نقد و بررسی From Earth To Heaven

توسط Pars Joy در 15 سپتامبر 2021

با سلامی دوباره خدمت به همراهان وب سایت ParsJoy امروز و در این مطلب به سراغ بازی From Earth To Heaven رفته ایم. این بازی که در سال 2021 منتشر شده است توسط استدیو EpiXR Games ساخته شده و برای پلتفرم های متعددی مانند Windows , Xbox One , Nintendo Switch و… عرضه شده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

From Earth To Heaven جزو آن دسته از بازی هایی است که همزمان که دنیای بسیار آرامی دارند و آرامش بخش اند میتوانند اعصاب شما را نیز بسیار بهم بریزند. داستان این بازی درباره دختریست که از بهشت به پایین سقوط میکند و به زمین میرسد. حال او باید دوباره به از زمین به سوی بهشت بازگردد و شما در این راه او را یاری میدهید. داستان بازی بسیار ساده است و چیز خاصی ندارد. در بین بخش از بازی که چیزی حدود به 10 عدد میرسد یک سری نقل قول وجود دارد که معنوی هستند و فاز روحانی به شما القا میکنند. اما راستش را بخواهید کمی حس میشد که این جملات بیشتر ادا هستند و خیلی ارایه جذاب و عمیقی که سازندگان حس میکردند نمیدهند. همچنین صداپیشگی این بخش ها نیز خیلی خوب نیست و انگار کسی دارد از روی یک تکه کاغذ به زور میخواند. راجب صداپیشگی حرف زدیم اگر شخصیت اصلی داستان را بخواهیم در نظر بگیریم بیشتر روند بازی با صدای ناله های او موقع پریدن همراه هستیم که من را کمی یاد لارا کرافت انداخت. در کل البته برای یک بازی بسیار کوچک نباید انتظار خیلی زیادی را نیز داشته باشیم و بهتر است به سراغ بخش هایی برویم که بازی در آنها بهتر عمل میکند.


یکی از این بخش ها گرافیک و طراحی هنری From Earth To Heaven است. به جرات میتوان گفت گرافیک هنری این بازی فوق العاده چشم گیر است و بسیار بسیار زیبا و Minimal طراحی شده. حس معنوی و زیبایی که بازی سعی کرده با نقل قول ها هم به شما ارایه بدهد بیشتر از طریق گرافیک و طراحی مراحل القا میشود. در هنگام بازی شما واقعا حس میکنید که یک دنیای بهشتی و Surreal را شاهد هستید و مناظر ها بسیار زیبایی و فرا دنیوی هستند. طراحی مراحل نیز بسیار جذاب است. در هر بخش از داستان (که در کل چیزی حدود به 10 مرحله میرسد) محیط متفاوتی را نسبت به دیگری شاهدیم. البته که این امر طبیعی است و اگر چیزی جز این بود ناراحت میشدیم اما این تنوع مراحل به قدری خوب و جذاب اند که شما واقعا از آنها لذت میبرید. محیط های کاملا متفاوت با آب و هوای متفاوت در به عنوان مثال بازی در ابتدا در بهشت آغاز میشود و سقوط شما را نشان میدهد. یک فضای به شدت عجیب و غریب و جذاب سفید در کنار سنگ ها و صخره هایی سیاه که برخلاف تصور خیلی از ماها از بهشت میباشد. در مراحل دیگر شب هایی در کوهستان را شاهدیم و این تنوع در سراسر بازی حفظ میشود. در هر بخش چندین مرحله متفاوت وجود دارد که با مپ های مختلف شما آنها را تکمیل میکنید. صداگذاری بازی نیز با موسیقی های امبینت بسیار خوب است. حسی مینیمال را برای شما ایجاد میکند که با اینکه خیلی پیچیده نیستند اما شما را تنها باقی نمیگذارند. حداقل از بخش هایی از بازی!

حال به سراغ گیمپلی بازی میرویم و میخواهیم ببینیم که اصلا بازی در چه سبکی است و به چه شکل انجام میشود. From Earth To Heaven یک بازی Indie و کوچک است در سبک پلتفرمر اول شخص و گیمپلی بسیار ساده ای دارد. مانند بسیاری از بازی های ماجراجویی که میتوانید صخره نوردی کنید و یا از مانع ها بپرید در این بازی نیز تقریبا همچین تجربه ای را میکنید. شما باید با پرش و Double Jump خود راه خود را در فضایی 3 بعدی و باز پیدا کنید. با پرش بر روی صخره ها باید از سقوط خود جلوگیری کنید و با هربار سقوط شما به ابتدای مرحله برده میشوید وباید دوباره این فرآیند را تکرار کنید تا به انتهای مرحله برسید. هر مرحله ویژگی های گرافیکی منحصر به فرد خود را دارد به عنوان مثال در مرحله ای باید به یک دروازه گرد برسید تا مرحله را به اتمام برسانید یا در مرحله دیگر صرفا در یک حلقه سقوط کنید! متاسفانه گیمپلی بازی تا آخر همینقدر ساده میماند و با اینکه در مراحل مختلف ویژگی های متنوعی مثل Boost Jump وجود دارد اما در نهایت بسیار زود تکراری میشود.

در نهایت به عنوان حرف آخر باید گفت From Earth To Heaven سعی کرده است یک تجربه معنوی و آرامش بخش Surreal را ارایه کند اما متاسفانه به دلیل نبود محتوای کافی , داستان و روایت درست و گیمپلی نه چندان جالب بسیار از هدف خودش باز میماند. بزرگترین قدرت بازی در بخش طراحی هنری و گرافیک آن است که با اینکه بسیار زیباست اما نمیتواند به تنهایی تمام وزن این بازی را بالا بکشد. اگر برای Achievement Hunting میخواهید این بازی را تجربه کنید بسیار خوب ولی در حالات دیگر بسیار سخت است که ما From Earth To Heaven را به شما پیشنهاد دهیم.

نکات مثبت

گرافیک و طراحی هنری بسیار زیبا
تنوع مراحل و ویژگی های آنها

نکات منفی

محتوای بسیار پایین بازی
نبود داستان و روایت دقیق
گیمپلی تکراری

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
6.5
گیم پلی
5.0
موسیقی
6.0
جزئیات

From Earth To Heaven یک تجربه Surreal است که متاسفانه به دلیل محتوای نه چندان زیاد نمیتواند به هدف خود به خوبی برسد.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved