نقد و بررسی Clea 2

توسط Pars Joy در 24 ژانویه 2022

یکی از بازی های انیمه ترسناک و چندش آور سال 2021 را می توان همین بازی های Clea 2 دانست. بازی که در نسخه ابتدایی آن توجه بسیاری از گیمر ها را به بازی های انیمه ای و داستانی در ژانر ترسناک جذب کرده بود الان با نسخه ای جدید از این بازی ها به استقبال گیمر های جوان آمده است و ما نیز از این فرصت استفاده کرده و با نقد و بررسی این بازی در سایت Pars Joy به معرفی بازی Clea 2 خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

معمولا در بازی های انیمه ای که منتشر می شوند توسعه دهندگان مستقل در این ژانر ها از لحاظ تولیدات و کیفیت محصولاتی که در استور ها بازی به جای می گذارند تفاوت فاحشی با آنچه عموم از بازی های سطح اول انتظار دارند دارد. معمولا گیم هایی که در سطح اول منتشر می شوند تعیین کننده مسیر های استودیو های مستقل بازی سازی هستند ولی تیم توسعه بازی Clea 2 به گونه خودگرایانه به شکلی جذاب دست به تولید بازی خودش زده است و جدا از تبلیغاتی که برای بازی های بزرگ می شود توانسته بازی خودش را در لیست پرفروش ترین بازی های انیمه و داستانی قرار دهد.

اما داستان هایی که تولید کنندگان بازی برای Clea 2 در نظر گرفته اند کاملا با نسخه قبلی آن متفاوت است. همانطور که در نقد قبلی این بازی به آن اشاره کردیم کلیا شخصیتی بود که در مدرسه ای که قرار داشت دنیای شیاطین به آن راه افتاده بوده اند و نقشه بازی پر از سوراخ ها و مکان هایی بود که هر لحظه در بازی باید مراقب این می بودید که با پرش هایی ترسناک موجودات بیرون بیایند و با سرعت زیاد از اتاقی به اتاق دیگر فرار کنید تا از شر هیولا های بازی در امان بمانید.

اما در این بازی طریقه دیگری برای داستان آن در نظر گرفته شده است و آن هم تمرکز خالص بازی بر روی داستان آن است. در بازی شما دیالوگ های زادی را در محیط های متناسب با آنها می بینید که در اصل خاصیت چندش آور و رعب انگیز آن است که مد نظر توسعه دهندگان بازی بوده است. با اینکه داستان هایی از آنچه در بازی قبل اتفاق افتاده است در این بازی نیز گنجانده شده است و خاطراتی از آنچه گیمر ها از بازی قبلی به این گیم می آورند در بازی نهانیده شده است ولی مسیر بازی Clea 2 کاملا متفاوت با آنچه است که در ژانر وحشت از آن انتظار دارید و اگر اصولا به دنبال وحشت های آنی در بازی می گردید شاید بازی Clea 2 اصلا برای شما مفید نباشد. در بازی بیشتر زمان خود را بر روی تحقیق بر روی موضوعاتی می گذارید که بدنه داستان بازی را تشکیل می دهند و با جستجو در نقشه ها و تونل های بازی به دنبال سر نخ هایی هستید که در ابتدای بازی داستان آن برای شما تلاوت کرده اند.

گرافیک بازی نیز به مانند بازی قبلی به شکل انیمه ای طراحی شده است و شخصیت نیز شکل و شمایل ژاپنی دارد. یکی از اصولی ترین کار های توسعه دهندگان بازی استفاده از یک استایل طراحی و گرافیکی در بازی برای شخصیت اصلی داستان و همینطور محیط هایی است که در آن قرار دارد. اکثر بازی بسیار تاریک می باشد و منبع نوری اصلی بازی از طریق چراغی است که در دستان شما قرار دارد.

هر کجا که می روید این چراغ نهایتا دو قدم جلوتر از شما را روشن می سازد و چون تمام اطراف بازی تاریک طراحی شده است و تونل و در های پشتی اصلا معلوم نیست به کجا راه دارند بازی کردن در نقشه بازی Clea 2 بسیار ترسناک تر شده است و هر چند قدم یک بار باید مطمئن شوید که با چیز جدیدی برخورد نمی کنید. همینطور افتادن نور چراغی که در دست دارید بر روی اشیا زمین و دیوار ها از افکت های خوب تصویری بازی است که توجه خوب بخش گرافیکی بازی ساز را بر روی این قسمت بازی Clea 2 را در آن می بینیم.

اما مهمترین قسمتی که شاید در بازی Clea 2 نسبت به بازی در نسخه اول آن باید به آن اشاره کرد گذاشتن صدا های وویس اور و صدابرداری برای کارکتر های بازی است. شاید در بازی بیشتر از 7 کارکتر وجود نداشته باشند ولی همه آنها با کیفیت بسیار خوبی ضبط شده اند و در موسیقی متن پشت آن فضای خوب بازی Clea 2 را بوجود آورده اند.

نکات مثبت

داستان کاملا متفاوت با بازی قبلی
گیم پلی همیشگی با افکت های تصویری جدید
کارکتر های جدید
صدا گذاری شده

نکات منفی

کوتاه بودن بازی
کم بودن پرش های ترسناک در بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
9.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
7.0
جزئیات

بازی Clea 2 را باید یک دنیای جدید و یک دید دیگری از توسعه دهندگان آن نسبت به نسخه اولی آن دانست که با اضافه شدن صدا گذاری و طراحی بهتر در بخش گرافیکی و افکت های تصویری بازی داستان جذابی را برای علاقه مندان انجام بازی های انیمه ای-داستانی به ارمغان می آورد و با قیمت خوبی که الان در بازار بازی های استیم دارد گزینه خوبی برای گیمر ها محسوب می شود.

7.8
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Haven Park
27 می 2022
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.4

نقد و بررسی بازی Haven Park

9.4

نقد و بررسی بازی Fishing: North Atlantic

3.5

نقد و بررسی بازی Nemezis: Mysterious Journey III

6.5

نقد و بررسی orbit.industries

8.4

نقد و بررسی بازی 112 Operator

9.4

نقد و بررسی بازی Mystic Pillars: A Story-Based Puzzle Game

3.3

نقد و بررسی بازی Throw it! Animal Park

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved