نقد و بررسی بازی D-Corp

توسط Pars Joy در 29 جولای 2023

همانطور که در حین نگارش این مقاله نقد و بررسی هستم، به تازگی با سه دوست به مدت چهار ساعت از طریق کنسول نینتندو سوئیچ خودم، بازی D-Corp را تجربه کردم. این اولین باری نبود که یک عنوان دفاع از برج با قابلیت پشتیبانی از حالت Co-op را بازی می کردم، بلکه در گذشته عناوین مشابه این سبک مانند Overcooked و Dungeon Defenders و حتی Starship Troopers را نیز تجربه کرده بودم. منتها این بازیها را از طریق قابلیت Steam Remote Play در رایانه شخصی ام انجام داده بودم و برای اولین بار بود که یک عنوان چندنفره را روی نینتندو سوئیچ با دوستانم تجربه می کنم.

طبق آن چیزی که دیدم، D-Corp شبیه یک عنوان دفاع از برج است که با جنون Overcooked آمیخته شده است. این یک بازی ای است که نیاز به کار گروهی و ارتباط خوب با دوستان دارد که در سال 2021 برای دو پلتفرم PC و لینوکس عرضه شده بود و اکنون در 21 ژوئیه 2023 در اختیار دارندگان نینتندو سوئیچ قرار گرفته است. این بازی پتانسیل بسیار خوبی برای رشد دارد و نسبت به بازی‌های موجود در این ژانر که سال‌ها به طور فعال اصلاح شده‌اند، جلا و بهینه سازی بیشتری دارد.

گیم پلی D-Corp را می توان ترکیبی از عناصر دو ژانر دفاع از قلعه یا برج و معمایی در نظر گرفت که محصول نهایی آن یک اثر بسیار سرگرم کننده و قابل تحسین از آب درآمده است و چالش های متعددی را برای تکمیل در اختیار شما می گذارد. مراحل این بازی کوچک به نظر می رسند، اما این به این دلیل است که سرعت دیوانه کننده گیم پلی به آن کمک می کند. اساساً، شما سعی می کنید منابع را جمع آوری کنید در حالی که دشمنان را از چیزی که باید آنها را به آن تحویل دهید دور نگه دارید. پس از به دست آوردن منابع کافی، مرحله مورد نظر را تکمیل می کنید. همچنین چالش‌ها و رازهایی برای باز کردن قفل در صورت تمایل وجود دارد، که به ارتقای ظاهری و همچنین حالت سختی که می‌توانید در شروع هر مرحله تغییر دهید، وجود دارد.

شخصیت‌هایی که شما در حین بازی کنترل می کنید، ظاهری شبیه ربات دارند و مجهز به آچاری هستند که سلاح اصلی آنها برای ضربه زدن به دشمنان محسوب می شود. آنها می‌توانند آچار خود را بچرخانند، به‌علاوه توانایی بلند کردن و پرتاب کردن اشیا که فقط از طریق دو دکمه انجام می شود را نیز در اختیار دارند.

 

این اشیاء پرتابی می توانند سلاح، منابع و حتی خود دشمنان باشند. بسته به نوع مرحله، به انواع مختلفی از سلاح‌های برجک ها دسترسی خواهید داشت که می‌توان آن‌ها را طبق سلیقه خودتان جابه‌جا کنید و نکته مهم این است که باید آن‌ها را با مهمات شارژ کنید که معمولاً از یک توزیع‌کننده در جای دیگری در همان مرحله تهیه می‌شوند.

در کل در بازی D-Corp برای رسیدن به موفقیت و پیروزی در یک مرحله، تیم شما باید هماهنگ و سازماندهی شده کار کند و در واقع هماکری تیمی حرف اول را می زند. شما با بازیکنانی نیاز دارید که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده گیرند، برای مثال کسی را می خواهید که از برجک ها نگهداری کند، کسی که برای جمع آوری منابع بیرون می رود، کسی که دشمنان را عقب نگه دارد و غیره. اگر نتوانید با هم کار کنید، به سرعت شکست خواهید خورد.


در توضیحات بازی گفته شده که این عنوان به خوبی با کنترلرهای نینتندو سوئیچ سازگار است و پس از اتمام کامل بازی با اطمینان می توانم بگویم این جمله مطمئناً درست است و کنترل های آن بسیار روان و پاسخگو هستند. تقریباً به همان اندازه روان و شهودی که می توانید انتظار داشته باشید.
از طرف دیگر، D-Corp سبک هنری خوبی دارد و شخصیت ها دوست داشتنی هستند. استفاده عالی از پالت های رنگی شاد و دلپذیر در سرتاسر محیط بازی کاملا مشهود است و گرافیک کارتونی کاربرپسندی را ایجاد کرده است.

همچنین از نظر فنی و بهینه سازی عملکرد فوق العاده ای دارد و زمان بارگذاری بسیار کمی دارد. اما در بخش موسیقی شما را تا حد زیادی ناامید می کند و اغلب آهنگ های آن پس از مدتی تکراری می شوند و به راحتی فراموش شدنی هستند. اکیدا توصیه می کنم این بازی را به همراه 3 دوست دیگر انجام دهید تا با اعصاب و آرامش بهتری بتوانید از آن لذت ببرید.

نکات مثبت

کنترل های نرم و پاسخگو
سطح دشواری بازی از یک روند منطقی پیروی می کند
زمان بارگذاری بسیار کمی دارد
سبک هنری دلپذیر و دوست داشتنی

نکات منفی

موسیقی تکراری بوده و واقعا فراموش شدنی است
تنوع کمی در بخش گیم پلی وجود دارد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
8.0
گیم پلی
8.5
موسیقی
7.0
جزئیات

من واقعا خوش شانس بودم که توانستم D-Corp را قبل از انتشار نسخه نهایی آن در مرحله دسترسی زودهنگام بازی کنم و دیدن اینکه چگونه بازی رشد کرده و اکنون به صورت یک نسخه نهایی و کامل عرضه شده، بسیار عالی است. توسعه دهنگان پشتیبانی بسیار خوبی از بازی انجام داده اند و به بهترین شکل ممکن توانستند مشکلات مطرح شده از سوی انجمن گیمرهای این عنوان را برطرف نمایند. می توانم D-Corp را به عنوان یک بازی مشابه Overcooked منتها با عناصر دفاع از برج توصیف می کنم، این یک تجربه سرگرم کننده با دوستان است زیرا شما در حین بازی نیاز به برقراری ارتباط زیادی دارید. بسته به نحوه بازی شما به بهترین شکل ممکن می تواند یک تجربه پر سر و صدا باشد.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved