نقد و برسی Bridge Constructor: The Walking Dead

توسط Pars Joy در 5 آگوست 2021

Bridge Constructor را بازی کرده اید؟ این بازی سال ۲۰۱۱ برای پلتفورم موبایل عرضه شده بود و در آن باید به ساخت پل های مستحکم می پرداختید و بازی به نوعی یک شبیه سازی پل سازی به شمار می رفت. حال نسخه ی جدید این بازی منتشر شده است و قرار است در آن به دنیای walking dead سری بزنیم و این بار یک بازی پل سازی با حال و هوای آخرالزمانی زامبی محور رو تجربه کنیم.

این بازی توسط استودیوی ClockStone ساخته شده است و استودیوی Chorus Worldwide Games وظیفه ی انتشار این بازی را بر عهده داشته است. با نقد و برسی این بازی ۱۰ دلار همراه وبسایت پارس جوی باشید تا به عناصر مختلف بازی را ارزیابی کنیم. (‌بازی در یک باندل ۶۷۳ دلاری که به تازگی تا قیمت ۴۹۰ دلار تخفیف خورده است نیز قرار گرفته است و این باندل شامل تمام بازی های این سری که تعدادشان به عدد ۵۷ می رسد می باشد!)

بازی تقریبا داستان فصل های اول بازی را روایت می کند با این تفاوت که در این بازی داستان کمی فدای گیم پلی شده و بیشتر بازی تعیین می کند که داستان چجوری پیش برود و متاسفانه نه داستان بازی نه دیالوگ ها اصلا در حد و اندازه ی یک بازی ویدیویی و مخصوصا نام واکینگ دد نیستند و به شدت داستان حوصله سربر و بی کیفیتی برای بازی در نظر گرفته شده است و پیشنهاد می کنم که اگر قصد تهیه ی این بازی رو دارید کاملا بیخیال داستان شید و اصلا کات سین هایش را رد کنید!

گیم پلی بازی کمی پیچیده است. به شما مقداری الوار و … داده می شود و شما نیز باید با چیدمان درست آن ها در بازی پل ایجاد کنید. ساختن پل در بازی کار ساده ای نیست و باید حسابی تمرین کنید و چالش های بازی نیز اندکی سخت است و برای مثال باید نوع درست اتصال ها و جینش دقیق آن ها را بلد باشید تا هنگام عبور اشخاص یا وسیله های نقلیه نشکنند و به راحتی بتوانید عبور کنید.

بازی هر چه در قسمت داستانی بد عمل کرده است را در قسمت گیم پلی جبران کرده است و به طور کلی گیم پلی بازی بسیار لذت بخش و سرگرم کنند است و مخصوصا افراد علاقه مند به رشته های این چنیی از بازی و جزئیات بالای آن در رابطه با فیزیک محیط لذت خواهند برد و تجربه ی خوبی برایشان خواهد بود.

متاسفانه با وجود این که تمرکز سازندگان بر روی دنیای زامبی محور بازی والکینگ دد بود اما زامبی ها نقش چندان زیادی در بازی ندارند و بیشتر به عنوان دکور برای لول دیزاین بازی استفاده شده اند و خیلی به آن ها در بازی توجه نکنید چرا که خطر چندانی برای شما ایجاد نخواهند کرد و نقش مترسک را در بازی ایفا می کنند.

گرافیک بازی متاسفانه اصلا خوب نیست و در حد اندازه ی بازی های موبایلی چند سال گذشته است و نه ظاهر کاراکتر ها به خوبی طراحی شده است و نه جزئیات زیادی را در محیط بازی شاهد هستیم و از نظر بصری بازی چیز عجیبی برای ارائه کردن ندارد و کهنه به نظر میرسد و اتفاق بدی که در بخش گرافیک رخ داده است این است که  وجود گرافیک کهنه و بی کیفیت بازی باز  شاهد افت فریم و لگ در بازی هستیم که قابل بخشش نیست و متاسفانه مشکلات فنی بازی تاثیر منفی بسیار زیادی بر گیم پلی بازی گذاشته است.

موسیقی های بازی نیز برگرفته از سریال این مجموعه هستند و خب همانطور که میدانید موسیقی های این عنوان کیفیت بالایی دارند ولی متاسفانه از تعداد کمی از این موسیقی ها استفاده شده است و بعد از مدتی بازی کردن تکراری خواهند شد و بهتر بود تا تعداد ترک ها بیشتر می بود. صداگذاری بازی نیز به خوبی انجم شده است و افکت های صوتی آن کیفیتی خوبی دارند و ایراد چندانی به این بخش وارد نیست.

اگر از علاقه مندان به بازی های شبیه ساز هستید و به رشته ی معماری و پل سازی و … نیز علاقه دارید این بازی یک تجربهی خوب و لذت بخش برای شما خواهد بود چرا که حداقل بخش اصلی بازی یعنی گیم پلی آن به خوبی عمل کرده است ولی اگر این بازی رو به عنوان یکی واکینگ دد میخواهید تهیه کنید باید بگویم که متاسفانه نه طراحی گرافیکی و نه داستانی بازی در حد و اندازه ی نام واکینگ دد نیست و نا امید خواهید شد.

این بازی برای نینتندو سوییچ ، پلی استیشن ۴ و ۵ ، ایکس باکس وان ، سری ایکس و اس ، رایانه های شخصی و موبایل های هوشمند اندروید و ios در دسترس می باشد و تاریخ عرضه ی آن به سال ۲۰۲۰ باز می گردد. ازتون ممنونیم که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت پارس جوی بودید و امیدوارکه از نقد و برسی این بازی استفاده کرده باشید.

نکات مثبت

گیم پلی جذاب
فیزیک خوب بازی

نکات منفی

گرافیک بسیار بد
داستان وحشتناک
موسیقی های کم تعداد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
2.0
داستان
3.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
7.5
جزئیات

اگر از طرفداران سری فیلم های واکینگ دد هستید اصلا به خاطر نام این عنوان بازی را تهیه نکنید ولی اگر از طرفداران بازی های پل سازی هستید این بازی می تواند با گیم پلی خوبش شما را سرگرم کند.

5.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved