نقد و بررسی بازی Aery – Flow of Time

توسط Pars Joy در 25 آگوست 2023

یک هفته دیگر نیز گذشت و با یک بازی جدید در فرانچایز Aery روبرو هستیم که با اطمینان می توان آن را پرکارترین شبیه‌ساز پرواز در نظر گرفت که تمامی نسخه های آن توسط کمپانی EpiXR Games توسعه یافته و منتشر می شوند. در حالی که فقط چند هفته از زمان عرضه عنوان قبلی این مجموعه Aery – Heaven & Hell می گذرد، این شرکت بازیسازی یک رکورد جدید برای خود به ثبت رسانده است و در 23 آگوست 2023 بازی Aery – Flow of Time را برای سایر پلتفرم ها و کنسول ها منتشر کرده است. عرضه دو نسخه در چنین فاصله زمانی کوتاهی باید به این معنی باشد که توسعه دهنده EpiXR Games نسبت به اشکالات و کیفیت نهایی نسخه های متعدد سری Aery مطمئن است، اما آیا این موضوع کاملا درست است؟ برای پاسخ به این سوال توجه شما را به مقاله نقد و بررسی این بازی در وب سایت Pars Joy جلب می کنیم.

Aery – Flow of Time نشانه های خط داستانی خود را از بازی Aery – The Lost Hero گرفته است. در این بازی، یک طوطی بدون تشریفات از طریق یک پورتال مرموز عبور کرد تا قهرمانی را پیدا کند که ممکن است با اژدها مبارزه کند. ولی این بار طوطی مورد نظر به طور مشابه از طریق یک پورتال رانده می شود، اما تفاوت اینجاست که با هدف یافتن یک پادزهر ماجراجویی خود را آغاز می کند.

در واقع داستان این نسخه از جایی شروع می شود که یک تمدن کامل به لطف یک طاعون در لبه نابودی قرار گرفته و طوطی رنگارنگ و خیلی زیبای ما به عنوان قهرمان داستان، در فضا و زمان سفر می کند تا معجونی پیدا کند که مردم شهر را نجات دهد.
این پورتال قهرمان ما را به مکان‌های مختلف از یک دوران تاریخی می‌برد که بسیار پرکاربرد است و یادآوری این دوران می تواند خاطرات خوبی را تجسم کند. در این ماجراجویی ما می‌توانیم از یک تمدن سرخ پوستی در مکزیک، وایکینگ‌ها، ژاپن فئودال و غیره دیدن کنیم و از میان مناطق مختلفی مانند طاق‌ها و بتکده‌ها پرواز کرده و سر به فلک بکشیم.

در بازی Aery – Flow of Time ماموریت اصلی شما مانند همه بازی‌های Aery، یافتن تمام پرها در یک مرحله است که در نهایت یک خدای طوطی عرفانی را راضی می‌کند و مرحله را کامل می‌کند.
معمولا در مورد سری بازیهای Aery مطالب زیادی را نمی توان بیان کرد، زیرا گیم پلی فوق العاده ساده و سرراستی دارند و نیاز به هیچ گونه توضیحی ندارند. به همین علت شما تمایل دارید روی سبک هنری، داستان، روش جمع‌آوری پرها (در مواردی تغییر می‌کند) و در نهایت، کمی اشکالات آن تمرکز کنید.

بقیه چیزها ثابت می ماند (همانطور که اتفاق می افتد، به استثنای موسیقی متن، که در این نسخه فوق العاده ظاهر شده است) و بنابراین از همان الگوی بررسی سری Aery پیروی می کند. ما از اینکه تقریباً یک فرمول برای این وجود دارد خجالت نمی‌کشیم، زیرا بازی‌های Aery از یک نسخه به نسخه دیگر خیلی کم تغییر می‌کنند.
از نظر گرافیکی، Aery – Flow of Time واقعا دوست‌داشتنی است و این عنوان شاید بهترین جلوه های بصری را در این مجموعه داشته باشد. پس زمینه های سفید شده، پرهای سخت و چند ضلعی های اصلی از بین رفته اند. در اینجا مناظر دقیقی وجود دارد که می توانید واقعاً تماشا کرده و از آنها لذت ببرید، با پرهایی که به طور مثبت در محیط شکوفا می شوند. ما این حس را داریم که در تمام مدت این چشم انداز بوده است، اما متاسفانه باگ های متعدد، ناسازگاری با کنسول های ایکس باکس سری X|S و مسائل مختلف دیگر مانع از شکوفا شدن آن شده است.

برای مثال این بازی بدون مشکلات گرافیکی نیست و در مورد این عنوان یک موضوع رایج معرفی می‌شود: هیچ چیز در Aery – Flow of Time کامل نیست. درست در همانجا که فکر نمی کنید، شما را ناامید می کند. برخی از پرها فاصله زیادی از هم دارند و اغلب در افق ظاهر می شوند. به همین علت مجبورید به نورپردازی بیش از حد بازی خیره شوید. علیرغم این مشکلات، این نسخه همانطور که باید آرام و زیبا به نظر می رسد.

نکات مثبت

گرافیک چشم نواز و جلوه های بصری عالی
بر خلاف نسخه های قبلی خود، هیچ مرحله ای در بازی تکراری نمی شود
موسیقی متن عالی و شنیدنی

نکات منفی

وجود باگ ها و اشکلات عمده در بخش گیم پلی و نورپردازی
تعدادی از مراحل عناوین قبلی فرانچایز Aery را تکرار می کند
برخی از مسیرهای میان جمع آوری پرها واقعا عجیب و غریب طراحی شده اند

امتیاز
امتیاز
گرافیک
6.5
داستان
6.5
گیم پلی
5.5
موسیقی
7.5
جزئیات

بازی Aery – Flow of Time مملو از مشکلات کوچک و بزرگ و نواقص است که می توان آن را یک نسخه دیگر از فرانچایز Aery در نظر گرفت که با عجله و فاصله زمانی کم منتشر شده است. امیدواریم کمپانی EpiXR Games بتواند از اشتباهات گذشته و فعلی خود درس بگیرد و در نهایت بتوانید عنوانی را به مخاطبین تحویل دهد که ارزش وقت گذاشت را داشته باشد. در وضعیت فعلی نمی توانم تجربه این بازی را به همگان پیشنهاد کنم، زیرا کیفیت تمام شده آن واقعا شرم آور است و در حد یک بازی سال 2023 نیست. اما اگر بتوانید این ایرادات را نادیده بگیرید، با عنوانی آرامش بخش روبرو هستید.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved