نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

توسط Pars Joy در 7 مارس 2024

علیرغم اینکه مشتاق سرگرمی پرهزینه دنیای 40K هستم، اعتراف می کنم که وقتی Warhammer 40000: Dakka Squadron در ابتدا در پایان سال 2020 برای رایانه شخصی منتشر شد، موفق نشدم آن را تجربه کنم. بنابراین، علی‌رغم اینکه به معنای واقعی کلمه چیزی در مورد آن نمی‌دانستم، این فرصت را پیدا کردم که پورت نسخه نینتندو سوییچ را که در 8 مارس 2024 منتشر می شود، بررسی کنم.

افکار اولیه من پس از اولین ورودم به بازی این بود که نکاتی را در مورد این بازی از دست داده‌ام و همانطور که در آموزش و سپس سطوح اولیه کمپین بازی می‌کردم، فرض من این بود که Dakka Squadron یک پورت برای پر کردن جای خالی برخی از عناوین فراموش شده شرکت Relic Entertainment متعلق به اوایل دهه 2000 است.

همه چیز در مورد بازی – از گرافیک قدیمی گرفته تا گیم‌پلی و منوی فوق‌العاده ابتدایی آن، من را به‌طور مشخصی به یاد بازی Star Wars Starfighter در سال 2001 می‌اندازد (البته نه اینکه لزوماً چیز بدی باشد). اما با بررسی بیشتر بازی متوجه شدم که فرض اولیه ام کاملا نادرست بود. در واقع اگر دنبال یک بازی جذاب و نوآورانه در دنیای 40K هستید، آن را در اینجا دریافت نخواهید کرد. با نقد و بررسی این بازی در Pars Joy با ما همراه باشید.

Warhammer 40,000: Dakka Squadron احتمالا تنها بازی ای است که شبیه سازی نبردهای هوایی با محوریت اورک ها را در دنیای 40k به ارمغان می آورد. شما کنترل یک خلبان Ork را در دست می گیرید که برای یک Warboss کار می کند. پنج خلبان برای انتخاب وجود دارد که هر کدام متعلق به یک قبیله متفاوت هستند. علاوه بر تعیین طرح رنگ هواپیما، هر قبیله امتیازات مختلفی مانند وارد کردن آسیب بیشتر یا افزایش سرعت سلاح را ارائه می دهد. داستان، اورک انتخابی شما را دنبال می کند که در صفوف گروه جنگی بالا می‌رود و برای جنگ بزرگ بعدی علیه Imperium of Man آماده می‌شود. این کمپین شما را به چندین سیاره می برد که در هر کدام، با دشمنان مختلفی می جنگید.

این کمپین شما را به پنج سیاره می برد که هر کدام دارای محیطی منحصر به فرد هستند. هر سطح به خوبی طراحی شده و زیبا به نظر می رسد، به طوری که آنها من را به یاد مناطقی از بازی Crimson Skies در Xbox می اندازند و دارای دره های زیاد و ساختمان های بزرگ برای پرواز می باشد. متأسفانه، تنها تعداد کمی از این مناطق ابعاد بزرگی دارند که برای یک چنین عنوانی واقعا لازم بود.

با سرعت کامل هواپیما ممکن است کمتر از سی ثانیه طول بکشد تا از یک سر نقشه به سر دیگر پرواز کنید، بنابراین شما دائماً از محدوده خارج می شوید. طبیعتاً این نگرانی برای هواپیماهای دشمن نیست که می توانند هر کجا که می خواهند پرواز کنند. این در طول باس فایت‌ها بسیار ناامیدکننده بود، زیرا آنها می‌توانند در خارج از محدوده ناپدید شوند و سپس برای حمله از پشت به اطراف حرکت کنند.

هر سیاره یک ماموریت مقدماتی و یک باس فایت دارد. برای باز کردن قفل رئیس، شما باید تعداد مورد نیاز امتیاز پیروزی را از ماموریت های تصادفی جمع آوری کنید. انواع مختلفی از ماموریت ها وجود دارد، مثلا گاهی اوقات به یک پایگاه دشمن حمله می کنید یا باید از یکی از پایگاه های خود محافظت کنید.

حتی ممکن است مجبور شوید وسایل نقلیه را اسکورت یا نابود کنید یا از امواج هواپیماهای دشمن جان سالم به در ببرید. در حالی که اکثر ماموریت ها پرتنش و هیجان انگیز هستند، تنها یک یا دو نقشه در هر سیاره وجود دارد. با این حال تنوع ماموریت ها کمی این خلا به وجود آمده را جبران می کنند، اما طولی نمی کشد که چندین بار همان کار را در یک مکان انجام می دهید. انجام ماموریت‌ها به شما «Teef» می‌دهد که می‌توانید آن را برای ارتقاء در پنج یا چند دسته مختلف خرج کنید.

به طور کلی هسته اصلی گیم پلی Warhammer 40,000: Dakka Squadron در طول بازی ثابت می ماند: شما در ماموریت های مختلف در آسمان پرواز می کنید، چیزهایی را منفجر می کنید در حالی که سعی می کنید منفجر نشوید. در حالی که در سطوح مختلف تنوع وجود دارد، مطمئناً می‌تواند تکراری شود، به خصوص اگر قصد دارید برای طولانی مدت روی این بازی وقت بگذارید.

از نظر فنی، پورت نینتندو سوئیچ این بازی یک پورت خوب است و کنترل‌ها روان و شهودی هستند، اما این واقعا چیز برجسته ای محسوب نمی شود. با اینکه سبک گرافیکی بازی جالب طراحی شده است، ولی کیفیت بافت های تصویر در حد بازیهای امروزی نیست و پایین می باشند. موسیقی متن نیز پس از مدتی تکراری می شود و روند گیم پلی را تا حد زیادی ناخوشایند می کند.

به عنوان نتیجه گیری، نبردهای هوایی سریع، متنوع و چالش برانگیز Dakka Squadron آن را بسیار سرگرم کننده کرده است، اما این سرگرمی فقط برای مخاطبان خاص است و همین موضوع باعث شده توصیه کردن آن به هر کسی که تاکنون عناوین قبلی این فرانچایز را تجربه نکرده باشد و آنها را نمی شناسد، دشوار باشد.

نکات مثبت

سرگرمی بی دغدغه زیادی را همراه با مکانیک گیم پلی عالی ارائه می دهد
می توان عشق و اشتیاق توسعه دهندگان این بازی نسبت به دنیای Warhammer 40,000 را به خوبی احساس کرد
شخصی سازی گسترده ای دارد
تنوع خوبی از نقشه های مختلف را شامل می شود

نکات منفی

عدم تنوع در دیالوگ ها و موسیقی متن
در میان ماموریت ها، چک پوینت با نقاط ذخیره وجود ندارد
تنظیمات بسیار محدودی دارد

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
6.5
گیم پلی
6.0
موسیقی
6.5
جزئیات

کاملا واضح است که Warhammer 40,000: Dakka Squadron توسط افرادی ساخته شده است که به وضوح عاشق دنیای 40K و اورک ها هستند. اما با اینکه این بازی منجر به سرگرمی اولیه زیادی می‌شود، در نهایت می‌تواند با سطوح تکراری و گرافیک فوق‌العاده قدیمی خود، شما را ناامید کند. اگر بتوانید مشکلات و کمبودهای آن را نادیده بگیرید، در می یابید که از زمان انتشار اولین نسخه Space Marine تاکنون، بازی Dakka Squadron سرگرم کننده ترین عنوان اکشن Warhammer 40k محسوب می شود.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Blind Shot
10 آوریل 2024
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
6.3

نقد و بررسی بازی Blind Shot

6.5

نقد و بررسی بازی Warhammer 40,000: Dakka Squadron

8.9

نقد و بررسی بازی Flooded

7.8

نقد و بررسی بازی Golfinite

7.1

نقد و بررسی بازی The Smurfs: Colorful Stories

8.6

نقد و بررسی بازی The Pedestrian

7.3

نقد و بررسی بازی Dead Tomb

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved