نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

توسط Pars Joy در 21 می 2024

Hero’s Hour یک عنوان استراتژی بسیار خلاقانه با گرافیک هنری پیکسلی است که از سری Heroes Of Might & Magic (HoMM) الهام گرفته است. با این حال چیزی را کورکورانه کپی نمی‌کند و مجموعه‌ای عمیق از 11 جناح مخنلف با سبک‌های بازی بسیار منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد و یک سیستم مبارزه بی‌نظیر در زمان واقعی را به ارمغان می‌آورد. یادگیری گیم پلی آن بسیار آسان است و مطمئنا برای علاقمندان به بازیهای استراتژی نوبتی یک انتخاب عالی است.

این بازی به عنوان جانشین معنوی بازی استراتژی به سبک مدرسه قدیمی HoMM است که تقریباً در همه جنبه های خود، عظمت آن خود را به تصویر می کشد. اما در چند زمینه کوتاهی می کند و به همین علت نمی تواند یک عنوان موفق استراتژی نوبتی که به تازگی برای نینتندو سوئیچ منتشر شده، تلقی شود. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy با ما همراه باشید.

این بازی را می توان به راحتی با عنوان یک نسخه جدید از “Heroes of Might and Magic” اما با مبارزات خودکار توصیف کرد. گیم پلی اصلی به طور مستقیم از فرنچایز HoMM گرفته شده است و بسیار نزدیک به HoMM3 است (که بسیاری آن را بهترین بازی در این فرنچایز می دانند) اما از HoMM5 نیز الهام گرفته است.

مبارزه به صورت خودکار انجام می شود و شما کنترل جزئی بر نبرد دارید، عمدتاً از طریق جادوها، اما علاوه بر این، واحدهای خود و واحدهای دشمن را به تنهایی نظاره خواهید کرد. بنابراین تصمیمات استراتژیک اصلی عمدتاً در سطح کلان انجام می شود، تصمیم می گیرد که چه ساختمان هایی را انتخاب کنید، چه واحدهایی را ایجاد کنید و چه ساختارهایی را باید در نقشه کوچک انتخاب کنید.

طرح داستانی خاصی در Hero’s Hour وجود ندارد و اینکه فاقد حالت کمپین سنتی است. تنها راه برای انجام این بازی انتخاب حالت skirmish در نقشه های تولید شده توسط هوش مصنوعی است. در تعجبم که این بازی یک خط داستانی برای بازی ندارد که به نظر من بخشی جدایی ناپذیر از HOMM بود. حالت Skirmish یک حالت چالشی است که در آن شما مقدار طلا را برای خرید ارتش تعیین کرده اید، واحدهای از پیش انتخاب شده ای که می توانید از بین آنها انتخاب کنید و دشمنان را شکست دهید. این یک نبرد مستقیم است و تمام عناصر دیگر گیم پلی را حذف می کند.

از لحاظ گیم پلی، Hero’s Hour یک بازی استراتژیک فانتزی نوبتی است که از یک سیستم مبارزه به اصطلاح بلادرنگ (real-time) استفاده می کند و از این نظر، شباهت زیادی با فرانچایز محبوب Heroes Of Might & Magic دارد، اما جزو آن عناوینی نیست که صرفا فقط یک کپی محض باشد. بلکه در اینجا حلقه گیم پلی شامل تسلط مستقیم بر جهان با به وسیله ساخت شهرها، زمین ها برای تسخیر و قهرمانان برای ارتقاء سطح و تجهیز واحدهای جنگی به ارتش ها و ایتم های مهم است. شما در سراسر نقشه به صورت استراتژیک حرکت می کنید و مبارزه می کنید و منابع را برای تولید واحدها و ارتقای شهر جمع آوری می کنید

در این بازی همانند سری HoMM، چندین گروه یا جناح دارید که هر کدام ساختمان ها، واحدها و حتی مکانیک های بازی خاص خود را دارند و هر گروه در رویکرد سبک بازی خود و اینکه چه استراتژی هایی را می توانید امتحان کنید بسیار منحصر به فرد است. به عنوان مثال، جناح Wyld در مورد احضار واحدهای کوچک پری مانند “Anima” است، که ضعیف هستند اما تعداد زیادی دارند و اغلب جایگزین واحدهای مرده می شوند. شما همچنین می توانید بسیاری از آنها را در داخل شهر خود جمع آوری کنید تا به مرور زمان “گریزلی ها” را به خدمت بگیرید و می توانید معادن را بیش از حد رشد دهید، که واحدهایی برای محافظت از آنها و تولید چوب همراه با منابع معمول خود دارند.

به عنوان مثال، یک جناح دیگر Iczta Enclave است، که نوعی جناح مارمولک مایا است. آنها تعداد زیادی واحد کوچکتر ایجاد می کنند و جانوران را یا به عنوان واحد رام می کنند یا آنها را برای مصنوعات شکار می کنند. آنها همچنین با گذشت زمان یک خدای هیدرا را احضار می کنند که می توانند با قربانی کردن مصنوعات سرعت آن را افزایش دهند.

در مجموع 11 جناح مختلف در بازی وجود دارد و من دوست دارم که آنها فقط کپی خالصی از گروه های HoMM نیستند (اگرچه برخی به آن بسیار نزدیک هستند). هر جناحی قهرمانان خود را دارد که به طور کلی به دو زیر کلاس تقسیم می شوند که به طور کلی می توان آنها را یک کلاس جادویی یا فیزیکی در نظر گرفت.

قهرمانان این بازی در واقع نقطه برجسته گیم پلی بازی هستند. آنها درختان مهارت فردی خود را دارند، که بر خلاف سری HoMM، به سادگی تصادفی نیست. در حالی که مهارت‌ها برای قهرمانان همپوشانی دارند، آنها هنوز در سبک بازی خود به اندازه کافی متمایز هستند، به خصوص که هر گروه به مهارت‌های منحصر به فرد گروه دسترسی دارد.

ضمنا شما می توانید چیزهای زیادی را سفارشی کنید، سبک بازی، ارتش، استراتژی، تجهیزات و استعدادهایتان. بنابراین برای کسانی که دوست دارند فقط راه های مختلف بازی را امتحان کنند، چیزهای زیادی برای ارائه وجود دارد.

همانطور که از اسکرین شات ها می توانید متوجه شوید، گرافیک بازی ظاهر خوبی دارد. از یک سبک پیکسلی بسیار ساده استفاده می کند و البته گاهی اوقات تشخیص واحدها در میدان جنگ را دشوار می کند. جلوه های صوتی در واقع آنقدرها هم بد نیست. موسیقی برای یک محیط فانتزی مناسب است، اگرچه برای یک بازی با جناح ها و قهرمانان بسیار کمی تکراری است. صداهای واحد نیز بسیار عمومی هستند اما نباید بیش از حد شما را آزار دهند.

من بازی Hero’s Hour را به طرفداران بازی های استراتژیک توصیه می کنم. با شش قهرمان در هر جناح و بسیاری از جناح‌های مختلف با سبک بازی و واحدهای منحصربه‌فرد خود، ساعت ها سرگرمی را به ارمغان خواهد آورد. گیم پلی بازی سریع‌تر از HOMM است و من آن را دوست دارم، اما عدم کنترل ارتش شما در نبردها، عدم تعادل واضح جادوها و انتخاب‌های طراحی در مورد مانور میدان نبرد باعث می‌شود تا حدی شبیه به نسخه ضعیف‌تری از خودش باشد.

نکات مثبت

یک تحول جالب یا برداشت متفاوت از سری استراتژی نوبتی HoMM
وجود انیمیشن های جذاب آن هم در حالت پیکسلی
تنوع زیادی از قلعه ها، واحدهای جنگی، جناح ها و جادوها را شامل می شود
نبردهای در مقیاس بزرگ واقعا جذاب هستند

نکات منفی

جلوه های گرافیکی و صوتی می توانند در طولانی مدت بازی کردن کمی تکراری شوند
چون نبردهای بازی به صورت خودکار انجام می شوند، فقط نقش کوچکی را به شما می دهند
کمپین تک نفره به آن حالت مرسوم وجود ندارد
عدم وجود حالت چندنفره آنلاین
هوش مصنوعی دشمنان به بهبود نیاز دارند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
6.5
گیم پلی
7.0
موسیقی
6.5
7.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking
6 جولای 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.1

نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking

7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved