نقد و بررسی Here Be Dragons

توسط parsjoy در 11 مارس 2021

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز وبسایت Parsjoy. با نقد و بررسی عنوان Here Be Dragons که یک بازی در سبک بازی های رومیزی و استراتژیک میباشد و در سال 2020 برای پلتفرم نسل هشتمی Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است در خدمت شما هستیم.

عناوین داستان محور مختلفی وجود دارند که میتوانند شما را تا مدت ها سرگرم خود نگه دارند، از بازی های در سبک های رمان های تصویری گرفته که هسته اصلی آن ها را داستان پردازی های قوی شکل داده و صرفا در بازی بیشتر از هر چیزی ارتباط مستقیمی با داستان آن دارید تا بازی هایی در سبک های متفاوت نقش آفرینی و شوتر و ماجراجویی، عنوان هایی مانند بازی The Last of Us یا Uncharted و همچنین عنوان The Witcher 3 که همگی این عناوین علاوه بر داشتن گیم پلی های قدرت مند و جذاب در سبک های خود، از داستان های بسیار خوب و پر پیچ و تابی نیز بهره خواهند برد و میتوانند شما را با روایت هایشان تا مدت ها درگیر خود کرده و گذر زمان را برایتان بی مفهوم کنند.

اما بازی امروز ما یک عنوان داستان محور در سبک بازی های رومیزی است که میتواند در نوع خود این ترکیب بسیار جالب باشد، شما به عنوان کریستف کلمب، دریانورد مشهور که توانست قاره آمریکا را کشف کند بازی خواهید کرد، البته داستان بازی به صورت تخیلی بوده و صرفا فقط از یک شخصیت واقعی در آن بهره میبرد، این بار کریستف کلمب به جای لنگر کشیدن برای پیدا کردن راه های آبی جدید به هند و نقاط دیگر فقط یک هدف را دنبال خواهد کرد، و آن نیز امن کردن راهی است که به طلا ها و غنیمت های زیادی ختم میشود، بله، کریستف کلمب این بار در نقش یک دزد دریایی ظاهر میشود و دیگر نه بخاطر اشتباه و یا ماجراجویی، بلکه بخاطر دست یافتن به غنیمت های بسیار گران بها و با ارزش قاره آمریکا را کشف خواهد کرد، اما در این بین راه بسیار سختی را باید از میان باقی دزدان دریایی و همچنین موجودات غول پیکر و هیولا های دریایی طی کرده و پس از نبرد های خونین بسیاری به غنیمت های با ارزش خود و همچنین قاره ی آمریکا دست پیدا کند.

روند داستان پردازی بازی بسیار خوب و قابل قبول است، پیچش های داستانی آنقدر زیاد نبوده اما در برخی اوقات میتوانند یا شما را حسابی شوکه کرده و یا حتی حسابی شما را بخندانند. داستان خطی بازی پر است از روایت های کوچک و بزرگ و همچنین دیالوگ های طنز گونه و جذابیت آن نیز تا پایان بازی محفوظ خواهد ماند.

جلوه های گرافیکی بازی نیز بسیار خاص و سبک هنری آن ها لذت بخش میباشند، سبک طراحی های کلاسیک و حتی قرون وسطی بازی بسیار خوب کار شده و در این مکانیزم حرکتی در میان این سیستم های بسیار جالب و به سبک کارتون های دو بعدی قدیمی انجام خواهد شد. در بازی و بخصوص در این سبک از بازی نباید انتظار وجود انیمیشن های مختلفی را داشت و همین تصویر پردازی برای آن بسیار قابل قبول خواهد بود، البته وجود تنوع در برخی قسمت های آن نیز میتوانست به جذابیت این جلوه ها بیافزاید.

سیستم مبارزات در بازی نیز به صورت نوبتی بوده و شما را در مقابل دشمنان و هیولا های مختلفی قرار میدهد، شما در هر مبارزه باید با انداختن تاس و بسته به عددی که بدست می آورید شروع به حمله و دفاع کنید، هر عدد یک قابلیت خاص را به شما داده که اگر از آن به درستی و با برنامه استفاده کنید شما را به پیروز میدان تبدیل کرده و میتوانید به پیشروی راحت تر در بازی بپردازید، سیستم هوش مصنوعی در دشمنان خوب و در حد قابل قبولی است اما تنوع در میان قابلیت های تاس ها و همچنین سیستم های دفاع و حمله بازی آنچنان بالا نخواهد بود و سیستم گیم پلی بازی درست از همان جایی ضربه میخورد که گرافیک آن نیز ضربه خورده است، یعنی وجود برخی عدم تنوع در سیستم های آن ها.

نکات مثبت

جلوه های گرافیکی جذاب
داستان پردازی بسیار خوب
لحن طنز گونه
هوش مصنوعی خوب

نکات منفی

عدم تنوع در میان دشمنان و برخی جلوه های گرافیکی
عدم تنوع در سیستم های مبارزه و قابلیت های ویژه

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
9.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
8.0
جزئیات

بازی Here Be Dragons یک عنوان بسیار ارزشمند از نظر داستانی و همچنین سرگرم کننده از نظر سیستم گیم پلی آن میباشد که با وجود یک سری مشکلات بیشتر آن مربوط به عدم تنوع در برخی قسمت های بازی میشود اما برای دوست داران بازی های رومیزی میتواند بسیار جالب و همچنین ارزش تجربه را داشته باشد.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Magical Drop VI
1 ژوئن 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.8

نقد و بررسی بازی Magical Drop VI

7.3

نقد و بررسی بازی Pixel Driver

7.5

نقد و بررسی بازی The Companion

7.8

نقد و بررسی بازی Molly Medusa: Queen of Spit

7.6

نقد و بررسی بازی Zoeti

8.0

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

8.0

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved