نقد و بررسی بازی Front Mission 1st: Remake

توسط Pars Joy در 17 سپتامبر 2023

مجموعه Front Mission که از جمله معروف ترین فرانچایزها در ژانر نقش آفرینی و استراتژی تاکتیکی محسوب می شوند، در سال‌های متمادی پس از انتشار نسخه اولیه آن در کنسول قدیمی SNES در سال 95، تاکنون چندین بازسازی را تجربه کرده اند. شخصاً تا زمانی که نسخه دوم را در پلی‌استیشن اصلی در خانه یکی از دوستانم بازی نکرده بودم، واقعاً نام این بازی را نشنیده بودم. از آنچه از آن دوران به یاد دارم، این یک بازی RPG بود که در آن بازیکنان با ماشین های غول پیکر معروف به Wanzers می جنگیدند و من از وقتی که روی آن گذاشتم، واقعا لذت بردم. اما اکنون پس از گذشت چندین سال، کمپانی Forever Entertainment اقدام به بازسازی نسخه اصلی این بازی کرده و آن را تحت عنوان Front Mission 1st Remake برای کنسول های نسل جدید و ایکس باکس عرضه کرده است.

Front Mission 1st داستان درگیری بین دو ائتلاف از کشورهای مختلف را روایت می کند؛ OCU که نماینده کشورهای جنوب آسیا، آسیای جنوب شرقی و استرالیا است و USN که نماینده قاره آمریکای شمالی و جنوبی است، درگیر یک جنگ سرد مداوم هستند. هر کدام به دلایل مختلف خواهان کنترل جزیره ای به نام Huffman هستند و به همین منظور ارتش مبارزه ای خود که متشکل از ربات هایی به نام wanzers هستند را برای به نمایش گذاشتن قدرت خود به این جزیره فرستاده اند.

داستان اصلی این است که بازیکنان یک خلبان این ماشین آلات مکانیکی و عضو ائتلاف OCU به نام Royd را دنبال می‌کند و در حالی که او سعی می‌کند مردی را که نامزدش را در طول یک ماموریت کشته است، ردیابی کند. این بازسازی همچنین داستانی از دیدگاه USN ارائه می‌کند که به بازیکنان اجازه می‌دهد وقایع جنگ سرد را از چشم دشمنان ببینند.

از لحاظ گیم پلی، Front Mission: 1st Remake یک عنوان RPG تاکتیکی با مبارزات نوبتی است که بازیکنان را وادار می‌کند تا قبل از پایان نوبت خود، در اطراف میدان نبرد مانور دهند و واحدهای جنگی خود را حرکت دهند. در طول بخش کمپین دوگانه بازی، 30 ماموریت در نظرگرفته شده که هر کدام در مناطق مختلفی جریان دارند و هر کدام مزایا و معایبی برای مبارزه دارد، به این معنی که بازیکنان باید نه تنها در حملات خود روشمند باشند، بلکه باید برای هر نبرد موقعیت یابی کنند و ارتش خود را بر اساس شرایط منطقه ای که در آن قرار دارند، هدایت نمایند.

خوشبختانه وانزرها فوق العاده قابل شخصی سازی هستند، تا حدی که می توانید پاها، بازوها، پردازنده، سلاح ها و موارد دیگر آنها را برای مبارزه تغییر دهند. حتی مبارزات تن به تن نیز یک گزینه نبرد است، اما این به بازیکنان بستگی دارد که ترکیب مناسبی از سلاح‌های کوتاه و دوربرد را پیدا کنند، زیرا مبارزه در سطح پیش‌فرض Front Mission دشوار است.

اما این سختی تنها چیز بد مبارزه در Front Misson 1 نیست، در مراحل اولیه شما از میزان نادقیق بودن آنها در مبارزه ناامید می شوید. ولی اگر بتوانید این نبردها را پشت سر بگذارید، پس از پیشرفت در بازی و کسب سطوح برای خلبانان، مهارت هایی را یاد می گیرید که نبردها را بسیار پویاتر و جالب تر می کند. یکی از این مهارت‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهد تا قسمت خاصی را روی وانزرها هدف قرار دهند و این ویژگی باعث می‌شود نبردها احساس بهتری داشته باشند.

در کل این نسخه بازسازی شده زمانی می درخشد که به شخصیت و جهان خود اجازه می دهد تا در مرکز صحنه قرار گیرند، به ویژه با جلوه های بصری ارتقا یافته که چهره ای بهتر از قبل به بازی می بخشد. موسیقی متن ریمیکس شده نیز با ملودی های مهیج در این زمینه کمک زیادی می کند، با ملودی های مهیج آن که به آن می افزاید. با این حال، یک نقص عمده در اینجا فقدان کامل صداگذاری است که آسیب زیادی به هیجان کلی بازی وارد کرده است.

از نظر گرافیکی، Front Mission: 1st Remake در Xbox Serie X فوق‌العاده به نظر می‌رسد و توجه تیم طراحی بازی در زمینه دقت به کوچک ترین جزئیات گرافیکی بازی واقعا قابل تحسین است، مانند برف پاک‌کن‌های شیشه جلو در وسایل نقلیه و چیزهایی که واقعاً به غرق کردن بازیکنان در بازی و دنیای آن کمک می‌کنند. این نسخه بازسازی شده، بازی را در زاویه دوربین متفاوتی نسبت به نسخه اصلی ارائه می‌کند، اما همچنان به بازیکنان اجازه می‌دهد نحوه بازی کردن خود را انتخاب کنند. در مورد موسیقی متن نیز می توان گفت به همان اندازه نسخه اولیه خود شنیدنی و فوق العاده است و مجموعه ای از آهنگ های واقعا متفاوت و مناسب را ارائه می دهد.

در کل این عنوان یک نسخه بازسازی بسیار آسان و قابل درک محسوب می شود که برخی از فرصت‌های خوب را از دست می‌دهد، اما با این وجود، برای طرفداران ژانر و فرانچایز Front Mission، به اندازه کافی سرگرم‌کننده است و به خوبی می تواند رضایت آنها را جلب نماید. راستش را بخواهید، Front Mission 1st می‌توانست از یک بازسازی کامل و مناسب استفاده کند که همچنین مکانیک، تعادل و UX آن را مدرن‌سازی کند، برخی صداگذاری‌ها را اضافه کند و به طور کلی بازی را مطابق با استانداردهای مدرن بازسازی کند. اما تا حد زیادی از این هدف دور شده است.

Front Mission: 1st Remake می‌توانست از یک بازسازی کامل برای بهبود بسیاری از کمبودها و ایراداتی که متعلق به نسخه اصلی آن هستند، سود ببرد. با این حال، حتی همانطور که هست، پیش فرض داستانی جذاب و حلقه اصلی گیم پلی به اندازه کافی سرگرم کننده هستند که حداقل علاقه مندان به فرانچایزهای تاکتیکی و استراتژی نوبتی به مقدار کمی از آن بهره خواهند برد. در کل این دیدگاه من است و شاید نظر شما در مورد بازی متفاوت باشد. من دوست دارم به جای این عنوان، یک بازی جدید Front Mission را بازی کنم، عنوانی که بازسازی شده نباشد و مسیر خود را به جلو ترسیم می‌کند و امیدوارم روزی بتوانم آن را ببینم.

نکات مثبت

روایت داستانی جذاب و شخصیت های تاثیرگذار
ارتقاء گرافیکی بازی قابل تحسین است
حلقه اصلی گیم پلی سرگرم کننده بوده و محتوای زیادی را شامل می شود

نکات منفی

مبارزه چندان لذت بخش نیست
فقدان صداگذاری شخصیت ها هیجان بازی را تحت تاثیر قرار داده اند
مکانیک های گیم پلی می تواند برای بازیکنان جدید خسته کننده باشد
شلیک تصادفی سلاح ها یک انتخاب طراحی عجیب و غریب است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
7.0
گیم پلی
6.5
موسیقی
7.5
جزئیات

Front Mission: 1st Remake می‌توانست از یک بازسازی کامل برای بهبود بسیاری از کمبودها و ایراداتی که متعلق به نسخه اصلی آن هستند، سود ببرد. با این حال، حتی همانطور که هست، پیش فرض داستانی جذاب و حلقه اصلی گیم پلی به اندازه کافی سرگرم کننده هستند که حداقل علاقه مندان به فرانچایزهای تاکتیکی و استراتژی نوبتی به مقدار کمی از آن بهره خواهند برد. در کل این دیدگاه من است و شاید نظر شما در مورد بازی متفاوت باشد. من دوست دارم به جای این عنوان، یک بازی جدید Front Mission را بازی کنم، عنوانی که بازسازی شده نباشد و مسیر خود را به جلو ترسیم می‌کند و امیدوارم روزی بتوانم آن را ببینم.

7.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved