نقد و بررسی بازی Hell Let Loose

توسط Pars Joy در 23 اکتبر 2022

بازی Hell Let Loose یک عنوان شوتر اول شخص است که چهره واقعی جنگ جهانی دوم را به صورت یک بازی آنلاین به نمایش بگذارد و به همین علت اساس گیم پلی بازی بر پایه بخش چندنفره و آنلاین بوده و فاقد بخش داستانی تک نفره است. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت پارس جوی همراه شوید.

بعد از 1000 ساعت تجربه این بازی فکر می کنم بتوانم یک بررسی دقیق از این عنوان آنلاین ارائه دهم. با توجه به زمان زیادی که برای انجام بازی صرف کرده ام، اگر نگویم Hell Let Loose یک بازی فوق العاده جذاب بوده که چیزهای زیادی برای ارائه دارد، دروغ گفته ام. بنده قصد ندارم نظر شخصی خودم را درباره این موضوع ارائه دهم و این نتیجه را از روی تجربه دیگر پلیرها گرفتم. موردی که من را از همان زمان شروع بازی مجذوب خود کرد، عمق و پیچیدگی گیم پلی آن بود. از آنجایی که بازی به شدت بر ارتباطات و هماهنگی های استراتژی هر بازیکن در میدان نبرد تمرکز دارد، بلافاصله خود را در تماس نزدیک با یک جامعه پرجمعیت بین المللی بسیار دوستانه خواهد یافت. این نکته را به یاد داشته باشید شما در بازی بارها و بارها خواهید مرد که این مورد را در سری نام آشنای سولزبورن دیده ایم. در آنجا نیز مرگ جزو اصلی گیم پلی بازی محسوب می شود، اما به شرط اینکه از آن درس بگیرید و علت شکست خود را بیابید.
هر یک از هزاران بازیکن و کلن های رقابتی حاضر در این جامعه یک ویژگی مشترک دارند: آنها به پتانسیل فوق العاده این بازی پی برده اند و از آن لذت می برند. اما جای تاسف است که سازندگان بازی را اینگونه نمی بینند.
تمرکز آنها صرفا بر روی هر چه واقع گرایانه تر کردن و دقت تاریخی بازی است. با وجود اینکه این عنوان از مشکلات متعددی در بخش های مختلف خود رنج می برد، اما تیم توسعه دهنده به ‌جای رفع اشکال‌های بازی، به‌ روزرسانی‌هایی منتشر می کنند که نقشه ‌های بی ‌استفاده و نه چندان جذاب مربوط به برخی از نبردهای تاریخی در جنگ جهانی دوم را اضافه می‌ کند. به نظر می رسد سازندگان نه تنها به بازخوردهای یک جامعه بسیار پرشور گوش فرا نمی دهند، بلکه حتی به نظر نمی رسد که اهمیتی هم بدهند.

بازی Hell Let Loose علاوه بر اینکه مرا متقاعد می کند در یک دوران طلایی ژانر تیراندازی اول شخص چندنفره هستیم، یک بازی استراتژی تاکتیکی محسوب می شود که میان دو پلیر که نقش فرمانده را برای تیم مربوطه خود ایفا می کنند، انجام می شود. وظیفه آنها هماهنگ کردن پیشروی واحدهای نظامی، حرکت نیروهای تدارکات و استفاده از تجهیزات پشتیبانی خارج از نقشه مانند توپخانه و حملات هوایی است.
سرورهای بازی از 100 بازیکن به طور همزمان پشتیبانی می کند. به این صورت که پلیرها به دو تیم 50 نفره تقسیم می شوند که در دو حالت اصلی گیم پلی بازی روبروی هم قرار می گیرند، اولی حالت Warfare است که همان مود کلاسیک Domination بوده و دومی حالت Offensive نام دارد که در آن یکی از تیم ‌ها ابتدا تمامی مناطق نقشه را در اختیار دارد و تیم مقابل باید تا قبل از به پایان رسیدن یک زمان خاص، اعضای تیم اول را مجبور به ترک این مناطق کند تا پیروز نبرد شود. طبق توضیحاتی که تا به اینجا دادیم، به نظر می رسد با یک عنوان شبیه Battlefield روبرو هستیم، اما بازی Hell Let Loose یک وجه تمایز اساسی با سری بتلفیلد دارد و آن هم چیزی نیست جز همکاری دائم تیمی. در این بازی بدون همکاری با اعضای گروه عملا هیچ کاری نمی توانید انجام دهید و شانس موفقیت تان به صفر می رسد.
در خط مقدم جبهه های نبرد، اغلب این رهبران تیم هستند که نوع تجربه شما را در یک رقابت خاص بیان می کنند. رهبران خوب نه تنها با اعضای تیم خود بهتر می توانند ارتباط برقرار کنند، آنها همچنین اعضای تیم را به داشتن ارتباط بهتر تشویق می کنند.
اجرای یک حمله با رهبری خوب به طرف یک نقطه از استحکامات دشمن یک تجربه هیجان انگیز منحصر به فرد است که شبیه آن را در تا به حال در یک عنوان شوتر اول شخص احساس نکرده ام.

هر نبردی در Hell Let Loose داستان های فردی بی شماری شامل موضوعات درام، قهرمانی و پوچی دوران جنگ را روایت می کند که اینها می توانند در هر مکانی اتفاق بیفتند، از بوته های پرچین نرماندی گرفته تا پوسته بمباران شده یک برج آپارتمانی در استالینگراد. بازی محل های مشهور جنگ جهانی دوم را به خوبی به تصویر می کشد، این یک بازی با موضوع جنگ جهانی دوم است که می ‌تواند موارد مهمی را در مورد نحوه جنگیدن به تصویر بکشد، نه با شبیه ‌سازی تاریخی که در آن رخ داده، بلکه با انجام کار تیمی و رهبری واقعی از بازیکنانش. بازی در ظاهر یک عنوان شوتر چندنفره در مقیاس بزرگ و مبتنی بر همکاری تیمی است که در مجموعه ‌ای از میدان‌ های جنگ جهانی دوم جریان دارد.
البته در طرف دیگر همه این موارد و نکات مثبت، بازی می تواند یک تجربه خسته کننده و حتی کسل کننده نیز باشد، در صورت که کسی مسئولیت های رهبر گروه را بر عهده نگیرد و نقش خود را به خوبی انجام ندهد. بدون وجود یک رهبر خوب، یا اگر ارتباط بین تیم خراب شود، Hell Let Loose می‌تواند به یک تجربه نه چندان جالب تبدیل شود.

همانطور که در ابتدای بازی نیز به آن اشاره کردیم، مرگ به تعداد زیاد در این بازی رخ می دهد و در ابتدا اغلب احساس ناعادلانه ای می کنید. صدای ترک خوردن گلوله‌ها به قدری فراگیر است که دیگر یک هشدار معنی‌دار نیست و بلافاصله پس از یک یا دو ضربه سرنگون شده یا کشته می‌شوید. حمله به هواپیماهای جنگنده، حملات توپخانه، یا بمباران، کل اعضای جوخه را در یک لحظه از بین می ‌برند و در این مواقع تقریباً هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید، جز اینکه دعا کنید یک پزشک که در نزدیکی شماست، از این رگبار جان سالم به در ببرد.

در بخش تیراندازی با سلاح ها سازندگان سنگ تمام گذاشته اند و انیمیشن های مختلف بسیار واقعی طراحی شده اند. در بخش گیم پلی هر نقشی که شما دارید، منحصر به ‌فرد بوده و هیچ‌ کس احساس نمی‌کند که تحت تأثیر دیگری قرار گرفته است، هر نقشی در یک تیم مورد نیاز است. طراحی نقشه بازی نیز به نوبه خود جالب کار شده و اگرچه با فضای خالی زیادی روبرو می شویم، ولی همگی آنها به خوبی محیط های جنگ جهانی دوم را منعکس می کنند. گرافیک بازی نیز شاید چندان عالی به نظر نرسد، اما برای یک عنوان آنلاین که در آن 100 بازیکن حضور دارند، قابل قبول است.

برای به دست آوردن بهترین تجربه ممکن در این بازی باید همکاری تیمی انجام دهید. اگر اکشن ساده جنگ جهانی دوم چیزی است که من دنبال آن هستم، Hell Let Loose یک گزینه ارزشمند است.

نکات مثبت

طراحی پرجزئیات برخی مکان های معروف جنگ جهانی دوم
صداگذاری فوق العاده در قسمت های مختلف بازی
گیم پلی بسیار سرگرم کننده و جذاب

نکات منفی

برخی مشکلات در سرورهای بازی
عدم وجود بخش آموزشی در ابتدای بازی
عدم وجود قابلیت تخریب پذیری

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
9.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
9.0
جزئیات

بازی Hell Let Loose یک عنوان سرگرم کننده آنلاین است که محیط های جنگ جهانی دوم را به خوبی به نمایش می گذارد و در حین بازی کردن، شما خود را وسط میادین نبرد این جنگ خانمان سوز می یابید. اگر از هواداران شوتر اول شخص و علاقه به همکاری تیمی دارید، حتما این بازی را تجربه کنید.

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking
6 جولای 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.1

نقد و بررسی بازی Tokyo Cooking

7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved