نقد و بررسی بازی Golfinite

توسط Pars Joy در 15 فوریه 2024

مطمئنم تاکنون تعداد بسیار محدودی از عناوین شبیه ساز ورزش گلف را تجربه کرده اید، چرا که به این شاخه ورزشی اهمیت بسیار کمی داده شده و کمتر بازی مستقلی را می توان یافت که محوریت اصلی گیم پلی خود را گلف انتخاب کرده باشد. به همین علت اکثر مخاطبین با اصطلاحات و قوانین این ورزش آشنا نیستند و شاید هم اغلب تمایل نداشته باشند چیزی در مورد آن بدانند. اما خوشبختانه بازی Golfinite قصد دارد به شیوه ای بسیار جذاب، هیجان گلف مجازی را باری همه به ارمغان آورد.

این بازی یک عنوان شبیه سازی گلف برای نینتندو سوییچ است که توسط Pmurph Games توسعه یافته و توسط RedDeer Games در تاریخ 9 فوریه 2024 منتشر شده است. البته لازم به ذکر است این بازی مستقل در سال گذشته برای رایانه های شخصی هم عرضه شده بود و موفقیت های نسبی زیادی را کسب کرد. Golfinite ورزش گلف را به یک گردش مجازی ساده و در عین حال سرگرم کننده، با وجود ایراداتش، تبدیل می کند.

در اینجا با پیشفرض ساده ای مواجه هستیم: طناب زدن را در زمین گلف یاد بگیرید، چند جلسه تمرینی را پشت سر بگذارید و سپس در یک تورنمنت شرکت کنید تا مهارت های خود را آزمایش کنید. هیچ طرح داستانی و هیچ بخش ساخت آواتاری وجود ندارد. شما حتی نمی توانید شخصیت مورد انتخاب خود را مطابق میل تان نام گذاری کنید و این کمی از جذابیت واقعی بازی کم می کند.

در واقع در Golfinite شما حرفه خود را به عنوان یک گلف باز حرفه ای شروع می کنید، سپس در جلسات آموزشی شرکت می کنید، مهارت های خود را تقویت کرده و استعداد خود را برای واجد شرایط بودن در مسابقاتی نشان می دهید که به شما امکان می دهد به موفقیت برسید. اگر در انتهای یک تورنمنت موفق شوید جزو سه رتبه برتر باشید، قفل زمین گلف بعدی را باز می کنید. در مجموع چهار زمین گلف مختلف وجود دارد: Pristine Pines, Dusty Dunes, Grand Grove و Serene Sky که هر کدام دارای طرح رنگی متفاوت و تله های متنوعی هستند، اما اساساً یکسانند.

با اینکه Golfinite بیشتر روی خود گلف تمرکز دارد، اما برای شرکت در یک تورنمنت، باید با انجام چند جلسه تمرین، ستاره هایی را کسب کنید. این ویژگی به افزایش طول عمر بازی کمک می کند و در عین حال راهی خوب برای ایجاد انگیزه در مخاطب فراهم می کند. همچنین سکه هایی به دست خواهید آورد که می توانید آنها را در Caddy Shack خرج کنید، فروشگاهی که به تجهیزات گلف شما اضافه شده است. آیتم‌های مختلف به مسابقات شما کمک می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند کارهایی مانند کنترل توپ خود را در هوا انجام دهید. این ویژگی کمی تنوع به گیم پلی می‌افزاید، اگرچه متوجه شدم که واقعاً به آنها نیازی ندارم.

یقینا گرافیک بازی جزو نقاط قوت آن محسوب می شود و در عین سادگی زیبایی خیره کننده ای دارد. Golfintie یک سبک رترو پیکسلی را ارائه می دهد که کاملا مناسب آن است. رابط کاربری نیز زیبا به نظر می رسد، با منوی جمع و جور که به خوبی ارائه می شود. برخی از صداهایی که در طول بازی شنیده می شوند، با این حال و هوای قدیمی و رترو مطابقت دارند، مانند صدای ضربه زدن به توپ. موسیقی ها نیز با وجود تکراری بودن، لذت بخش هستند.

برای من، موسیقی متن دارای حال و هوای درخشانی بود که یادآور ادای احترام بسیار ساده به بازی Secret of Mana بود. با اینکه این موسیقی متن به اندازه آن عنوان کلاسیک قوی یا متنوع نیست، اما با این وجود، این حسی است که من داشتم. به طور کلی، گرافیک و صداگذاری دلپذیر Golfinite به آن کمک می کند تا احساس کند عنوانی از اوایل دهه 90 میلادی است که به حال و هوای عناوین امروزی درآمده است و این برای بازیکنان آن دوره مطمئنا چیز خوبی است.

از جمله انتقاداتی که در مورد این بازی داشتم، این بود که حالت چند نفره یا تابلوی امتیازات وجود ندارد. رقابت با دیگران در یک تورنمنت، به جای نام‌های تصادفی هوش مصنوعی روی تابلوی امتیاز، سرگرم کننده خواهد بود. تابلوی امتیازات همچنین می‌تواند یک مکمل عالی برای تشویق مجدد به بازی باشد. من در دومین تلاشم در یک تورنمنت خیلی خوب عمل کردم، اما در هیچ کجا ذخیره یا نمایش داده نمی شود که واقعا مرا ناامید کرد.

به طور کلی، من بازی Golfinite را به همه کسانی که می خواهند یک تجربه گیم پلی سرگرم کننده و آرامش بخش را داشته باشند، توصیه می کنم. کاملا واضح است که این بازی پتانسیل بالایی برای رسیدن به موفقیت دارد، اما در حال حاضر به جلا و محتوای بیشتری نیاز دارد.

نکات مثبت

سبک منحصر به فرد گرافیک بازی واقعا خیره کننده است
رابط کاربری زیبا و قابل درک
آسان برای یادگیری، سخت برای استاد شدن
چالش های روزانه سرگرم کننده ای را ارائه می دهد

نکات منفی

صداگذاری محیطی ضعیف کار شده است
فاقد حالت چند نفره یا تابلوی امتیازات است
تنها 4 ناحیه/بیوم در بازی وجود دارد
قیمت برای مقدار محتوای گنجانده شده بسیار بالا است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
7.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
8.0
جزئیات

Golfinite یک بازی شبیه ساز کوچک و زیبای گلف است که ایده‌های منظمی را همراه با یک سبک گرافیکی قدیمی و Retro که واقعا زیبا به نظر می‌رسد، ارائه می‌کند. مفهوم بسیار ساده ای دارد، اما تسلط بر گیم پلی آن سخت است. طراحی مراحل عالی دارد و به خوبی می تواند یک پل میان بازیهای ورزشی فعلی و عناوین رتروی قدیمی ایجاد کند. تصور می کنم این بازی بسیار شبیه به بازی‌های ماریو گلف با عناصر RPG است و اگر به این نوع گیم‌پلی علاقه دارید، قطعاً توصیه می‌کنم. با اینکه یک بازی کاملا نیست و کمبودهایی دارد، ولی من از وقتی که روی آن صرف کردم، واقعا لذت بردم و ارزش بررسی را دارد.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved