نقد و بررسی After the Fall

توسط Pars Joy در 29 می 2022

زمان زیادی گذشته بود که از آخرین بازی VR که معرفی کرده بودیم یک بازی با نقطه های روشن و امیدوار کننده ای منتشر شده است که واقعا ارزش وقت گذاشتن بر روی آن نمایان شده باشد. امروز اما با معرفی بازی جدید  After the Fall که نه تنها با استقبال بسیاری از گیمر ها مواجه شده است  در سایت Pars Joy رو به رو هستیم بلکه از لحاظ قدمی جدید در انجام بازی های مرتبط به این تکنولوژی این بازی می تواند تاثیر گذار نیز باشد. با ما همراه باشید.

در مورد بازی  After the Fall باید بدانید که این اولین بازی نیست که تیم توسعه دهنده این مجموع بازی های (وی آر) را منتشر می کنند. بازی های گذشته این مجموعه نیز با استقبال خوبی رو به رو شده است که خوب معمولا سطح بالاتری از لحاظ خود گیم نسبت به این بازی داشته اند. به طور مثال بازی SnowBread که قبل از این مجموعه تولید شده بود با داستانی فراگیر و جذابی که داشت از بازی های موفق سال 2020 محسوب می شده است ولی الان با انتشار جدید و ادامه داستانی همان گیم قبلی بازی  After the Fall منتشر شده است که خوب از لحاظ داستانی کمی به محتوا به نظر می رسد.

این نکته بر کسی پوشیده نیست که بازی هایی مانند  After the Fall دقیقا ژانر های ترسناک را مورد هدف قرار می دهند زیرا بازی در هدست های مجازی در این ژآنر ها لذت بالاتری را برای گیمر ها به ارمغان می آورند که در مورد این بازی نیز همین نکته صادق است. با این حال بازی  After the Fall با اینکه ژانر ترسناک و زامبی مانندی را دارد ولی از لحاظ داستانی آنقدر بر روی آن کم کار شده است که فکر می کنید کل بازی بیشتر از نیم ساعت به طول نی انجامد. البته خود توسعه دهندگان بازی  After the Fall این را می دانسته اند ولی با این شرایط بازی را منتشر کرده اند که خوب دلیل اصلی تولید این گونه این بازی این بوده است که در اصل بازی به صورت چند نفره قابل انجام است شو شما می توانید و با دعوت دوستان خود به محیط مجازی یک تایم بزرگ شاد و مفرح را با دوستان خودتان تجربه کنید.

اما بزرگ ترین نکته ای که باعث فروش بالای این بازی شده است داشتن موتور بسیار خوب و طراحی گرافیکی بسیار عالی است که این بازی را زمره بقیه بازی های منتشر شده که با تکنولوژِی واقعیت مجازی کار می کنند جدا کرده است. داشتن لتنسی و تاخیر های بسیار پایین در بازی و همینطور گرافیکی بسیار واکنش پذیر در رابطه با تکنولوژی VR به شکل بسیار خوبی در این بازی اسمبل شده اند که هر کسی که تجربه انجام بازی با هدست های واقعیت مجازی را داشته باشد می تواند ببیند که به چه گونه ای این بازی توانسته است یک قدم رو به جلو در زمینه تولید این گونه بازی ها بردارد و کیفیت خاص و استانداردی را در زمینه بازی های ویدئویی با این قابلیت می توانیم در بازی  After the Fall مشاهده کنیم.

گیم پلی های مختلفی با محوریت های خاصی در بازی  After the Fallوجود دارد که هر کدام از آنها می توانند به شکلی سرگرم کننده باشند. جدا از بحث شوتر خود بازی که با کیفیت خوبی پذیرای همه دوست داران بازی های VR است باید گفت که قسمت های مختلف داستان با بهبود عملکرد های نشانه گیری هدست ها در بازی به ساخت قسمتی در این بازی انجامیده است که در آن گیمر ها می توانند با استفاده از فرمول های که در بازی تعبیه شده است به ساخت سلاح های کشنده خود در بازی بپردازند.

البته از نظر ما این قسمت آنچنان ضروری نبوده است ولی اگر از آن دسته بازیکنان هستید که از انجام اکشن های خود با داشتن ضمینه و داستان های قبلی لذت می برید این قسمت از بازی  After the Fall می تواند بسیار برای شما هیجان انگیز باشد.

نکات مثبت

از بهترین بایز های VR موجود
محیط و آمبیانس بسیار خوب
کمترین لگ نسبت به بازی های دیگر
قابلیت مولتی پلیر

نکات منفی

پرداخته نشدن به داستان بازی
اکشن های کم در مسیر اصلی بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
6.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که تعداد بازی هایی که در استاندارد بازی  After the Fall منتشر شده اند و توانایی اجرای یک شوتر تقریبا مناسب را در محیط هدست های واقعیت مجازی دارد بسیار کمتر از آن بوده است که فکرش را می کنید که خوب در نتیجه این ها اگر به دنبال یک گیم بدون دغدغه و ترسناک می گردید بازی  After the Fall می توانید از انتخاب های خوبی باشد که در امسال انجام می دهید.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

بازی Elden Ring بیش از 16.6 میلیون نسخه‌ فروش داشته است

شایعه: مراسم Dead Space Remake در اواخر سپتامبر برگزار می‌شود

گزارش: بازی GTA 6 محتویات اضافۀ داستانی دریافت خواهد کرد + اطلاعات بیشتر

نقدها و نمرات بازی Thymesia منتشر شدند

فایل‌های Spider-Man حاکی از عرضه لانچر اختصاصی سونی هستند

نقدها و نمرات Rollerdrome منتشر شدند

8.0

نقد و بررسی بازی Tanknarok

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved