نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

توسط Pars Joy در 13 ژانویه 2023

در دنیای امروزی که همه چیز نیاز به یک بازی ویدیویی شبیه‌سازی دارد، Gas Station Simulator دقیقا در بهترین زمان و موقعیت ظاهر می‌شود. علیرغم برخی اشکالات بصری و یکسری مشکلات فنی، این عنوان برای مدتی قبل از محول کردن وظایف پیش پا افتاده یا مدیریتی به شما، همچنان بسیار سرگرم‌کننده باقی می‌ماند. من تا به حال عناوین شبیه سازی عجیب و غریب و فوق العاده ای بازی کرده ام. اما وقتی بازی Gas Station Simulator را در فروشگاه ایکس باکس زیر نظر گرفتم، فکر کردم حداقل می‌توانم چیزی عادی‌تر را امتحان کنم و تصور می کردم که راه اندازی یک پمپ بنزین مجازی کاملا پیش پا افتاده باشد. با این حال، امید زیادی داشتم که مهارت های من را مورد آزمایش قرار دهد کند و در تمام مدت علاقه مندم کند که البته در رسیدن به این هدف کاملا موفق بوده است. این عنوان که توسط استودیوی MD Games SA توسعه یافته و توسط کمپانی Drago Entertainment منتشر شده است، یک عنوان شبیه سازی مدیریت کسب و کار است که هدایت یک پمپ بنزین را به شما می سپارد.
این بازی یک حس شوخ طبعی و مافیایی دارد و در نتیجه، شما را به محدودیت‌هایتان سوق می‌دهد، باعث می‌شود بخندید و قلبتان را پر از ترس و استرس می‌کند و به همین علت در مقایسه با دیگر عناوین هم سبک خود، مقداری چاشنی هیجان انگیز به المان های شبیه ساز خود افزوده است که واقعا قابل توجه است.

در بازی Gas Station Simulator شما یک پمپ بنزین در شهر Hicksville آمریکا را راه اندازی می کنید. داستان با طرحی شروع می شود که شما را به یک پمپ بنزین قدیمی با پولی که از عموی خود قرض گرفته اید می برد. در واقع شما در نقش مرد جوانی قرار می گیرید که یک پمپ بنزین فرسوده می خرد. با انجام کارهای سخت، او امکانات ایستگاه پمپ بنزین را بهبود می بخشد، تجارت خود را راه اندازی می کند و ثروت خود را به دست می آورد. با این حال، او باید عاقل باشد زیرا می تواند عمویش را ناراحت کند و همه چیز را به یکباره از دست بدهد. با اینکه محتوای داستان در این بازی نقش چندانی ندارد و اصلا مهم هم نیست، مؤلفه‌های کلیدی آن بر نحوه اجرای شبیه‌ساز پمپ بنزین تأثیر می‌گذارند. شما باید با کسب درآمد پولی را که از عموی خود قرض گرفته اید، به او پس بدهید تا بتوانید برای همیشه به فعالیت خود ادامه دهید.

جایگاه سوخت‌گیری که در اختیار شما قرار می گیرد، در ابتدا بسیار مخروبه و داغان است و به رنگ‌آمیزی و نقاشی نیاز دارد. شما باید به مرور زمان همه‌ چیز این محل را تعمیر کنید و به ‌آیتم‌های بهتر ارتقا دهید. بخش زیادی از جذابیت این بازی مدیون همین سیستم تعمیر و ارتقا دادن و همچنین رفع مشکل می باشد. این بازی شما را به چالش می کشد تا جان تازه ای به یک ایستگاه متروکه واقع در مسیر 66 بدمید و عمیقا شما را با جزئیات ریز و درشت آشنا می سازد. شما کارهای زیادی برای انجام دارید: ماشین هایی برای سوخت، مشتریانی برای شرکت، کارمندانی برای استخدام، میان وعده هایی برای ذخیره کردن و موارد دیگر را به عنوان وظایف دارید. چه چیزی در جعبه یخ خواهد رفت؟ چقدر سوخت در هفته نیاز داریم؟ چه کسی زباله ها را بیرون می آورد؟ به تمامی این موارد در بخش گیم پلی رسیدگی خواهید کرد.

چیزی که من در مورد Gas Station Simulator دوست داشتم، مینی گیم‌های بسیار سرگرم کننده آن بود. هر کاری که انجام می دهید نیاز به مهارت دارد، برای مثال هنگام سوخت گیری خودروها، باید گیج را تا حد امکان با دقت متوقف کنید. تعمیر خودرو به آیتم های خاص نیاز دارد. در نهایت، اداره ایستگاه نیاز به واکنش و تفکر سریع دارد. در نتیجه، این رویکرد غیرمعمول، این بازی را از سایرین عناوین هم سبک خود متمایز می کند. در این بازی هر چه بیشتر پیشرفت کنید، شرایط سخت تر می شود، ولی در نه حدی که خیلی چالش برانگیز باشد.
با اینکه هیچ پلیری را نمی توانید پیدا کنید که یک بازی شبیه ساز را فقط به خاطر گرافیک و جلوه‌های بصری‌اش بازی کند، اما Gas Station Simulator به طرز شگفت انگیزی خوب به نظر می رسد. پالت‌های رنگی روغنی و زیبایی شناسی این عنوان طراحی بسیار جالب و قابل توجهی دارد و دنیای نسبتا کوچک آن به علت استفاده از نوعی طراحی خاص، رازهای زیادی برای کشف در خود نهفته است. علاوه بر این، ترکیب خوبی از شخصیت ها و وسایل نقلیه برای تعامل وجود دارد. به غیر از این موارد، اکشن بای کاملا روان است و من هیچ مشکلی در نرخ فریم یا عملکرد نداشتم. اما چند اشکال بصری وجود داشت که سرگرم کننده و بی ضرر بودند و چندان اهمیت نداشتند. صداگذاری نیز عملکرد صحیح خودش را به خوبی انجام می دهد، جلوه های صوتی واقع گرایانه و نویزهای فانتزی محیطی به خوبی کار می کرنند و صداگذاری به طرز شگفت انگیزی صحنه را تنظیم می کند و همه چیز را آرام نگه می دارد.

نکات مثبت

مینی‌گیم های بسیار جالب و سرگرم کننده
القای عالی حس پیشرفت
صداگذاری مناسب
گرافیک عالی
کنترل های کاربر پسند
ارزش تکرارپذیری بالا

نکات منفی

باگ‌های عجیب و غریب در بخش گرافیک
ایجاد تعادل در رویکرد شما می تواند ناامید کننده باشد
مشکلات فنی متعدد در بخش های مختلف

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
8.5
گیم پلی
9.0
موسیقی
9.0
جزئیات

با اطمینان می توانم بگویم بازی Gas Station Simulator بهترین عنوان در سبک شبیه سازی است که تا به حال انجام داده ام، با اینکه اشکالات زیادی دارد، اما برای هر کسی که به دنبال استرس و انجام چندکار به صورت همزمان است، همچنان می تواند ساعت ها سرگرمی را به ارمغان آورد. به نظر می رسد بهینه سازی زیادی روی این بازی انجام نشده است و حتی عملکرد پایان آن وحشتناک به نظر می رسد. با این حال این عنوان بهترین شبیه ساز در فروشگاه ایکس باکس است که همه چیز را در خود دارد و چیزهای خنده دار زیادی در آن وجود دارد تا بهترین سرگرمی را به شما ارائه دهد. واقعاً از این بازی لذت ببرید، گاهی اوقات می تواند استرس زا باشد اما مطمئناً سرگرم کننده است!

8.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved