نقد و بررسی بازی The Crackpet Show

توسط Pars Joy در 17 دسامبر 2022

اگر بازی محبوب Enter the Gungeon را با سریال تلویزیونی Happy Tree Friends ترکیب کنیم، به بازی The Crackpet Show می رسیم که یک عنوان تیراندازی خشن در سبک‌های اکشن و ماجراجویی همراه با المان‌های روگ لایت و خزنده در سیاه چال است که محتوای تاریک و ناهمواری را در قالب یک داستان جالب ارائه می دهد که ممکن است برای برخی پلیرها چندش آور باشد، اما بازی همه این موارد و محتوای خشن خود را به صورتی کاملا طنز در اختیار گیمرها قرار می دهد که باعث می شود برای مدت بسیار طولانی، بدون اینکه حتی ذره ای احساس خستگی کنید، مشغول بازی شوید. البته این بازی هنوز در مرحله دسترسی زودهنگام استیم قرار دارد و به صورت کامل منتشر نشده است. در این مقاله از وب سایت Pars Joy به نقد و بررسی این بازی هیجان انگیز و سرگرم کننده پرداخته ایم.

دسترسی زودهنگام یا Early Access، یکی از خدمات فروشگاه و پلتفرم محبوب استیم است که به کمک آن، سازندگان می توانند بازی‌های خود را پیش از عرضه رسمی، در اختیار تمام افرادی که آن را پیش‌خرید کرده‌اند قرار دهند و به مرور زمان و با توجه به بازخوردهایی که از سمت خریداران دریافت می شود، سازندگان بخش‌های مختلفی را به آن اضافه کند و یا اینکه مشکلات گزارش شده را برطرف می کنند تا هنگام انتشار رسمی بازی با مشکلی روبرو نباشند. بازی The Crackpet Show با اینکه به صورت دسترسی زودهنگام منتشر شده، ولی با اطمینان می توانم بگویم یکی از کامل ترین و خوش ساخت ترین عناوینی است که تا به حال در این سرویس دیده ام. شما در نقش حیوانات مختلفی قرار می گیرید که برای بقای بیشتر و کسب شهرت با یکدیگر مبارزه می کنند.
در این بازی مانند بازی کلاسیک Smash TV، شما بخشی از یک برنامه تلویزیونی هستید که طرفداران در یک محوطه مبارزه در حال تماشای شما هستند و در آن در یک سری اتاق حرکت می کنید و همه چیز را در مسیر خود حذف می کنید. هیچ جایزه‌ای وجود ندارد، اما برای هر اتاق، لایک‌هایی از طرفدارانتان به شما تعلق می‌گیرد که به نوبه خود کمک می‌کند تجهیزات و پرک‌های خود را ارتقا داده و سلاح‌های متنوع و جدید را باز کنید. با نابود کردن باس های انتهای هر اتاق یا مرحله، مسیر خود را در طول یک فصل از برنامه تلویزیونی هموار می کنید و غنائمی دریافت می‌کنید که تقویت‌های دائمی مانند سلامتی بیشتر، دشمنان ضعیف‌تر و جایزه‌‌های دوره ای زیادتر را برای شما باز می کنند، هر چه تعداد لایک‌های بیشتری از سمت تماشاچیان دریافت کنید، به شما امکان می‌دهند سلاح‌های بیشتری حمل کنید. مراحل بازی به فصل‌های مختلفی تقسیم می شوند که در هر کدام باید بدون اینکه بمیرید تا انتهای مرحله زنده بمانید و پیروز شوید و اگر یک بار بمیرید، باید دوباره فصل مذکور را بدون پیشرفت خود شروع کنید و در این زمینه بازی مجازات سختی دارد.

بازی دارای سیستم هدف گیری خودکار است، به این صورت که شما خودتان روی هدف زوم نمی کنید و بازی این کار را به صورت خودکار برای شما انجام می دهد. هدف کلی شما در بازی این است که در عین حال که به دشمنان شلیک می کنید، از حملات آنها طفره بروید و جاخالی دهید. شما می توانید از این بازی به صورت انفرادی یا همراه با دوستان لذت ببرید، می توانید بازی را به تنهایی انجام دهید یا از دوستانی بخواهید که به شما بپیوندند. برای شکست دشمنان برنامه ریزی کنید، می توانید دوستان خود را فریب داده و آیتم ها و قدرت های آنان را بدزدید و در حین تفریح مشهور شوید!

سیستم احیا و سلامتی بازی The Crackpet Show اندکی بی رحم است، شما فقط سه قلب دریافت می‌کنید که با هر بار ضربه خوردن از سمت دشمن، به دو مورد کاهش می یابد. اسلحه‌ها بسیار زیاد هستند و دارای گزینه‌های منحصربه‌فردی مانند انواع موشک‌انداز، اسلحه Nerf، آلات موسیقی و غیره هستند. به‌طور پیش‌فرض، فقط می‌توانید یک اسلحه را نگه دارید که می‌توانید آن را با دیگران تعویض کنید یا در مغازه‌ها بفروشید. از طرف دیگر، برای اینکه بتوانید دو اسلحه مختلف را به صورت همزمان حمل کنید، باید امتیاز اسپانسرها را باز کنید. هر برنامه حاوی تعدادی اسپانسر است که میزبان برگزاری مسابقات هستند. علاوه بر اسلحه‌ها، بازی سیستم پرک را نیز در نظر گرفته که شامل سلامتی بیشتر، راه رفتن روی تله‌های انفجاری و تجهیزاتی که می‌توانند قدرت نیروی دفاعی شما را اضافه کنند، می شوند.

یک موسیقی ظریف در پس زمینه پخش می شود که عملکرد خوبی دارد، اما هرگز به بازی احساس انرژی نمی دهد. در همین زمان که در حال نوشتن این مقاله هستم، بازی با اینکه در مرحله دسترسی زودهنگام است، ولی عملکرد بسیار متعادلی دارد، اما به غیر از چند چیز جزئی، برخی از باس ها نامتوازن هستند و مبارزه با آنها بسیار دشوار است و به نظر می رسد که شما در حین مبارزه با آنها به طرز وحشتناکی شکست می خورید، مهم نیست که چقدر سریع می توانید عکس العملی نشان دهید، آنها فقط می توانند خیلی سریعتر شلیک کنند و در نقاط مختلف پخش شوند. اما کاراکتر اصلی چندان عملکرد جالبی ندارد و اگر ترکیب قوی از سلاح ها و ایتم ها در اختیار داشته باشید، می توانید باس ها را به راحتی نابود کنید. البته این موضوع فقط در بعضی قسمت ها رخ می دهد که قابل چشم پوشی هستند. به طور کلی بازی فوق العاده بوده و محتوای کافی برای مدتی راضی نگه داشتن شما را در بر دارد. مشتاقانه منتظر انتشار محتویات بیشتر و دیدن به روز رسانی های جدید در آینده هستم.

نکات مثبت

می توانید آیتم ها، سلاح ها و امتیازات را ارتقا دهید.
می توانید تا 30 حامی مالی خریداری کنید که قفل موارد جدید را باز می کند
از سبک هنری به شیوه کارتون Happy Tree Friends استفاده می کند
تنوع بالای سلاح‌ها و تجهیزات مختلف
گیم پلی فوق العاده سرگرم کننده و هیجان انیگز در حالت Co-op
رابط کاربری ساده و مخاطب پسند

نکات منفی

گیم پلی فقط شامل جاخالی دادن و تیراندازی است
بازی هیچ گونه راز، آیتم و مکان مخفی ندارد
گاهی اوقات صفحه نمایش آنقدر شلوغ می شود که گم شدن در آن آسان است

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
9.0
گیم پلی
9.0
موسیقی
8.5
جزئیات

بازی The Crackpet Show یک عنوان بسیار ساده و در عین حال فوق‌العاده سرگرم‌کننده است که هیجان اصلی آن در حالت همکاری چهارنفره و به صورت Co-op است. همچنین این یک بازی تیراندازی روگ‌لایت است که می‌توان آن را به‌ صورت یک کمپین انفرادی یا یک همکاری محلی با استفاده از حیوانات بسیار زیبا و بامزه بازی کرد. اگر تمایل دارید در نقش حیوانات تشنه به خونی که میل زیادی به ترکاندن اشیاء در قالب یک کالبد پشمالو و خشن دارند، قرار بگیرید و از طرفدارانی همواره کار شما را تشویق می کنند، حمایت می کنید، مطمئنا این بازی را دوست خواهید داشت.

8.9
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming
20 فوریه 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.5

نقد و بررسی بازی Sport & Fun: Swimming

7.6

نقد و بررسی بازی Nadir: A Grimdark Deck Builder

نسخه بعدی سری Gran Turismo در دست توسعه است

بازی Sons of the Forest به صورت دسترسی زودهنگام منتشر خواهد شد

هواداران Redfall را برای الزام اتصال دائم به اینترنت تحریم می‌کنند

2.0

نقد و بررسی World Class Champion Soccer

8.8

نقد و بررسی بازی Gas Station Simulator

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved