره می شوند، بی اطلاع از اینکه نمی دانند چه فرد شروری پشت ماجرا قرار دارد.

گیم پلی Horror Tale 2: Samantha روی المان های مخفی کاری و حل پازل تمرکز دارد و شما باید در پنج منطقه متنوع، آیتم های مختلف را بیابید، از چنگال آدم ربا در امان بمانید و در نهایت دوستان خود را نجات دهید. اصلی ترین خطری که در حین بازی شما را تهدید می کند، یک آدم ربا است که دائما به دنبال شماست و قصد جان شما را دارد. برای در امان ماندن از شر او باید از المان های مخفی کاری استفاده کنید.

سایر عناصر موجود در بازی روی جمع آوری آیتم های و وسایل مختلف و پیدا کردن مکان مناسب برای استفاده از آنها تمرکز دارند. حل پازل ها برای باز کردن قفل مناطق دیگر و دسترسی به آنها نیز جزو کلیدی ترین المان های گیم پلی محسوب می شود که فکر کنم بیشتر وقت شما در بازی صرف انجام این کار می شود. به تدریج که این معماها را حل می کنید، روایت داستانی بازی را بیشتر گسترش می دهید و از راز و رمزهای ناپدید شدن کودکان بیشتر آگاه می شوید.

با این حال، بسیار شبیه به Horror Tale 1، لحظاتی در این بازی وجود دارد که در مورد آنچه باید انجام دهید سردرگم می شوید. در حالی که من کمبود راهنمایی در بازی را تحسین می کنم، ولی ای کاش کمی بیشتر وجود داشت تا از گمراه شدن بازیکنان جلوگیری می کرد. این کمبود باعث شده حتی برخی بازیکنان از ادامه انجام بازی منصرف شوند و یا اینکه به دنبال یافتن راه حل در منابعی مثل یوتیوب به دنبال یافتن راهنمایی باشند.

در مورد جلوه های بصری Horror Tale 2: Samantha می توان گفت از یک سبک گرافیکی کارتونی مانند استفاده می کند که بیشتر مناسب سن بازیکنان کم و سال است. محیط های بازی واقعا متنوع هستند و با ورود به هر منطقه اصلا احساس نمی کنید که قبلا با مشابه آن برخورد داشته اید. با این حال برخی جزئیات و بافت های محیطی کیفیت پایین دارند و به نوعی منسوخ شده به نظر می رسند و حتی گاهی اوقات اصلا احساس نمی کنید که در حال تجربه یک بازی متعلق به سال 2023 هستید. خوشبختانه این نقص را صداگذاری شخصیت های داستان و موسیقی محیط محور بازی جبران کرده است و در ایجاد یک محیط پرتنش و نسبتا ترسناک، عملکرد بسیار خوبی دارد.

با اینکه پورت نسخه ایکس باکس بازی تقریبا خوب انجام شده و مشکلات نسخه موبایل را ندارد، ولی همچنان باگ هایی در آن مشاهده می شود که برخی از آنها آزاردهنده هستند. در این زمینه می توان به ناپدید شدن آیتم ها در برخی مراحل اشاره کرد و یا اینکه در بخش هایی از بازی به مکان هایی گیر می کنید. در مجموع این یک بازی کوتاه سرگرم کننده است که ارزش وقت گذاشتن را دارد.

نکات مثبت

سناریوی داستانی جذاب با پیش زمینه قوی
طراحی شخصیت منفی بازی بسیار خوب انجام شده است
کنترل های فوق العاده ساده و روان
عملکرد فنی نسبتا خوب روی کنسول Xbox Series X

نکات منفی

از همان مشکلات نسخه قبلی رنج می برد
برخی جزئیات و بافت های گرافیکی، در سطح پایینی قرار دارند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
8.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
7.5
جزئیات

Horror Tale 2: Samantha یک دنباله خوب برای یک بازی نسبتا ترسناک داستان محور است که مانند نسخه قبلی خود کاملا بی عیب و نقص نیست و همچنان از همان مشکلات همیشگی رنج می برد. با این حال چیزهای مثبت زیادی هم دارد که گیم پلی جذاب آن را توجیه می کند و باعث می شوند برای چند لحظه کوتاه مدت هم که شده، مخاطبین خود را سرگرم نماید. اگر از تجربه نسخه اول لذت بردید، مطمئنا با Horror Tale 2 نیز اوقات خوشی را خواهید گذراند.

7.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Hero’s Hour
21 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved