نقد و بررسی بازی Cat’s Cosmic Atlas

توسط Pars Joy در 20 دسامبر 2023

در میان عناوین مستقل، تعداد انگشت شماری را می توان یافت که به موضوعات یادگیری علم نجوم و فضای بیکران و پهناور بپردازند. در زمینه بازیهای مختص نینتندو سوئیچ نیز این موضوع برقرار است و شاید بازیهای با محوریت آموزشی و یادگیری وجود داشته باشند، اما موضوعات آنها کاملا متفاوت است. اما به نظر می رسد بازی Cat’s Cosmic Atlas که برای دو پلتفرم PC و سوئیچ منتشر شده، رویکردی متفاوت را پیش گرفته و شما را با دنیای ستارگان، سیارات و آنچه در فضای بالا سرمان قرار دارد، بیشتر آشنا می کند. همچنین به لطف موسیقی جذاب و ترکیبی محیطی (مخصوصاً زمانی که در فضا شناور هستید) و انیمیشن های دوست داشتنی که ارائه می دهد، واقعا آرامش بخش است. در حین تجربه بازی چنان احساسی آرامی را تجربه خواهید کرد که هرگز حاضر نیستید آن را با هر چیزی دیگری عوض کنید.

Cat’s Cosmic Atlas در هسته خود یک بازی مستقل با یک سبک بصری جذاب است که کاملاً از ادبیات کلاسیک کودکان الهام گرفته شده و به ما امکان می دهد نقشه ای ذهنی از آسمان شب، پر از صور فلکی ایجاد کنیم که همیشه توسط ارزش های آموزشی و رابطه بین انسان ها و ستارگان محافظت می شود و تداعی کننده طرح هایی است که انسان ها برای جابجایی میان صورت های فلکی در ذهن داشته اند.

داستان بازی شما را در نقش Fellie قرار می دهد، گربه‌ای که اکتشاف را بسیار دوست دارد و در تلاش برای پرده‌برداری از تمام معماها و شگفتی‌های جهان ماجراجویی جذابی را اغاز می کند.

گیم پلی این بازی شما را به آسمان های جنوب و شمال می برد تا از زیباترین مناظر لذت ببرید و یکی دو چیز در مورد کیهان وسیعی که ما را احاطه کرده است یاد بگیرید. ارزش های آموزشی ویژه ای در ساختار Cat’s Cosmic Atlas نهفته است که به کمک آنها، دانش خود را در مورد جهان ها و ستاره های دیگر گسترش می دهید. درباره هر جرم آسمانی که با آن روبرو می شوید، حقایق جالبی را می آموزید. بازی به عنوان پاداش اکتشاف، نشان هایی تحت عنوان Badge به شما اهدا می کند که البته این باعث می شود بیشتر در دنیای بازی به اکتشاف بپردازید.

جدا از هدایت گربه در اطراف صفحه و تعامل با دنیای Astral برای کسب اطلاع از معانی و داده های اضافی در مورد تاریخچه آنها، Cat’s Cosmic Atlas گیم پلی زیادی یا چیزی واقعاً قابل توجه ارائه نمی دهد و به نظرم بیشتر تمرکز آن روی جلوه های بصری و صوتی آن است که در این زمینه عملکرد فوق العاده ای دارد.

اگرچه این بازی عمدتاً برای آموزش ابتدایی طراحی شده است، ولی از آنجایی که دارای یک برنامه سفر آموزشی است که حاوی انیمیشن ها و اقداماتی است که یادگیری را تسهیل می کند، با سرعت خودمان کنجکاوی علمی ما را بیدار می کند و حقایق زیادی را به ما می آموزد.

به لطف بازی Cat’s Cosmic Atlas اکنون در مورد بسیاری از موضوعات پیچیده و بحث برانگیز مرتبط با دنیای ماوری ما یعنی فضای بیکران فکر می کنم. قبل از تجربه این بازی، علاقه چندانی به موضوعات علم نجوم و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن نداشتم، اما انگیزه ای که Cat’s Cosmic Atlas در من به وجود آورد، مرا ترغیب کرد که دانشم را در مورد دنیای ستارگان و فضا گسترده تر کنم.

یقینا یکی از ویژگی های برجسته این بازی، گرافیک هنری و دوست داشتنی آن است که مطمئنا توجه هر مخاطبی را به خود جلب می کند. جلوه های بصری بازی واقعا زیبا و در عین حال با ظرافت طراحی شده اند و به وضوح با دقت زیادی با دست کشیده شده اند. شخصیت اصلی گربه دارای انیمیشن های شایان ستایش است. یک موسیقی متن آرامش بخش نیز سفر اکتشافی و علمی شما را همراهی می کند.

در پایان می توان گفت ماجراجویی میان ستاره‌ای Cat’s Cosmic Atlas فرصتی برای استراحت فراهم می کند. هنر بصری ظریف، موسیقی ملایم و امکان کاوش غیرخطی به شما این امکان را می‌دهد تا پس از انجام کارهای روزمره خود احساس آرام و لطیفی را تجربه کنید.

نکات مثبت

یاددهی عالی موضوعات مرتبط با فضا
موسیقی آرامش‌بخش و گوش نواز
گرافیک دوست داشتنی و زیبا
انیمیشن های بازی واقعا قابل تحسین هستند

نکات منفی

یک بازی نسبتا کوتاه است
می توانست از پاداش های بیشتری برای اکتشاف استفاده کند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
8.0
گیم پلی
8.0
موسیقی
9.5
جزئیات

Cat's Cosmic Atlas بازی بسیار زیبایی است که تلاش می کند اطلاعات زیادی را در مورد ستاره ها و سیارات به شما بیاموزد و البته در انجام این کار کاملا موفق می شود. به لطف این بازی من چیزهای زیادی در مورد ستاره ها و انواع صورت های فلکی یاد گرفتم و در واقع این بازی باعث شد که یاد بگیرم چگونه صورت های فلکی را در آسمان تشخیص دهم. این بازی مانند کتابی مختص کودکان است که نوعی جان بخشی در آن صورت گرفته تا دنیای ستارگان را به کودکان بیاموزد و بیشتر جنبه آموزشی دارد و چیز دیگری از آن انتظار نداشته باشید.

8.6
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved