نقد و برسیBarrage Fantasia

توسط Pars Joy در 16 اکتبر 2021

با سلام خدمت شما کاربران گرامی وبسایت پارس جوی. امروز با نقد و برسی یک بازی دیگر همراه شما کاربران گرامی هستیم. اگر دلتان براي بازي هاي شوت ام آژ تنگ شده است و دوست داريد تا دوباره سوار بر يك سفينه ي فضايي به ماجراجويي برويد اين نقد و برسي رو به هيچ عنوان از دست ندهيد چرا كه قرار است  با يك بازي شوت ام آپ آشنا شویم.

Barrage Fantasia نام این بازی می باشد که در تاریخ 24 مارچ همین سال منتشر شده است. بازی برای پلتفورم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, Linux, macOS, Macintosh operating systems عرضه شده است و اگر قصد دارید تا این بازی را تهیه کنید باید بدانید که هزینه ی این بازی به 10 دلار می رسد و می توانید بازی را همین حالا از فروشگاه های گیمینگتان دریافت کنید. برویم تا با هم ببینیم که این بازی در بخش های مختلف چگونه عمل کرده است و راجب آن با هم صحبت کنیم.

این بازی به سبک عناوین کلاسیک و قدیمی ساخته شده است و در آن شاهد داستان و یا روایت خاصی نیستیم و از ابتدا باید یکی از گیم مود های بازی را انتخاب کنید و ماجراجویی خودتان را آغاز کنید. از مهم ترین بخش هایی که در بازی وجود دارد می توان به گیم مود های آرکید ، تمرینی و … در بازی اشاره کرد.

بازی به سبک اکثر بازی های شوت ام آپ ساخته شده است با این تفاوت که ظاهری بسیار قدیمی دارد و صفحه ی آن کراپ شده است. دشمنان بازی تنوع خوبی دارند و مبارزه کردن با تک تک آن ها تجربه ای لذت بخش می باشد که مطمئن هستم اگر از طرفداران این سری بازی ها هستید از آن لذت خواهید برد.

در بازی آیتم های بسیار جذابی وجود دارد که از ابتدا در دسترس نمی باشد و یک سری آیتم دیفالت در اختیار شما قرار می گیرد. ولی می توانید با پیشروی در بازی این آیتم ها را آزاد کنید و آن ها را به مجموعه ی خود بیفزایید و این قابلیت باعث شده است تا انگیزه ی بیشتری برای تجربه ی بازی داشته باشید.

گرافیک بازی کمی کهنه می باشد و این موضوع ربطی به ظاهر کلاسیکی که سازندگان برای ساخت بازی در نظر گرفته اند مربوط نمی شود و به کلیت بازی و طراحی فنی آن باز میگردد. از طرفی یک سری مشکلات از جمله جالب نبودن محیط های بازی و طراحی بسیار بد آن ها را نیز می توان در بازی مشاهده کرد و علت آن کیفیت پایین گرافیک هنری بازی می باشد.

متاسفانه بازی از نظر تجربه ی صوتی بسیار بی کیفیت می باشد و به هیچ عنوان نمی توان با این بخش از بازی ارتباط برقرار کرد. مویسقی ها به گونه ای طراحی شده اند که عملا بود و یا نبودشان بر روی بازی تاثیری ندارد و نمی تواند شما را در طول نبرد های بازی هیجان زده کند. در مورد صداگذاری بازی نیز همین امر ولی با شرایطی به نسبت بهتر وجود دارد و می توان حداقل این بخش را تا حدودی تحمل کرد و از آن با ارفاق گذشت کرد.

Barrage Fantasia یک تجربه ی جذاب و خاطره انگیز می باشد که با گیم پلی خود شما را میخکوب می کند و آنقدری محتوا دارد که بتواند شما را راضی نگه دارد ولی مشکلاتی نیز در آن وجود دارد که مانع از آن شده است تا بتوان بازی را یک تجربه ی لذت بخش یا کم نقص دانست و از این مشکلات می توان به طراحی بد محیط و موسیقی های بازی اشاره کرد.

اگر از طرفداران بازی های شوت ام آپ بوده اید و قصد دارید به آن دوران خوش بازگردید این بازی می تواند یک پورتال بسیار خوب برای شما باشد و در عوض اگر از پلیر های به نسبت جدید تر هستید تجربه ی این بازی می تواند تا حدی برای شما حوصله سربر باشد و شاید اصلا نتوانید با حال و هوای بازی ارتباط برقرار کنید.

از این که تا به اینجای کار با نقد و برسی این بازی شوت ام آپ همراه پارسجوی بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که توانسته باشیم این بازی را به خوبی برای شما ارزیابی کنیم و شما نیز از نقد و برسی این عنوان لذت برده باشید.

نکات مثبت

گیم پلی جذاب
تنوع آیتم ها

نکات منفی

طراحی ضعیف
موسیقی نه چندان جالب

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.0
داستان
5.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
6.0
جزئیات

Barrage Fantasia یک تجربه ی جذاب و خاطره انگیز می باشد که با گیم پلی خود شما را میخکوب می کند و آنقدری محتوا دارد که بتواند شما را راضی نگه دارد ولی مشکلاتی نیز در آن وجود دارد که مانع از آن شده است تا بتوان بازی را یک تجربه ی لذت بخش یا کم نقص دانست و از این مشکلات می توان به طراحی بد محیط و موسیقی های بازی اشاره کرد.

6.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers
3 دسامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.7

نقد و بررسی بازی Touhou Hyouibana ~ Antinomy of Common Flowers

5.8

نقد و بررسی بازی Eagle Island Twist

نقد و بررسی بازی The Amazing American Circus

9.3

نقد و بررسی بازی THE GAME OF LIFE 2

9.5

نقد و بررسی بازی Danger Scavenger

7.0

نقد و بررسی Fire Tonight

6.7

نقد و بررسی بازی Toy Soldiers HD

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved