نقد و بررسی Big Rumble Boxing: Creed Champions

توسط Pars Joy در 14 سپتامبر 2021

دوباره به سراغ شما همراهان ParsJoy آمده ایم با یک نقد و بررسی دیگر! امروز به سراغ بازی Big Rumble Boxing: Creed Champions رفته ایم که در سپتامبر 2021 منتشر شد. این بازی توسط استدیو Survios ساخته شده است و در سبک ورزشی و بوکسینگ اکشن است. این بازی که با الهام مستقیم از سری فیلم های کلاسیک راکی بالبوآ و همینطور Creed ساخته شده است برای پلتفرم های مختلفی اعم از PS4 , XBOX ONE , Windows و همچنین Nintendo Switch عرضه شده است. با ما در ادامه بررسی همراه باشید.

بوکس همواره از ورزش های بسیار محبوب در تاریخ بوده است و از زمان ورود مدیم های هنر مختلف مثل سینما تلویزیون کتاب ها و یا حتی بازی های ویدیویی یکی از موضوعات جذاب برای آنها محسوب میشده است. از زمان فیلم های کلاسیک مثل Raging Bull و یا Rocky به شدت این ورزش محبوب تر شده است و از زمان تولد بازی های کامپیوتری نیز بارها و بارها با محوریت بر این ورزش بازی های بسیاری ساخته شده اند. از بازی های آرکید در گیم نت های قدیمی گرفته تا بازی های AAA و بزرگ. حال استدیو sURVIOS در سال 2021 تصمیم بر انتشار یک بازی در همین سبک کرده است که بر اساس فیلم های راکی و کرید روایت میشود. قبل از این بازی این استدیو یک بازی VR دیگر نیز تولید کرده بود که چندان خوب نتوانست ظاهر شود. بر خلاف بازی قبلی این بازی یعنی Big Rumble Boxing: Creed Champions هیچ ربطی به VR ندارد.


متاسفانه Big Rumble Boxing: Creed Champions از اکثر زمینه ها خیلی خوب نمیتواند ظاهر شود وبا وجود گرافیک بالاتر در مقایسه با رقیبان قدیمی خود همچنان ضعیف تر از برخی از آنان عمل میکند و خیلی خوش نمیدرخشد. عمده این ناتوانی را میتوان در بخش گیمپلی و محتوای پایین بازی در نظر گرفت. گیمپلی بازی aRCADE میباشد و خیلی واقعی نیست. در مقابل یک تجربه فان تر را برای شما به ارمغان میاورد که با اینکه خیلیم بد نیست اما به شدت خسته کننده میشود. از طرفی محتوای خیلی زیادی در بازی وجود ندارد. کات سین ها مثل بازی های VN میمانند و بسیار ساده هستند. سینماتیک خاصی در بازی وجود ندارد و در کل گاهی شما با کل کل های شخصیت های کلاسیک معروف فیلم های سری راکی روبرو میشوید و مجبورید با دیالوگ های بسیار ضعیف آنها سر خود را تکان دهید و منتظر شروع مبارزات باشید.

گرافیک بازی قابل قبول است و در مقایسه با بسیاری از بازی های سبک بوکس بهتر عمل میکند. اما طراحی هنری کمی کارتونی به نظر میرسد. طراحی چهره ها وفادار به فیلم ها هستند اما متاسفانه مثل نقاشی میمانند و این به هیچ وجه از قصد نبوده و آرت استایل بازی نیست. طراحی مراحل هرچند شاید خوب باشد و از دل فیلم ها در آمده باشد اما جزییات بسیار پایینی دارد و npc ها درست مانند بازی های قدیمی نسل 6 و 7 ای هستند. جزییات اطراف محیط و رینگ مسابقه تکراری هستند و در محیط ها و مراحل دیگر قابل مشاهده اند. انیمیشن های شخصیت ها اما در آن طرف سکه هستند و راضی کننده هستند. اما در کل خیلی توقع گرافیک و تنوع بالا در این بازی نباشید.

گیمپلی بازی همانطور که گفتیم آرکید است و به همین دلیل خیلی تجربه واقعی ای به شما نمیدهد. شدت ضربات و اون قدرت در مشت ها را شما خیلی حس نمیکنید. از طرفی مثل بازی های مبارزه ای فانتزی یک نوار جون در بالای هر کدوم از شخصیت های مسابقه قرار داده شده و آن حس مشخص نبودن و مبارزات طولانی را به شما نمیدهد. معمولا در اینطور بازی ها اگر نوار جونی در کار نباشد مسابقه برای شما جذاب تر است چرا که شما خیلی خوب نمیتوانید تشخیص دهید که چقدر ضربه وارد کرده اید و یا چقدر دیگر از مسابقه باقی مانده است. در نتیجه المان کنجکاوی و خستگی در بازی برای شما بیشتر میشود و در نهایت تجربه به مراتب واقعی تر و بهتری برای شما ساخته میشود. بازی میتواند با اضافه کردن انیمیشن های متفاوت میزان خستگی را به شما نشان دهد و به این روش به شما انگیزه بدهد اما متاسفانه Big Rumble Boxing: Creed Champions صرفا به نوار جون بسنده کرده است. شما همچنین یک قابلیت مخصوص دارید که به مرور زمان با زدن ضربات شارژ میشود , و مثل Mortal Combat با شارژ شدنش میتوانید یک ضربه مخصوص به حریفتان بزنید که یک سینماتیک کوتاه هم فعال میشود. نکته بد این قابلیت یک نوع باگ یا بهتر است بگوییم اشتباه در بخش گیمپلی بازی است که در هنگامی که همزمان جفت شخصیت ها در حال زدن حرکت مخصوص خود هستید , حتی اگر شما ضربه را زودتر Register کرده باشید اما همیشه Ai بازی ضربه شما را خنثی کرده و ضربه خودش را میزند. این را در کنار پاشدن تضمینی تمام دشمنان قبل از ثانیه 10 ناک اوت قرار دهید تا متوجه ایرادات بازی در بخش گیمپلی باشید.


صداگذاری شخصیت ها سعی شده مثل فیلم ها باشد و خوشبختانه شبیه آنها هم هست. موسیقی متن بازی هم به همین نحو شبیه موسیقی های متن فیلم هاست. اما یک سری موسیقی اورجینال که برای خود بازی میباشند نیز وجود دارند که تفاوت میان این دو بسیار فاحش است. در نهایت باید گفت که Big Rumble Boxing: Creed Champions میتواند به سرعت شما را جذب خودش کند اما با نبود محتوا و مشکلاتی که در بعضی بخش های خود دارد سریع خسته تان کند.

نکات مثبت

گرافیک و طراحی های وفادار به نسخه فیلم ها

نکات منفی

ایرادات اساسی در سیستم گیمپلی
طراحی مراحل و جزییات تکراری
نبود محتوای خاص

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
6.5
گیم پلی
5.5
موسیقی
6.5
جزئیات

Big Rumble Boxing: Creed Champions یک بازی ورزشی بوکسینگ میباشد که با وجود ایراداتی که دارد نمیتواند از پتانسیل خود به طور کامل استفاده کند.

6.4
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved