نقد و برسی Hades

توسط parsjoy در 4 سپتامبر 2021

امروز با نقد و برسی بازی یک بازی فوق العاده از سبک روگ لایک همراه شما هستیم. این بازی Hades دارد به به قیمت ۲۵دلار برای استودیوی Supergiant Games ساخته شده است و برای پلتفورم های Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One , Pc, Xbox Series X/S در دسترس می باشد.با نقد و برسی این بازی همراه Parsjoy باشید تا برای شما به برسی این بازی بپردازیم و بعد از یک خلاصه ی کوتاه درباره ی داستان بازی به ارزیابی هر یک از بخش های داستان ، گیم پلی ، گرافیک و موسیقی بازی بپردازیم.

داستان بازی بسیار جالب می باشد و به خوبی از داستان های اسطوره ای در طول بازی استفاده شده است. داستان بازی روایت‌گر زگرئوس، پسر هیدیس، است که از زندگی در آندرورلد خسته شده و می‌خواهد به کوه المپ برود. این در حالی است که هیدیس مخالف سرسخت این کار است و تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع از موفقیت زگرئوس شود.

در راه هیدس و خانواده ی شما باهاتون مقابله می کنند و بهتون اجازه نمی دن که پاتون رو از آندرورلد بیرون بگذارید و داستان بازی به تدریج برای شما روشن تر می شود. روایت داستان بسیار عجیب و جالب است و با نحوه ی روایت داستان بازی در طول گیم پلی بیشتر آشنا می شویم چرا که این دو بخش ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

بازی را از محل زندگی خود شروع می کنید جایی که تمامی اعضای خانواده از جمله خود هیدس و سبروس سگ معروف سرزمین زیرین در آن زندگی می کنند و در اولین فرصت با شمیشیر خودتون از خونه فرار می کنید و باید با جنگیدن با ارواح دنیای زیرین و اعضای خونوادتون به المپ بروید و مطمئن باشید که اصلا کار راحتی نخواهد بود.

هر بار که بازی را شروع می کنید باید یک مسیر کاملا رندوم را طی کنید و به پاک سازی هر یک از استیج های بازی بپردازید. دشمنان هر بخش به صورت رندوم اسپاون می شوند و با کشتن آخرین آن ها به شما اجازه می شود تا یکی از مسیر های بازی را با توجه به جایزه ای که در انتهای آن در اختیار شما قرار داده می شد انتخاب کنید.

در انتهای برخی از استیج ها با تعدادی از اعضای خانواده و دوستان مثل زئوس یا آتنا برخورد می کنید و می توانید از آن ها درخواست کمک کنید و با انتخاب یکی از سه پیشنهاد آن ها قدرت زگرئوس را افزایش دهید و حتما باید در انتخاب این قدرت ها دقت به خرج دهید چرا که تا انتهای بازی همراه شما خواهند بود.

در بازی هر بار که شکست بخورید مجبور هستید بازی رو از ابتدای مسیر شروع کنید و این اتفاق از نکات اصلی بازی به شمار می رود و تا وقتی شکست نخورید نمی تونید در بازی پیشرفت کنید. بیشتر روایت داستان بازی هنگام تعامل با شخصیت های اصلی و فرعی روایت می شود و قسمتی از آن ها بعد از این که چند باری در بازی شکست بخورید روایت می شه که سیستم بسیار جالبی داره.

سلاح های بازی بسیار متنوع هست و بین آن ها هیچ یک را نمی توان قوی تر از بقیه نامید و نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند. در بازی یک سری کلید وجود دارد و با جمع کردن آن ها می توانید سلاح های مختلفی را از محل زندگی خود آزاد کنید و با آن ها به مبارزات بازی بپردازید و مطمئن باشید که بالاخره یکی از سلاح های بازی با سلیقه ی شما جور در می آید.

دشمنان بازی نیز بسیار متنوع هستند و مبارزه کردن با آن ها به همین سادگی ها هم نیست. شاید کنترل های بازی خیلی سخت نباشند ولی جمله ی معروف یادگیری آسان ، حرفه ای شدن سخت در این بازی صدق می کند و برای شکست باس فایت های بازی باید بارها و بارها با آن ها رو به رو شوید تا نقاط ضعفشان را بشناسید.

گیم پلی بازی در یک کلام فوق العاده است و مهم نیست چند صد بار شکست بخورید و بازی رو از اول شروع کنید ، مطمئن باشید هیچگاه این روند خسته کننده نخواهد شد و تا اخر روند جذاب خود را حفظ خواهد کرد و اگر از طرفداران بازی های روگ لایک یا بازی های چالش برانگیز هستید از آن لذت خواهید برد.

محیط های بازی یک طرح هنری هستند و گویی در طول بازی در حال تماشای یک موزه پر از نقاشی های فوق العاده هستید و هر یک از استیج های بازی نیز تابلو های این موزه هستند که با گذر کردن از هر یک به یک اثر هنری متفاوت خواهید رسید. طراحی ها پرجزئیات و بی نظیر هستند و گیمر را متحیر می کنند و در برخی از مواقع تصمیم می گیرید اندکی از مبارزه دست بکشید و صرفا به محیط های فوق العاده ی بازی خیره شوید.

از نظر فنی نیز بازی فوق العاده عمل کرده است. بافت های بازی کیفیت بسیار بالایی دارند و بازی بدون هیچ گونه باگ یا مشکل آزار دهنده ای اجرا می شود و فریم ریت خود را نیز در طول مسیر ثابت نگه خواهد داشت و در کل بازی بسیار روان اجرا می شود و با آن هیچ مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

هر چه بازی در رابطه با بخش گرافیکی شاهکار آست ، در بخش صوتی نیز به همان میزان خوب عمل کرده است و در طول بازی ترک های فوق العاده شنیدنی ای پخش می شود که تمی حماسی و هیجان انگیز دارند و روند مبارزات را بیش از پیش جذاب ارائه می دهند. صداگذاری شخصیت ها و عوامل محیطی نیز بسیار فوق العاده و بی نقص می باشد و واقعا حرف خاصی برای گفتن درباره ی این بخش از بازی باقی نمی ماند.

Hades یک بازی خوب نیست بکله یک شاهکار است و تا مدت ها لذت تجربه ی این بازی از ذهنتان پاک نخواهد شد. بازی در هر یک از بخش های داستان ، موسیقی ، گرافیک و گیم پلی فوق العاده عمل کرده است و هیچ نقصی در بازی دیده نمی شود که بتوان به آن ایراد گرفت و تمامی بخش ها نمره ی کامل می گیرند.

اگر از طرفداران بازی های سخت و همچنین روگ لایک هستید که به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید و حتی به نظر من اگر طرفدار اینگونه بازی ها نیز نیستید این بازی آنقدر فوق العاده هست که حتی ممکن است شما را نیز به اینگونه بازی ها علاقه مند کند و این یکی از بهتری ویژگی های بازی Hades می باشد.

Hades یکی از شاهکار های چندین سال اخیر می باشد و تهیه آن را به همه ی شما دوستان پیشنهاد می کنیم. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت پارس جوی بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که توانسته باشیم به شما در خرید این بازی راهنمایی های لازم را رسانده باشیم و شما نیز از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید.

نکات مثبت

گیم پلی فوق العاده
گرافیک هنری شاهکار
گرافیک فنی بی نقص
روایتی بی نظیر
موسیقی های شنیدنی
تنوع بالای دشمنان و سلاح ها

نکات منفی

ندارد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
10
داستان
10
گیم پلی
10
موسیقی
10
جزئیات

اگر از طرفداران بازی های سخت و همچنین روگ لایک هستید که به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید و حتی به نظر من اگر طرفدار اینگونه بازی ها نیز نیستید این بازی آنقدر فوق العاده هست که حتی ممکن است شما را نیز به اینگونه بازی ها علاقه مند کند و در کل Hades یکی از شاهکار های چندین سال اخیر می باشد و تهیه آن را به همه ی شما دوستان پیشنهاد می کنیم.

10
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved