نقد و برسی Black Book

توسط Pars Joy در 20 سپتامبر 2021

سلام خدمت شما کاربران گرامی وبسایت parsjoy. امروز با نقد و برسی یک بازی داستان محور همراه شما هستیم و پیشنهاد می کنم که اگر از افرادی هستید که به دنبال یک داستان خوب در بازی های رایانه ای هستید این مطلب رو هرگز از دست ندهید. بازی امروز ما Black Book نام دارد.

استودیوی بازی سازی ای که بر روی این عنوان کار کرده است Morteshka می باشد و همچنین استودیوی HypeTrain Digital نیز به عنوان ناشر برای این بازی برگزیده شده است. این بازی در حال حاضر برای پلتفورم های گیمینگ PlayStation 4, Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Macintosh operating systems, Xbox One در دسترس می باشد.

اگر قصد تهیه ی این بازی را دارید باید سری به فروشگاه یکی از پلتفورم های گفته شده بزنید و بازی را با قیمت ۲۵ دلار تهیه کنید. البته یک ساپورت پک نیز برای بازی قرار داده شده است که به صورت جداگانه به قیمت ۱۰ دلار به فروش می رسد. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت parsjoy باشید تا ببینیم که آیا این بازی توانسته است عملکر خوبی به جای بگذارد یا این که شکست خورده است.

داستان بازی روایت عجیب و مرموزی دارد. شما نقش شخصیتی به نام واسیلیسا را ​​بازی می کنید ، جادوگری که تصمیم گرفته است با یک شخص معمولی بر خلاف عرف ازدواج کند و قصد دارد در این کار فداکاری نیز انجام دهد. در بازی شخصیت معروف و مهمی مرده است و شما وظیفه دارید تا یک سری کتاب از جادوی سیاه را شکار کنید ،چرا که با استفاده از قدرت این کتاب جادو ها می توانید به مرگان زندگی ببخشید. تنها راه پیدا کردن این کتاب ها نیز شکستن ۷ پازل مختلف در دنیای بازی می باشد.

داستان بازی به طرز عجیبی دارک است و تم بسیار تاریکی دارد. البته روایت بازی فوق العاده است و داستان آن بسیار جذاب می باشد و اگر قرار باشد یک دلیل بسیار خوب برای تهیه ی این بازی وجود دارد آن داستان بازی می باشد که تجربه ی بسیار خوبی برای شما خواهد بود. (‌البته باید به درجه سنی بازی دقت کرد)

گیم پلی بازی به دو بخش اصلی تقسیم می شود. در برخی از بخش های بازی شما به  کمک یک سری کارت به مبارزات دشمنان خواهید رفت و یک بازی کارتی تجربه می کنید و در باقی بخش ها نیز بازی به صورت دیالوگ محور و انتخابی است و باید توجه کنید که این انتخاب ها در طول بازی تاثیر بسیار زیادی بر روی روند کلی خواهد داشت و شما تعیین می کنید که انسان خوبی باشید یا این که به صورت یک جادوگر شیطانی عمل کنید.

یکی از اشکالات بازی تکراری بودن فضای کلی گیم پلی آن است که البته تا حدودی داستان جذاب بازی روی آن را پوشانده است. از دیگر مشکلات بازی نیز می توان به یک سری مشکلات ریز در بازی اشاره کرد که بر روی بخش فنی تاثیر گذاشته اند و از بازی جلوگیری می کنند.

Black Book شاید از نظر بصری تجربه ی فوق العاده ای نباشد ولی آنقدری خوب است که بتوان از این بخش از بازی لذت برد. از نظر بصری بازی خوب است و می توان با این بخش از بازی نیز ارتباط برقرار کرد. از نظر فنی نیز مشکل چندانی برای بازی به وجود نیامده است و در کل تکسچر های بازی در آن بخش قابل قبول می باشند و مشکل فنی نیز شما را آزار نخواهد داد.

به بخش صوتی بازی می رسیم. این بخش تشکیل شده است از صداگذاری و موسیقی. موسیقی بازی به خوبی کار شده است و صداگذاری بازی نیز با کیفیت می باشد و توانسته داستان بازی را به خوبی روایت کند. در این بخش از بازی مشکل خاصی وجود ندارد و می توانید از این قسمت نیز لذت ببرید.

Black Book یک بازی بسیار خوب می باشد که البته بسیار دارک است و مناسب هر شخصی با هر سن و سالی نمی باشد. بازی در بخش های مختلف عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است ولی آنقدر عالی نبوده تا بتوان به آن لقب یک بازی شاهکار را داد و صرفا راضی کننده است.

پیشنهاد می کنم که اگر دنبال بازی های ترسناک هستید و از داستان های ماوراء الطبیعه لذت می برید این بازی نیز می تواند برای شما لذت بخش باشد و  آن رو از دست ندهید و در صورتی که از داستان های به نسبت ترسناک لذت نمی برید یا به بازی های کارتی و انتخاب دیالوگ علاقه ای ندارید متاسفانه این بازی گزینه ی مناسبی برای شما دوستان نمی باشد و باید به دنبال بازی دیگری باشید.

از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Parsjoy بودید سپاسگزاریم. امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید و ما نیز توانسته باشیم تا شما را با این بازی آشنا کرده باشیم و در خرید آن به شما راهنمایی های لازم را رسانده باشیم.

نکات مثبت

روایت جذاب
گیم پلی راضی کننده
اتمسفر ترسناک بازی

نکات منفی

تکراری بودن روند بازی
مشکلات کوچک در بخش فنی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
8.5
گیم پلی
8.0
موسیقی
8.0
جزئیات

یشنهاد می کنم که اگر دنبال بازی های ترسناک هستید و از داستان های ماوراء الطبیعه لذت می برید این بازی نیز می تواند برای شما لذت بخش باشد و  آن رو از دست ندهید.

8.1
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing
25 اکتبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
10

نقد و بررسی بازی Total Arcade Racing

9.5

نقد و بررسی بازی The Colonists

9.6

نقد و بررسی بازی Devil Slayer Raksasi

5.8

نقد و برسی Infinite Tanks WWII

5.3

نقد و برسی Driving World: Aspen

6.4

نقد و برسی Cymatically Muffed

3.7

نقد و برسی Under the Jolly Roger

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved