نقد و بررسی Astronomical Club For Queers

توسط Pars Joy در 3 ژانویه 2023

معمولا بازی هایی که در دنیای گیمینگ آنها را بررسی می کنیم همگی دارای داستان هایی در محتوای خود هستند که به غیر از بازی ای پازلی این کلید اصلی به توسعه بقیه عناصر بازی است. در بازی های داستان و رمان ها که به شکل های مختلفی گیم پلی بازی نقش کوچک تری را ایفا می کنند مهمترین قسمت بازی همان پردازش داستانی است و شما برای خواندن و یا دیدن یک داستان در بازی وارد می شوید. با این حال بازی هایی وجد دارند که همیشه یک قدم از لحاظ موضوعی فرا تر می روند ولی این که دلیل بشود این بازی ها از کیفیت بالایی برخوردارند یا خیر وظیفه نقد و بررسی ما در سایت Pars Joy است که آن برای شما تحلیل کنیم. امروز با معرفی یکی بازی جدید به نام Astronomical Club For Queers در خدمت شما گیمر های دوست داشتنیمان هستیم. با ما همراه باشید.

بازی Astronomical Club For Queersهمان طور که به آن اشاره کردیم یک بازی داستانی است که در آن موضوعی که به آن پرداخته می شود از موضوعات بسیار مهمی اس که در شکل بسیار خوبی در این بازی و با ایده ای جذاب توسعه داده ده است ولی این بازی ایراد های بسیاری دارد که تمام شوق و ذوق ما را برای انجام آن نابود کرده است. داستان اصلی درباره یک راکونی است که در اصل یک تغییر جنسیت داده شده است.

به دلیل این که درخانه او مشکل نشت لوله آب وجود دارد او مجبور است با بقیه دوستانش در خانه ای که متعلق به یک روباه است زندگی کند. این روباه نیز همجنس گرا می باشد و شما در ابتدای بازی آنچنان اطلاعاتی درباره جنسیت ها و جندر های کارکتر هی بازی ندارید. در اصل این بازی با موضوعی پیرامون همین LGBT برای گیمر ها منتشر شده است که شاید بسیاری از آنها بخواهند بازی را در این پلتفرم و با این داستان ها تجربه کنند. انجام گیم Astronomical Club For Queers شامل حرکت هایی است که شما با کارتر اصلی در محیط های بازی میکنید. می توانی آن را به کنار بقیه کارکتر ها ببرید و درگیر مکالمات بازی شوید. آنچنان بازی ساخت و پرداخت نشده است و از لحاظ مکانیکی در خیلی از قسمت های بازی ایراداتی را میبینیم. با این حال اصلا این بخش مهم نبوده و تمرکز ما نیز بر روی داستان بازی است. که خوب ایده پردازی در این داستان و این که کارکتر های بازی احساست خودشان را در غالب حیوانات در بازی قرار داده اند از بخش های جالب و مورد توجه بازی Astronomical Club For Queers محسوب می شود.

با اینکه بازی آنه پیغام خودش را به صورت مستقیم مطرح نم کند که خوب ما هم از این موضوع حمایت می کنیم ولی به شکل خوبی در غالب گفتار ها و بیان احساسات متوجه می شویم که هر کدام از این موجودات چه احساسات و چه افکاری را دارند. البته کارکتر اصلی بازی بسیار بایست و بی طرف است و به طوری با بقیه کارکتر های بازی برخورد میکند که بشدت به نظر می رسد شما برای شنیدن داستان های آنها آنجا هستید. با این حال مشکل اساسی در داستان بازی Astronomical Club For Queers از آنچایی شروع می شود که بسیاری از کارکتر ها و همینطور گفتمان ها رد بازی رها شده است. به طوری که داستان های نصفه نیمه و همینطور شناخت ناقص از کارکتر ها با انتهای بازی همراه می شود که خوب بسیار در این مورد که بازی خودش را یک بازی ناول و داستانی معرفی میکند ضعیف کار کرده است و یک ایراد بزرگ محسوب می شود. مشکل دیگر بازی کوتاه بودن آن است.

با این که از لحاظ گرافیکی  طراحی کارکتر ها در باز ی می توان گفت که بسیار جذاب شخصیت های بازی را مشاهده می کنیم ولی توسعه دهنده بازی می توانست با همین محیط های بازی و همین کارکتر ها داستانی طولانی تر و پر محتوا تری را عرضه کند که خوب این مورد از ویژگی هایی است که به شدت نقطه ضعف بازی Astronomical Club For Queersرا نشان می دهد. از مانی که بازی را شروع می کنید تا انتهای آن قسمت هایی وجود دارد که در بازی قرق خواهید شد ولی این دلیل نمیشود که بخواهیم بگوییم که کیفیت داستانی بازی بالا است زیر بازی به سرعت به انتهای خودش می رود که ما را از انجام آن مایوس میکند.

نکات مثبت

داستان مهم و جالب
کارکتر ها در شخصیت های حیوانی
محیط گرافیکی و طراحی خوب و نقاشی کارکتر ها

نکات منفی

پایان کوتاه بازی
رها شدن کارکتر ها در بازی
ارتباط نداشتن کارکتر ها با یکدیگر

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
6.0
گیم پلی
5.0
موسیقی
6.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی Astronomical Club For Queers شاید یکی از بازی عاطفی و کارکتر پردازی شده در ول پیرامون مشکلات و مسائل LGBT باشد ولی در زمینه انتقال و رساندن داستان به آنجایی که بخواهد راضی کننده باشد بسیار ضعیف عمل کرده است. با اینکه طراحی های کارکتر و همینطور نقاشی های بازی به شکل خوبی محصور کننده هستند ولی ازهمین الان به شما هشدار می دهیم که اگر می خواهید این بازی را انجام دهید منتظر پایان سریع آن باشید و بسیاری از کارکتر ها را رها شده در داستان بازی خواهید دید.

6.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming
20 فوریه 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming

7.6

نقد و بررسی بازی Nadir: A Grimdark Deck Builder

نسخه بعدی سری Gran Turismo در دست توسعه است

بازی Sons of the Forest به صورت دسترسی زودهنگام منتشر خواهد شد

هواداران Redfall را برای الزام اتصال دائم به اینترنت تحریم می‌کنند

2.0

نقد و بررسی World Class Champion Soccer

8.8

نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved