نقد و بررسی بازی Alekon

توسط Pars Joy در 14 آوریل 2023

موضوع استفاده از عکاسی در یک بازی ویدیویی چیز جدیدی نیست و شاید بسیاری از شما بازیهایی معروفی مانند Pokémon Snap، Beasts of Maravilla Island یا حتی Pupparazzi را می شناسید که همگی با محوریت عکاسی هستند. اینگونه عناوین امکانات جالب زیادی را ارائه می‌کنند و بازی Alekon نیز به تبعیت از آنها می‌تواند لذت خاصی را که می‌توانید با آن داشته باشید، به تصویر بکشد. این یک بازی عکاسی اول شخص است که در آن شما باید جزایر را کشف کنید و از موجودات ساکن در این مناطق که بازی از آنها تحت عنوان Fictions یاد می کند، عکس بگیرید. تصاویر این موجودات عجیب و غریب و دوست داشتنی، قرار است بعداً در دنیای دیگری که منطقه اصلی شما محسوب می شود، ظاهر شوند و وظایفی را به شما بدهند تا به پایان برسانید. نقد و بررسی این بازی بر اساس نسخه نینتندو سوئیچ بازی انجام شده است.

شاید از خود سوال کنید که Alekon چیست؟ این یک دنیای است که موضوعات خلاقانه در آن موج می زند و وقتی سفر خود را شروع می کنید، شاید هیچ چیزی در مورد این دنیا به شما ارائه نشود. مقدمه زیادی در بازی وجود ندارد و با ورود به بازی، خود را در یک دنیای زیبا و رنگارنگ می یابید که در آن موجودات عجیبی زندگی می کنند و تنها راهنمای شما این است: عکس بگیرید!
خوشبختانه، بعد از ورود به بازی، یک موجود ناز نارنجی به نام Japley، که به عنوان Fiction of Guidance شناخته می شود، همه چیز را توضیح می دهد. شما خود را در دنیایی می یابید که موجودات آن تحت عنوان Fictions شناخته می شوند، موجوداتی که با خلاقیت زندگی می کنند. داستان از جایی آغاز می شود که کسالت و تنبلی تمام این دنیا را فراگرفته و تنها راه برای جلوگیری از آن، گرفتن عکس از تمامی موجودات، در حالت ایده آل در حالت ها و ژست های مختلف است.

هنگامی که از یک Fiction در هر ژستی عکس می گیرید، می توانید تصاویر مربوط به این حالات را در بخشی به نام Dream’s Doorstep ببینید که در  تصویر سمت راست بالا آن را مشاهده می کنید. این منطقه ای است که پس از گرفتن عکس خود به آن باز می گردید. جایی که زمانی یک مجسمه خاکستری تیره از یک موجود وجود داشت و اکنون زنده خواهد شد. شما می توانید با آن تعامل داشته باشید، بازی های کوچک یا مینی گیم‌هایی را انجام دهید و درخواست های آنها را حل کنید. عکس های شما در مقیاس 1 تا 10 رتبه بندی می شوند که امتیازات بالاتر بهتر است، این امتیازات (امتیاز خلاقیت) برای باز کردن مناطق و مسیرهای جدید استفاده می شود.
هدف اصلی شما در بازی Alekon گرفتن عکس از موجودات بازی در حالت های مختلف است، سلاح مخفی شما در این بازی استفاده از دونات است که تعداد آنها نامحدود است و شما می توانید برای جلب توجه موجودات بازی از آنها استفاده نمایید تا آنها را وادار کنید در ژست‌های مختلف قرار گیرند.
کنترل های قابل حمل نینتندو سوئیچ واقعا خوب کار می کنند. من متوجه شدم، عمدتاً در مینی گیم ها، جایگاه R-stick روی سوییچ که عمل هدف گیری را انجام می دهد، به اندازه کافی روان نیست. شاید هدف گیری دقیق در نسخه رایانه شخصی Alekon با استفاده از ماوس بهتر عمل کند.

من می‌توانستم بدون مینی‌گیم‌ها نیز بازی را تمام کنم، اگرچه آنها تخیلی هستند، اما این فقط به این دلیل است که من به شدت در آنها بد هستم. برای مثال، من از تلاش برای زدن خال روی Fictionها منصرف شدم، به این دلیل که فقط نتوانستم او را بگیرم. اگر طرفدار مینی گیم ها هم نیستید، مطمئن باشید که در حالت عادی پیشرفت بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد.
دنیای بازی واقعا رنگارنگ است و Fictions به خوبی طراحی شده اند. این توجه به جزئیات است که من آن را دوست دارم، مانند جایی که معمولاً وقتی یک Fiction جدید می آید یک علامت تعجب وجود دارد و وقتی که آن موجود به حالت وارونه از درخت آویزان می شود، علامت تعجب نیز به حالت وارونه درمی آید. در زمینه دقت به جزئیات این بازی واقعا باید سازندگان را تحسین کرد. موسیقی متن آرام خوب است و به خوبی با بازی مطابقت دارد. خیلی مزاحم نیست و اما در عین حال آرامش بخش است، هنگامی که به منطقه ای نزدیک می شوید که یک Fiction در آن زندگی می کند، جلوه های صوتی خوبی نیز وجود دارد که شما را همراهی می کنند. با این حال، این چیزی نیست که شما دائماً می شنوید و من اهمیتی به آن نمی دهم. غیر از این مورد، در Dream’s Doorstep با تمام Fictionهای موجود، صدای ناهنجاری پخش می شود که شاید اندکی ناخوشایند باشد.

نکات مثبت

کاوش در دنیای بازی واقعا لذت بخش است
موسیقی متن خوب و آرامش بخش
کنترل‌های روان و پاسخگو
ارائه مینی گیم‌ها و ماموریت های مختلف برای به پایان رساندن

نکات منفی

هنگام سفر به جزایر و بازگشت، زمان بارگذاری کند است
در برخی از مناطق به راحتی می توانید گم شوید

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.1
داستان
8.5
گیم پلی
8.0
موسیقی
9.0
جزئیات

Alekon برای من یک بازی شگفت انگیز بود. از آنجایی که این عنوان اولین بازی من در سبک عکاسی بود و حتی موفق نشده بودم عنوان مشابه این بازی یعنی Pokémon Snap را بازی کنم، پیش از این من نمی‌دانستم که انجام یک بازی عکاسی چگونه خواهد بود. کاوش در الکون بسیار دوست داشتنی و لذت بخش است. از پیدا کردن داستان‌ها یا ژست‌های جدید برای داستان‌هایی که قبلاً در Dream's Doorstep داشتم لذت می‌بردم و اگر به آنها علاقه مند باشید، مینی بازی ها نیز تخیلی و سرگرم کننده هستند. اغلب اوقاتی که صرف جستجو در دنیای بازی می کردم، من را به لبخند وا می داشتند. به عنوان مثال، به عنوان یک ماموریت چه کسی از فکر می کند برای پیوستن به خدمه کاپیتان دزدان دریایی هنگام صحبت با آنها، باید یک برنامه کاربردی را ترجمه کنید؟ مطمئنا چنین چیزی خارج از تصورات ذهنی ما است. در مجموع Alekon یک بازی عکاسی جدید است، با سناریوی داستانی عالی و طنز فراوان که من تجربه آن را به اکثر بازیکنان توصیه می کنم.

8.7
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Hero’s Hour
21 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.0

نقد و بررسی بازی Hero’s Hour

7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved