نقد و برسی Along the Edge

توسط Pars Joy در 30 جولای 2021

بعد از مدتی نقد و برسی رمان های بصری – تعاملی ، تصمیم گرفته ایم تا این بار به جای سبک شرقی از این ژانر و حال و هوای انیمه ای سری به کشور فرانسه بزنیم و کمی با فضای رئالیستیک تری طرف باشیم. بازی Alone the Edge محصول استودیوی بازی سازی Nova-box است و همین استودیو نیز ناشر این بازی می باشد.

این بازی سال ۲۰۱۶ منتشر شده است و به تازگی برای نینتندو سوییچ و موبایل های هوشمند با سیستم عامل ios پورت شده است. با نقد و برسی بازی Along the Edge همراه وبسایت پارسجوی باشید تا ببینیم این بازی هنوز هم پس از ۵ سال ارزش تجربه کردن دارد و یا بهتر است تا با این عنوان خداحافظی کنیم.

داستان بازی از آن جایی شروع می شود که شما به عنوان یک دانشجوی پی اچ دی به اسم دافنه از نامزد خودتون جدا شده اید و به افسردگی دچار شده اید. حال شما مطمئن نیستید که در زندگی چه هدفی دارید و ناگهان در یکی از روز ها اتفاقی می افتد که زندگی شما را متحول می کند.

( از آن جایی که به صورت یک رمان اول شخص روایت می شود) یک روز متوجه می شوید که مادربزرگتان فوت کرده است و قلعه ی او که در حومه شهر واقع شده است به شما ارث رسیده است و شما هم این موضوع رو به عنوان یک فال نیک در نظر می گیرید (!!!) و تصمیم می گیرید که به شهری که در آن بزرگ شده اید بروید و زندگی جدیدی را به عنوان یک معلم شروع کنید.

بعد از این موضوع یک سری اتفاقات ناراحت کننده را کشف خواهید و متوجه یک سری نیروی های ماوراء الطبیعه خواهید شد که باقی داستان را بر عهده ی شما می گذارم تا اگر دوست داشتید بازی رو تهیه کنید یک وقت داستان بازی برایتان اسپویل نشود. به طور کلی داستان بازی جذاب است و شروع طوفانی دارد ولی مشکل انجاست که ممکن است برخی از انتخاب های شما به مسیری بد حرکتتان دهد که داستان بازی کمی از آن پیچیدگی و جذابیت دور شود.

بهتر بود که سازندگان بازی کمی تعادل میان سرنوشتت انتخاب های بازی رعایت می کردند. بازی ۶۰ پایان مختلف دارد که از نظر تعداد قابل قبول است و برای به پایان رساندن بازی به 2 ساعت زمان نیاز خواهید داشت که بسیار کوتاه به نظر می رسد و با توجه به قیمت ۱۲ دلاری بازی قابل توجیح نمی باشد.

گیم پلی بازی نیز مانند اکثر بازی های رمان تعاملی به صورت انتخاب دیالوگ است و قرار نیست اتفاق خاصی برای شما رخ دهد با یک ماوس کارتان راه می افتد. رابط کاربری بازی نیز طراحی زیبایی دارد و با باقی بازی های این سبک متفاوت است و ظاهری کامیک مانند دارد.

گرافیک بازی بسیار زیباست و در آن از ۴۵۰ تصویر که همگی با دست کشیده شده اند استفاده شده است. طراحی چهره ی شخصیت های بازی محیط و مناظر آن بسیار خوب رقم خورده است. موسیقی بازی نیز به طرز باورنکردنی شنیدنی و قوق العادست و اتمسفر آن شما را صد در صد جذب خواهد کرد.

بازی Along the Edge یک رمان بصری فوق العاده نیست اما می تواند طرفداران این مجموعه و مخصوصا طرفداران کامیک بوک ها را سرگرم کند و راضی نگه دارد و بزرگترین مشکلاتش قیمت زیاد نسبت به کوتاه بودن بازی و مشکلاتی در رابطه با بالانس نبودن داستان در انتخاب های مختلف است که مانع از عالی بودن بازی می شود و تنها می توان از آن به عنوان یک بازی خوب نام برد.

برای تجربه ی این بازی شما باید یکی از پلتفورم های نینتندو سوییج ، رایانه های شخصی و یا موبایل هوشمند مجهز به سیستم عامل اپل باشید و همچنین این بازی فضایی کمتر از ۱ گیگابایت را از کنسول شما اشغال خواهد کرد. برای تجربه ی نسخه ی کامپیوتری این بازی نیز به یک لپ تاپ معمولی و ۱ گیگابایت فضا احتیاج دارید تا بازی را بر روی کیفیت مطلوبی اجرا کنید.

nova-box یک نسخه ی کامل هم برای شما ارائه می دهد که شامل این بازی و ۲ بازی دیگر این استودیوی هست و به قیمت ۳۵ دلار به فروش می رسد. ممنون که تا به اینجای کار همراه وبسایت نفد و برسی پارس جوی بودید.

نکات مثبت

گرافیک بصری زیبا
گیم پلی جذاب
رابط کاربری جالب

نکات منفی

قیمت بالا
بالانس نبودن داستان بازی نسبت به انتخاب ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.5
داستان
7.5
گیم پلی
5.5
موسیقی
7.0
جزئیات

بازی Along the Edge یک رمان بصری فوق العاده نیست و در آن مشکلاتی دیده می شود ولی می تواند طرفداران این سبک را با داستان خوبی که تعریف می کند راضی نگه دارد.

7.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved