نقد و بررسی Aery: Broken Memories

توسط parsjoy در 17 اکتبر 2020

با سلام خدمت دوستداران و همراهان همیشگی وب سایت ParsJoy ..

امروز با نقد بازی بسیار جذاب Aery: Broken Memories با ما همراه باشید : این بازی به تازگی در ماه آگوست 2020 منتشر شده است که از سری بازی های Aery می باشد و در حال حاضر روی پلتفرم هایی نظیر : Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, macOS, Macintosh operating systems قابل اجرا است. شرکت سازنده این بازی نیز  EpiXR Games , EpiXR Games UG می باشد.

در این بازی شما وارد ذهن یک انسان ( به نظر کودکی است ) میشوید که گویا به خواب عمیقی فرو رفته و یا در واقع در کما به سر میبرد. شما به مانند پرنده ای آرام وظیفه دارید با گشت و گذار در ذهن او و میان افکار و ترس ها و خاطراتش، او را به زندگی بازگردانید.

این بازی داستان بسیار جذاب و کوتاه و با مزه ای دارد که البته گاهی ممکن است مقداری گیج کننده باشد. هر از چندی صداهایی در ذهن شنیده می شود مانند : من عاشق سگ ها هستم و یا خاطرات و مکالماتی که کودک با مادرش داشته  !

در واقع این بازی از مقداری Theme ماورا طبیعی هم برخوردار است که کسانی مانند من که به داستان هایی خارج از دنیای مادی و با کمی پیچیدگی همراه هستند علاقه دارند حتما پیشنهاد مبشود که هرچه زودتر این بازی جالب رو امتحان کنند.

هنگامی که این بازی رو آغاز میکنید میبینید که در طی پرواز هدف این است به دنبال جمع کردن پرهایی باشید که به صورت اجسامی نورانی در مسیر ها خودنمایی می کنند. در واقع پر هایی که به دست میاورید شما را بیشتر در مسیر بازی و این که در ذهن چه میگذرد و شما باید دنبال چه چیزهایی بگردید راهنمایی می کند.

Aery Broken Memories دارای مراحل مختلفی است که بعضی از آنها گرافیک و طراحی کمی پیچیده می شود که بازی را وارد مرحله توهم آمیزی میکند.

نکته ای که وجود دارد این است که این بازی محتوای چندانی ندارد و بیشتر پرواز در مسیر ها و مراحل متنوعی است که هر مرحله از آن ممکن است فقط چتد دقیقه و یا حداکثر 15 دقیقه وقت شما را بگیرد و حتی اگر در بعضی از مراحل دچار سردرگمی و پیچیدگی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم هم بشوید زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت و کل زمان این بازی با این اوصاف در حدود 2-1 ساعت برای شما اتفاق می افتد که نسبت به قیمت آن که تقریبا 15$ است مدت زمان کمی است !

از جمله ویژگی های این بازی که فکر می کنم برای همه ما جذاب باشد امکان تجربه نگاه کردن به دنیا از دید پرنده ای آزاد و رها بدون داشتن دغدغه و ترس از خطر تهدید دشمنان و عوامل مزاحم که معمولا رکن اصلی بازی هاست.

گرافیک بازی همان طور که مشاهده میکنید جذاب و کمی توهم زاست .. هنگامی که بر فراز دنیاها و اشکال عجیب و در آسمان بی انتها پرواز میکنید میتوانید به خوبی آن را درک کنید و از آن لذت ببربد. البته باید در بعضی مراحل به اطراف با دقت بیشتری نگاه بیاندازید تا بتوانید هدف های بازی را پیدا کنید و در دام مسیر های بیهوده ای که به احتمال زیاد سر راه شما قراز خواهند گرفت نیفتید !

اما اگر بخواهیم از پیچیدگی های این بازی بگذریم می بینیم که شما در هر مرحله با Theme ها و رنگ ها هیجان انگیزی رو به رو می شوید که شما را به دنیای خیال می برد با جمع کردن پر ها بازی مراحل جدید رو برای شما باز می کند و همچنین میتوانید مناطق و فضاهای پنهان شده را کشف کنید و از سورپزایزهایی که در مسیرتون قرار میگیرد لذت ببرید ..

موسیقی این بازی بسیار آرامش بخش بوده و کاملا با داستان بازی هماهنگ است. کسانی که به دنبال بازی هایی هستند که به دور از تنش های روزانه مدتی از زمان خود را بدون اینکه استرسی را تحمل کنند به بازی بگذرانند Aery Broke Memories برای شما بهترین انتخاب است.

 

نکات مثبت

گرافیک جالب و جدید
موسیقی آرامش بخش و هماهنگ با Theme بازی
تجربه نگاه به دنیا از دید پرنده

نکات منفی

بسیار کوتاه بودن بازی نسبت به قیمت آن

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.5
داستان
8.0
گیم پلی
7.5
موسیقی
7.0
جزئیات

به طور خلاصه Aery Broken memories سبک جدیدی از بازی است که آرامش را همراه با Theme ماورا طبیعی در آمیخته است و میتوان در آن تجربیاتی از قبیل نگاه کردن و تجربه دیدن از ورا چشم یک پرتده را بهش اشاره کرد که بسیار جذاب میباشد.

7.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی sakura succubus
12 ژوئن 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
5.8

نقد و بررسی sakura succubus

6.5

نقد و بررسی Smelter

3.3

نقد و بررسی Magic Twins

8.8

نقد و بررسی Journey of the Broken Circle

7.5

نقد و بررسی Urban Flow

6.0

نقد و بررسی Solitaire Deluxe Bundle – 3 in 1

5.8

نقد و بررسی Tribal Pass

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved