نقد و بررسی Mushroom Wars 2

توسط Pars Joy در 9 آوریل 2022

یکی از قدیمی ترین بازی های ننتندو سوئیچ همین بازی Mushroom Wars است که امسال با معرفی نسخه دوم از آن یعنی Mushroom Wars 2 مواجه شدیم که خوب بسیار از عرضه این بازی خرسند شدیم. برای توسعه این بازی از موتور گرافیکی جدید ننتیندو استفاده شده است و همینطور این محصول سال 2018 را نباید آن شکلی که خودش را نشان می دهد دست کم گرفت و بسیار از ویژگی های نشان دهنده کیفیت بازی را در شکل نمای اسکرین شات های آن از دست می دهیم که برای شفاف شدن این موضوع این بازی را به نقد و بررسی در سایت Pars Joy خواهیم رساند. پس با ما همراه باشید.

بازی Mushroom Wars 2 یک بازی در ساخت و سبک استراتژی تهیه شده است که خوب با نمونه اولیه این بازی که یک گیم در ژانر بازی های ماجراجویی بود بسیار متفاوت است. یکی از ویژگی های خاص طراحی های این بازی این است که برای نشان دادن و معرفی داستان بازی شما را دائما متوسل به انجام خود گیم پلی بازی می کند. یعنی بعد از انجام هر مرحله از بازی شما متوجه قسمتی از داستان بازی می شوید که در اصل هیچ معنایی ندارند.

قسمت هایی که از داستان بازی Mushroom Wars 2 به صورت انیمیشن های جذاب در بازی Mushroom Wars 2 پخش می شوند همگی بدون اینکه اشاره کنند که جنگ هایی که آنها را در گیم پلی بازی انجام می دهید برای چه صورت می گیرند در بازی به صورت متداوم پخش می شوند که خوب می تواند برای بسیار از بازیکنانی که تا میانه های بازی آمده اند و هنوز نمی دانند که در بازی چه خبر بسیار طاقت فرسا باشد ولی برای خیلی ها نیز می تواند این سبک بازی سازی اعتیاد آور باشند تا اینکه تا آخرین لحظه بازی بتوانند آن را انجام دهند.

اما این همه دغدغه و داستان های شاهکار و همینطور با حماسه ای که در بازی برای شما نشان دهنده عزم و اراده ای از لشگر های جنگجو برای شکست دادن یکدیگر می بینید همگی در مکانی مانند باغچه یک شخص معمولی اتفاق می افتد که خوب این افرادی که دائما در این مکان ها در حال جنگ هستند همگی قارچ هایی هستند که هر کدام قسمتی از حیاط این باغچه را به تسخیر خود درآورده اند و برای اینکه بتوانند بر قلمرو خود را گسترش دهند با یکدیگر درگیر شده اند تا ما شاهد این درگیری ها و جنگ ها در بازی Mushroom Wars 2 باشیم.

پس از همینجا می توان نتیجه گرفت که این بازی در اصل یک بازی فان و مفرح است که در آن آنچنان خودش را بازی جدی نمی گیرد ولی درمورد خود بازی سازی و گیم پلی بازی می توان گفت که بازی در حد استاندارد و خوبی قرار دارد. شما در بازی Mushroom Wars 2 می توانید به خوبی لشگر های خود را سازماندهی کنید. با اینکه بازی در نقشه آزاد و همینطور به صورت مولتی پلیر در بازی Mushroom Wars 2 وجود ندارد ولی با این حال مراحل از پیش طراحی شده و سناریو های مختلفی را در بازی تجربه خواهید کرد که خوب همگی از لحاظ کیفیت دیزاین گیم پلی ارزش انجام دادن را در این سطح از بازی سازی دارا می باشند.

همینطور کل بازی Mushroom Wars 2 جدا از انیمیشن های جذابی که در بازی به خوبی با صدا گذاری ها حماسی طراحی شده اند بازی دارای گرافیک و طراحی محیط خوبی است که توانسته است به شکل بسیار متداوم و خوب استایل طراحی و همینطور شکل و فرم خودش را به خوبی حفظ نماید. قابلیت هایی در بازی مانند انجام بازی ها در نقشه های بزرگتر به صورت مولتی پلیر در سیستم های بازی اندروییدی فقط وجود داشت که با آپدیت های ننتیندو و همینطور استیم می توانید به صورت گروهی این بازی را به شکل آنلاین نیز انجام دهید.

 

نکات مثبت

انیمیشن های جذاب
صدا گذاری شده
استراتژیک با موضعی فان

نکات منفی

افکت های بسیار ساده در گیم پلی بازی
داستان نامفهوم بازی

امتیاز
امتیاز
گرافیک
7.0
داستان
4.0
گیم پلی
7.0
موسیقی
8.0
جزئیات

در مجموع باید گفت که بازی Mushroom Wars 2 یک بازی بسیار سرگرم کننده و با کیفیت ساخت بالا و همینطور رعایت استاندارد های بازی سازی در میان بازی های این ژانر یعنی استراتژی قرار دارد. البته از بازی Mushroom Wars 2 نباید توقع بازی تمدن ها را داشت ولی در نوع خودش و سطح و حجم پرداخته شده بر روی بازی می توان گفت که یک بازی بسیار خوبی است که می توانید در کنسول های قابل حمل و همینطور در گوشی های خود به عنوان یک انتخاب خوب در ژانر استراتژی قرار بگیرد.

6.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
پست های جدید پارس جوی

عناوین رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز مشخص شدند

نقدها و نمرات Cuphead: The Delicious Last Course منتشر شدند

شرکت کنترل کیفی بازی Cyberpunk 2077 به اتهامات پاسخ داد

رئیس ایکس باکس: Bethesda دیگر از فشار کاری رنج نمی‌برد

9.1

نقد و بررسی بازی Best Month Ever!

2.0

نقد و بررسی بازی Ice Cream Surfer

9.5

نقد و بررسی بازی Rise of the Third Power

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved