نقد و بررسی Eldest Souls

توسط Pars Joy در 15 سپتامبر 2021

در این مطلب به سراغ بازی Eldest Souls رفته ایم که شاید همانطور که حدس بزنید از بازی Dark Souls الهامات بسیار سنگینی گرفته است. این بازی در سال 2021 توسط استدیو بازی سازی Fallen Flag ساخته شده است و برای پلتفرم های PS5/4 , XBOX ONE , Series X/S و همچنین ویندوز و Nintendo Switch عرضه شده است. این بازی که در سبک Pixel Art و RPG میباشد یک بازی بسیار خوش ساخت با الهام بسیار از سری Souls میباشد که رنگ و لعاب خاصی به این سری ارایه میدهد. با ما در ادامه این نقد و بررسی همراه باشید.

Eldest Souls یک تجربه منحصر به فرد و Souls Like است که در سبک Indie و با طراحی پیکسل آرت شما را به سرعت به خود جذب میکند. قبل از اینکه بگویید وای با یک بازی سخت و دشوار دیگر مواجه شده ایم باید بگویم که تجربه این بازی به سختی سری سولز نمیباشد اما آسان هم نیست. و البته تفاوت های بسیاری نیز در بخش گیمپلی نسبت به سری Souls دارد. اما از تفاوت های اینجا و آنجایش که بگذریم بازی واقعا شبیه این بازی هاست. از UI و Hud بازی گرفته تا داستان , مراحل و طراحی دیزاین , غول های مرحله آخر و حتی اسم بازی! و البته این اصلا چیز بدی نیست. داستان Eldest Souls بسیار شبیه به Dark Souls 1 شروع میشود. با یک راوی که سرگذشت دنیا را به شما توضیح میدهد. در یک دنیای افسانه ای که تمام قدرت برای خدایان بوده است بالاخره پس از سالها انسان ها قیام میکنند و خدایان را به زندان هایی میفرستند که این زندان ها در یک مکان به نام Citadel قرار دارند. حال پس از مدت ها گذشت از این وقایع شما به عنوان یک شوالیه جسور با یک شمشیر بزرگ و بلند موظف میشوید به جنگ این خدایان در آن سیتادل رفته و آنها را نابود کنید. داستان بازی بسیار شبیه به سری سولز میباشد و روایت جذابی دارد. در طول بازی شما با NPC های مختلفی آشنا میشوید و lORE به خصوصی را نیز از آنها و دنیای بازی دریافت میکنید.


یکی از تفاوت های سری سولز با Eldest Souls در بخش روند طی شدن بازی است. بر خلاف سری سولز و Bon Fire های متعدد که محل ریسپاون شما هستند و تمرکز کلی بازی بین مبارزات با غول ها یا Boss Battle ها و NPC ها و دشمنان عادی بازی میباشد , در Eldest Souls تمرکز اصلی بر روی مبارزات با غول ها است. یعنی کمتر درگیری هایی در دنیای بازی دارید و همانطور که از داستان بازی متوجه شدید هدف همان نابودی غول ها و خدایان است. خوشبختانه خدایان بازی از تنوع بسیار بسیار خوبی برخوردارند و بسیار جذاب طراحی شده اند. مکانیک گیمپلی هرکدام بسیار با هم متفاوت است وهرکدام رشته قابلیت های خود را دارند که مبارزه به آنها را بسیار بسیار لذت بخش میکند. بر خلاف سری سولز با شکست و مرگ مقابل آنها به یک محل سیو بسیار قبل تر برنمیگردید و خیلی سریع میتوانید در همان ابتدای مبارزه دوباره رسپاون شوید.

یکی از نقاط قوت و بسیار خوب Eldest Souls را میتوان آرت استایل و طراحی هنری بازی دانست. بگذارید بگویم که Eldest Souls واقعا زیباست! یکی از آن عناوینی است که با وجود اینکه پیکسلی میباشد اما جزییات , رنگ بندی و طراحی مراحل فوق العاده ای دارد. همچنین دشمنان و غول ها طراحی و تنوع بسیار بالایی دارند و بک گراند ها نیز بسیار بسیار زیبا طراحی شده اند. زاویه دوربین بازی کمی از بالا و ایزومتریک میباشد. تجربه این بازی درست مثل تجربه یک ماد بسیار خوش ساخت از سری سولز است با طراحی پیکسل آرت و دوربین کمی بالاتر. صداگذاری و موسیقی متن بازی نیز عالی ست ولی نباید توقع موسیقی های متن حماسی و شاهکار سری Souls و یا حتی Bloodborne را داشته باشید.


گیمپلی بازی همانطور که گفتیم به سختی سری سولز نیست اما یک تجربه بسیار چالش برانگیز و همچنان دشوار برای شما به ارمغان میاورد. در بازی قابلیت های Dash , حمله و دفاع را به نوع مختلف دارید و میتوانید با قوی تر کردن خوب با سیستم Skill Tree ویژگی های جدیدی به آن اضافه کنید. همچنین Perk ها و قابلیت های جانبی مختلفی نیز برای اضافه وجود دارد. به عنوان مثال یک سری قابلیت که به شما اجازه میدهند یک شمشیر دو لبه به بازی اضافه کنید! البته این حرف من استعاری بود و هیچ شمشیر دو لبه ای در بازی وجود ندارد. شما میتوانید یک نوع حمله را انتخاب کنید که وقتی 50 درصد جون شما پر باشد با هر ضربه جون شما کم شود و هنگامی که جون شما زیر 50 درصد باشد جون شما با هر ضربه پر شود! اینچنین چالش ها با قابلیت های بازی بسیار جذاب است و ارزش تکرار بازی را بسیار بالا میبرد. در بازی NG+ نیز قرار داده شده است تا شما بتوانید بازی را با قابلیت های حال حاضرتان از ابتدا آغاز کنید.

در نهایت باید گفت Eldest Souls یک تجربه بسیار لذت بخش و جذاب است که با گرافیک هنری فوق العاده , گیمپلی عالی و به اندازه کافی دشوار میتواند حس و حال مبارزات حماسی سری Souls را در قالب یک بازی Indie و پیکسل آرت برای شما به ارمغان بیاورد. تجربه این بازی را ما حتما به شما توصیه میکنیم.

نکات مثبت

گرافیک هنری فوق العاده
گیمپلی عالی
موسیقی متن زیبا

نکات منفی

تنوع نه چندان بالای باس ها از نظر تعداد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.5
داستان
8.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
8.0
جزئیات

Eldest Souls تجربه نبرد های حماسی سری Souls را در قالب یک بازی Indie و خوش ساخت برای شما به ارمغان میاورد و متفاوت جلوه میکند.

8.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved