تقد و برسی Cult of the Lamb

توسط Pars Joy در 18 سپتامبر 2022

Cult of the Lamb یک بازی در ژانر اکشن است که در عین جذابیت و گیم پلی خوب داستان بسیار تازه‌ای را نیز روایت می‌کند. این بازی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که لازم است در یک مقاله مفصل به آن پرداخته شود. به همین خاطر در این مطلب به معرفی این بازی بسیار دوست داشتنی خواهیم پرداخت و آن را از جهات مختلف مورد نقد و برسی قرار خواهیم داد. پس در این مطلب با ما همراه باشید و آن را برای دوستانتان نیز بفرستید.

بازی Cult of the Lamb در 11 آگوست سال 2022 منتشر شده است و در پلتفرم‌های بسیاری نیز می‌توان از آن لذت برد. در این بازی باید با یک بره کوچک و بانمک همراه شوید و ماجراجویی‌های متعددی را در کنار او تجربه نمایید. همانطور که می‌دانید قربانی کردن بره در بسیاری از فرهنگ‌ها وجود دارد. در دنیای این بازی چهار پیامبر دروغین حضور دارند که می‌خواهند این برده کوچک را برای رضای خدایان خود قربانی نمایند و البته این کار را نیز انجام می‌دهند. اما این بره توسط خدایی که بیشتر به اهریمن شباهت دارد به زندگی بازمیگردد. این موجود اهریمنی به بره ما زندگی دوباره‌ای می‌بخشد و در مقابل از او می‌خواهد که با این چهار پیامبر مبارزه کرده و مذهب آن‌ها را از بین ببرد.

بره اکنون «کسی که منتظر می‌ماند» را پرستش می‌کند و وظیفه دارد که مذهب او را گسترش دهد. او در این مسیر وظایف متعددی را بر عهده دارد. اول اینکه باید پیروان تازه‌ای را به سوی این آیین فراخواند و آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. سپس با برگزاری آیین‌های مذهبی و مراسمات مختلف ایمان آن‌ها را مستحکم نگه دارد. اگر او در این مسیر کوتاهی نماید پیروان مذهبش را از دست خواهد داد و شکست خواهد خورد. اما اگر در این مسیر موفق ظاهر شود می‌تواند دشمنان خود را از سر راه برداشته و به پیروزی برسد.

در این بازی نبردهای متعددی وجود دارند که میان بره و پیروان مذاهب دیگر به وقوع می‌پیوندند. در این نبردها دو گروه باید با استفاده از توانایی‌های رزمی خود با یکدیگر به مبارزه بپردازند و دیگری را از سر راه بردارند. این جنگ‌های کوچک بسیار هیجان انگیز هستند و چالش‌های بسیاری را به دنبال خواهند داشت. توجه نمایید که وظیفه شما صرفا جنگیدن و انجام اعمال مذهبی نیست. بلکه باید بتوانید پیروان خود را مانند یک کلونی متحد کنید و جامعه‌ای موفق از آن‌ها تشکیل دهید. در این جامعه کوچک همه چیز باید به خوبی مدیریت شود و منابع لازم برای زندگی اعضاء آن تأمین گردند. شما باید انواع مراسمات مذهبی را برگزار کنید و ایمان پیروانتان را حفظ نمایید. با این کار می‌توانید در بازی فوق به اهداف خود دست یابید.

همانطور که می‌بینید داستان این بازی بسیار خلاقانه است و به همین خطار یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن به حساب می‌آید. به همین خاطر است که می‌توانید خود را برای یک تجربه بسیار جذاب آماده نمایید. اما دقت کنید که این بازی مخصوص بزرگسالان است و برای کودکان مناسب نمی‌باشد چراکه کمی خشن و ترسناک بوده و می‌تواند آزاردهنده به حساب آید.

تصویرپردازی این گیم متوسط است و از برخی جهات بسیار عالی می‌باشد. قابل انکار نیست که گرافیک Cult of the Lamb بسیار نو و خلاقانه محسوب می‌شود و به علاوه نورپردازی آن نیز یک شاهکار به حساب می‌آید. اما در عین حال باید توجه داشته باشید که رنگ‌پرددازی آن اصلا مناب نیست و در بسیاری از صحنه‌ها از رنگ‌های زننده استفاده شده است. همچنین کاربرد نمادهای شیطان‌پرستی سبب شده است که این گیم بسیار بحث‌برانگیز باشد. همچنین ظاهر «کسی که منتظر می‌ماند» بسیار ترسناک است و این امر می‌تواند در نوع خود آزاردهنده باشد.

موسیقی بازی نیز خوب است و نسبتا با فضای کلی آن هماهنگی دارد. این امر در مورد صداپردازی گیم نیز صادق است. صداهایی مرموز و ترسناک در تمام قسمت‌های بازی به خصوص در صحنه‌های نبرد به گوش می‌رسند و همگی جذابیت بازی را دوچندان می‌نمایند. همچنین گیم پلی Cult of the Lamb نیز بسیار خوب است و تجربه‌ای عالی را برای شما خلق می‌نماید. پس توصیه می‌کنم که حتما این گیم را امتحان نمایید.

Cult of the Lamb یک بازی اکشن بسیار دوست داشتنی است که می‌تواند برایتان جذاب باشد. در این گیم باید به یک بره قربانی شده کمک کنید تا مذهب جدیدی را پایه‌گذاری کند و در نتیجه پیروان خود را به دست آورده و از آن‌ها در برابر مذاهب رقیب استفاده نماید. در این بازی ویژگی‌های بصری متوسط قلمداد می‌شوند چراکه از برخی جهات دارای ایراداتی هستند. مثلا تصاویر غالبا ترسناک می‌باشند و از علائم شیطانی در گیم استفاده شده است. اما از سوی دیگر نورپردازی و طراحی ظاهر شخصیت‌ها نسبتا خوب است. همچنین صداپردازی و موسیقی این بازی نیز در نوع خود عالی می‌باشد. به همین خاطر است که حتما باید Cult of the Lamb را امتحان کرده و تجربیات خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

گرافیک زیبا
داستان تازه
قابلیت شخصی‌سازی

نکات منفی

استفاده از علائم ترسناک

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
8.5
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

بازی جذاب Cult of the Lamb یک گیم بسیار دوست داشتنی و سرگرم کننده در ژانر اکشن است که هواداران بسیاری دارد و با یک داستان بسیار جدید همه را تحت تأثیر قرار داده است. در این بازی با یک گوسفند بانمک همراه شوید و ماجراجویی‌های متعددی را تجربه نمایید.

8.6
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Eville
27 نوامبر 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
9.5

نقد و بررسی بازی Eville

8.8

نقد و بررسی بازی Kaiju Wars

7.8

نقد و بررسی بازی As Far As The Eye

8.8

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare II

8.0

نقد و بررسی بازی Police Simulator: Patrol Officers

8.8

نقد و بررسی بازی Space Tail: Every Journey Leads Home

بازی Tekken 8 احتمالاً در سال 2023 منتشر خواهد شد

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved