نقد و بررسی بازی Best Month Ever!

توسط Pars Joy در 29 ژوئن 2022

سلام به دوستان عزیز وب سایت پارس جوی امروز هم همان طور که مطمئنا خودتان از الان حدس زده اید، با یک نقد و بررسی دیگر همراه شما هستیم. بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم یعنی بازی Best Month Ever! یک بازی خیلی جالب می باشد که در ژانر داستان ماجراجویی تعاملی – Interactive Fiction – منتشر شده و حقیقتا داستان زیبایی هم به مخاطب ارائه داده است. البته این بازی به ظاهر زیبا و جذاب اما موارد خیلی بدی هم دارد و ما فکر می کنیم که این بازی به طور کلی با این که ایرادات زیادی هم دارد اما ارزش خرید هم دارد و در هر حال ما امروز این بازی را برای نقد و بررسی در پارس جوی انتخاب کرده ایم و اگر شما دوست دارید نظر پارس جوی را درباره این بازی به طور دقیق بدانید می توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا هم با بازی ای که امروز برای شما دوستان عزیز در این مطلب انتخاب کرده ایم و بخش های مختلف آن مانند گرافیک، گیم پلی، موسیقی و داستان و هم با نظر ما درباره این بازی آشنا شوید.

داستان این بازی شاید در نگاه اول ساده و سطحی به نظر برسد، اما با اندکی توجه بیشتر به شخصیت ها و خط داستانی آن کاملا متوجه می شوید که این طرز تفکر واقعا اشتباه است و این بازی داستان زیبا و عمیقی هم دارد. جدای از ایده کلی بازی که مربوط به رابطه یک مادر و فرزند در فضای یک سفر مهم می باشد، بازی شخصیت پردازی بسیار قوی و حرفه ای به مخاطب خود ارائه داده که واقعا جای تقدیر دارد. هم چنین خط داستانی بازی هم به طرز حذابی پیش می رود و مطمئنا شما خسته نخواهید شد. در کل به نظر ما این بازی با توجه به ژانر خود داستان بسیار خوبی دارد و نمره بالایی هم به این بخش از بازی خواهیم داد.

مورد بعدی نقد و بررسی مان مربوط به گرافیک و طراحی بصری بازی می باشد. این بازی داستانی تقریبا واقعی دارد و اکثر بخش های آن اصلا تخیلی نیستند، به همین علت آرت استایل طراحی گرافیک آن نمی توانسته خیلی کارتونی و تخیلی باشد، اما در کمال تعجب، سازندگان و طراحان بازی توانسته اند با ارائه یک آرت استایل دو بعدی و نه چندان شبیه به واقعیت، داستان بازی را به خوبی پیاده سازی کنند که واقعا قابل توجه است. بازی هم چنین با این که در ژانر داستانی و تعاملی قرار دارد و اکثر بازی های این ژانر ها خیلی به انیمیشن های خود اهمیت نمی دهند، اما انیمیشن های خوبی هم در گرافیک خود جای داده و خب حقیقتا همه این ویژگی های خوب در کنار هم قطعا باعث می شوند که ما نمره خوبی به گرافیک بازی امروزمان بدهیم. بازی از لحاظ موسیقی هم واقعا قوی عمل کرده و نه تنها صداگذاری خوبی دارد، بلکه موسیقی زمینه آن و جلوه های صوتی هم بسیار قوی طراحی شده اند. صداگذاری های بازی به خوبی توانسته اند فضای داستان بازی را برای مخاطب پیاده سازی کنند و برخلاف خیلی از بازی های داستانی و تعاملی شما در این بازی مجبور نیستید زمان زیادی را صرف خواندن دیالوگ های طولانی و بعضا ریز – که البته در این بازی طراحان گرافیک حواسشان به این مورد هم بوده! – کنید و می توانید به راحتی از بازی لذت ببرید و به صداگذاری های حرفه ای آن گوش کنید. جلوه های صوتی بازی هم دقیقا از لحاظ پیاده سازی داستان خیلی قوی هستند. متاسفانه ساندترک بازی هنوز برای خرید موجود نیست – چون این بازی خیلی جدید است – و با این حال ما به شما توصیه می کنیم که حواستان را جمع صفحه های مجازی بازی کنید تا به محض انتشار فرصت خرید آن را داشته باشید. همان طور که مشخص است، موسیقی بازی امروز ما هم از ما نمره خوبی خواهد گرفت.

گیم پلی بازی شاید تنها بخش آن باشد که هیچ ویژگی قابل توجهی ندارد و ما در آن تفاوت خاصی با بقیه بازی های ژانر خود نمی بینیم البته در کل نمره بدی به این بخش نمیدهیم اما حقیقتا اندکی حوصله سربر است.

خب دوستان عزیز وب سایت پارس جوی دیگر به پایان نقد و بررسی مان درباره بازی Best Month Ever! رسیدیم و همان طور که خودتان می دانید، وقت گفتن نظر نهایی پارس جوی درباره این بازی است. به نظر وب سایت پارس جوی، بازی Best Month Ever! یک بازی خیلی حرفه ای می باشد اما ما فکر می کنیم که این بازی در صورتی برای شما مناسب خواهد بود که شما اولا از طرفداران این ژانر باشید و دوما از موضوع داستان بازی خوشتان بیاید چون همان طور که اشاره کردیم بازی های ژانر ماجراجویی تعاملی در بخش داستانی خود از اهمیت زیادی برخوردار هستند و اگر شما به موضوع و سبک داستانی این بازی علاقه نداشته باشید، قطعا لذت زیادی از آن نخواهید برد. اما جدای از این مسئله، ما به طور کلی قطعا این بازی را به همه مخاطبین پارس جوی توصیه می کنیم و شما می توانید بازی Best Month Ever! را با قیمت حدود بیست دلار در وب سایت استیم خریداری کنید و البته چون بازی تازه منتشر شده، در حال حاضر در وب سایت استیم شامل یک تخفیف بیست و پنج درصدی هم می باشد. در پایان هم امیدواریم که این نقد و بررسی برای تصمیم گیری در مورد خریدن یا نخریدن بازی مذکور به شما کمک کرده باشد. اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید نظر خود را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

گرافیک خلاقانه و جالب
موسیقی زمینه و صداگذاری بسیار قوی
داستان زیبا و حرفه ای

نکات منفی

حوصله سربر بودن بعضی از بخش های گیم پلی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
10
داستان
10
گیم پلی
6.5
موسیقی
10
جزئیات

در بازی Best Month Ever! در یک سفر عمیق و احساسی با مادری همراه شوید که قصد دارد به فرزندش حقیقت زندگی در یک دنیای نه چندان زیبا را آموزش دهد.

9.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

بازی Elden Ring بیش از 16.6 میلیون نسخه‌ فروش داشته است

شایعه: مراسم Dead Space Remake در اواخر سپتامبر برگزار می‌شود

گزارش: بازی GTA 6 محتویات اضافۀ داستانی دریافت خواهد کرد + اطلاعات بیشتر

نقدها و نمرات بازی Thymesia منتشر شدند

فایل‌های Spider-Man حاکی از عرضه لانچر اختصاصی سونی هستند

نقدها و نمرات Rollerdrome منتشر شدند

8.0

نقد و بررسی بازی Tanknarok

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved