نقد و بررسی Aery – Path of Corruption

توسط Pars Joy در 3 ژانویه 2023

اگر طرفدار بازی های داستانی سبک مستقل که به سبک پرواز در فضا های باز و دیدن احتمالات مختلف هستند هستید پس به احتمال زیاد قبلا از سری بازی های Aery چیز هایی دیده اید و احتمال می رود که از بازی Aery – Path of Corruption نیز چیز هایی شنیده باشید. اگر طرفدار این سبک بازی ها هستید و به دنبال یک بازی جدید در این سبک که داستانی نسبتا عمیق را به عنوان قلب خود قرار داده و نسبت به قبل خیلی فضای روشن تری ندارد هستید پس به شما پیشنهاد می کنیم برای بیشتر فهمیدن درباره این بازی تا پایان این نقد و بررسی با ما در سایت Pars Joy همراه باشید.

در بازی Aery – Path of Corruption شما در نقش یک پرنده ظاهر می شوید که در شهر بزرگی حرکت می کند و در واقع مسیر های مختلف زندگی یک کارکتر را تماشا می کند. کارکتر اصلی ما مردی میانسال و ساده است که از زندگی خود نسبتا راضی است و در یک سوپر مارکت کار می کند. این مرد کم کم به فرصت هایی در زندگی بر می خورد که می تواند مسیر زندگی او را تغییر دهد و او را به آدم مهم تری از آن آدم معمولی که در سوپر مارکت کار می کرد تبدیل کند. این کارکتر در البته در طول این داستان به تصمیم هایی بر می خورد که این طور که به نظر می آید آسان نیستند و بعضی از آن ها می توانند او را طوری تغییر دهند که در مسیر فساد و انتخاب های اشتباه قرار دهد.

مثل تمام بازی های سری Aery شما در این بازی نیز چیز زیادی به جز مسیر آرامش بخش و ساده بازی پیش روی خود نخواهید داشت. در این قسمت از این سری بازی ها بزرگ ترین تفاوتی که نسبت به قسمت ها و نسخه های قبلی دیده می شود تغییر صدا گزار بازی هست که بعد از مدت ها اتفاق افتاده و از این می توان هم به عنوان نکته ای مثبت برای بازی یاد کرد و هم یک نکته منفی.

نکته مثبت به این خاطر که تقریبا تمام بازی های این سری بازی ها از یک صدا گزار استفاده کرده بودند و این امر در حین یک نواخت بودن خود یک حسی به بازی کن القا می کرد که انگار بازی های این سری به یک دیگر متصل هستند و این باعث می شد یک فضای جالبی در بازی به وجود بی آید. از طرف دیگر می توان از این تحسین کرد که بالاخره شرکت ساخت و توسعه بازی های سری Aery دست به اضافه کردن اندکی تنوع به این بازی کرده و در نسخه Path of Corruption از یک صدا گزار جدید استفاده کرده است که توانسته بار سنگین جایگزینی صدا گزار قبلی را به دوش بکشد.

گرافیک های این بازی نسبت به قبل فرق زیادی نکرده اند اما یکی از نکات مثبت که می توان به آن اشاره کرد این است که این شرکت ساخت و توسعه بازی های کامپیوتری عادت قدیمی خود برای باز یافت محیط هایی که قبلا ساخته را کنار گذاشته و اکثر محیط هایی که در این بازی از آن رد می شوید و در آن قرار می گیرید محیط های جدیدی هستند که برای اینکه برای بار اول تجربه شوند در این بازی گذاشته شده اند.

نکات مثبت

بازی با نقشه های جدید عرضه شده است
حرکت های جانبی برای کارکتر در نظر گرفته شده است
گرافیک با کیفیت و افکت های جدید
صداگذاری جدید در بازی

نکات منفی

تعداد مراحل کم بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
8.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
9.0
جزئیات

به طور کلی می توان گفت که این بازی از سری بازی های Aery به هیچ عنوان یک پروژه نا امید کننده نبوده و می توان گفت که یک قدم به سمت جلو برای شرکت ساخت و توسعه بازی های کامپیوتری این سری بوده است. اما هم زمان با این می توان به این اشاره کرد که این سری بازی ها هنوز جا برای درگیر کردن بازی کنان با داستان دارند و می توانند از فرصت خود برای جلب توجه بازی کنان خود بهتر از این استفاده کنند چرا که تمام سیستم گیم پلی این بازی هنوز هم بر اساس پرواز کردن و رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر ساخته شده که می تواند بعد از مدتی برای بازی کنان خسته کننده شود و حوصله آن ها را سر ببرد که این نکته برای بازی های از این سبک که اگر به درستی ساخته شوند می توانند داستان های قوی را برای بازی کنان خود تعریف کنند یک نکته منفی به شمار می رود.

8.0
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Trackline Express
14 می 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Trackline Express

6.3

نقد و بررسی بازی Aery – Cyber City

6.6

نقد و بررسی بازی Composer World

6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved