نقد و بررسی بازی Eville

توسط Pars Joy در 27 نوامبر 2022

اکثر مردم با Among Us آشنا هستند، اولین بازی که محبوبیت زیادی پیدا کرد و باعث شد برای همیشه از دوستان خود متنفر شوید. در بازی‌ های این سبک (Social Deduction)، هدف این است که با سایر بازیکنان در خدمه خود کار کنید و بفهمید که فریبکار کیست. اگر خدمه به خوبی با هم کار کنند و فرد فریبکار را پیدا کنند، بازی را برنده می ‌شوند. در ادامه با نقد و بررسی یکی از جدیدترین بازی های این سبک توسط وبسایت Parsjoyهمراه باشید.

داستان بازی Eville در دهکده ای آرام قرون وسطایی اتفاق می افتد که در آن توطئه گران سعی دارند روستاییان بی گناه را به قتل برسانند و شهر را برای خود بگیرند. با شروع بازی به هر بازیکن یک نقش منحصر به فرد اختصاص داده می شود، هیچ کس نمی داند که چه چیزی به دیگران اختصاص داده شده است. چیزی که این بازی را از دیگر عناوین این سبک متمایز می کند، مکانیک آن است. این بازی دارای ماموریت‌ ها، فروشندگان و حتی مکانیک‌ های Crafting است که گیم پلی بازی را بهتر می کند. هر دور  معمول در بازی به دو مرحله شبانه روزی تقسیم می شود. در طول روز، بازیکنان باید برای به دست آوردن پول برای خرید معجون های صنایع دستی یا کلیدهایی که می توانند درهای شما را قفل کنند، ماموریت هایی را انجام دهند که از کشته شدن شما در شب جلوگیری می کند. وقتی فاز شب شروع می شود، همه روستاییان به رختخواب می روند، اما توطئه گران سعی می کنند وارد شوند و شما را بکشند. به عنوان یک روستایی، در طول روز تمام تلاش خود را انجام خواهید داد تا در شب کشته نشوید. در همین حال، قاتل ممکن است برای جمع‌آوری پول و مواد کافی برای ساختن یک سم کشنده، به ولگردی بپردازد. هر بازیکن خانه ای دارد که به آنها اختصاص داده شده است و با کد رنگی روی نقشه کوچک می توانید متوجه شوید که چه کسی متعلق به کدام خانه است. قابلیت شخصیت های بازی بسیار منحصر به فرد است و تجربه هر کدام از آن ها می تواند لذت بخش باشد و تکرار پذیری بازی را به شدت افزایش دهد. یک مسابقه متوسط ​​در بازی تقریباً 15 تا 20 دقیقه است که زمان مناسبی است. ماموریت های بازی بسیار ساده هستند. ماموریت ها معمولاً شامل جمع آوری مواد یا ساختن چیزی است. آنها بسیار کوتاه هستند و زمان زیادی برای تکمیل آنها صرف نمی شود. سخت ترین چیز برای یادگیری در بازی، طرح نقشه و جایی است که همه چیز در آن قرار دارد. فروشندگان همیشه در یک مکان هستند، بنابراین دانستن اینکه کدام مسیر را باید طی کرد حیاتی است. سیستم Crafting بازی نیز کاملاً خوب پیاده سازی شده است. شما می توانید چندین آیتم مانند معجون های مرگبار برای مسموم کردن دیگران یا پادزهرها در صورتی که خودتان مسموم شده اید بسازید. شما حتی می توانید یک معجون محافظ درست کنید و آن را در دیگ خود قرار دهید تا از مسموم شدن در آن شب محافظت کنید. بازیکنان همچنین ممکن است کلیدهای قفلی را از فروشندگان بخرند که درهای آنها را قفل می کند و مانع از ورود کسی به خانه آنها برای یک شب می شود. اگر احساس امنیت نمی کنید، بهترین گزینه این است که چندین ماموریت را به پایان برسانید و پول کافی برای خرید چند کلید دریافت کنید.

طراحی صحنه ها و گرافیک کلی بازی به قدر نیاز خوب است. Eville یک بازی عجیب و غریب است که به شدت بر سبک هنری کارتونی و رنگارنگ تکیه دارد. گرافیک بازی نسل نهمی محسوب نمی شود و نباید انتظار یک گرافیک غول و قدرتمند را از آن داشت. اگر مشکلی را بخواهیم از این بخش بگیریم، آن انیمیشن ها هستند. برخی از آنها کمی خشک و نه چندان صاف به نظر می رسند. به خصوص، انیمیشن در حال اجرا درEvill که أصلا نمی تواند نظرها را به خود جلب کند. به نظر می رسد که شخصیت شما هنگام دویدن چیزی به سمت باسنش فشار داده است. انیمیشن برداشتن اقلام از روی زمین نیز کمی خشک به نظر می رسد. با توجه به اینکه این یک بازی مستقل است که احتمالاً از بودجه کمتری نسبت به استودیوی تریپل A معمولی برخوردار است، بهتر است انتظارات بیهوده ای نداشته باشیم. در کل باید گفت که بازی گرافیک خارق العاده و شگفت انگیزی ندارد اما مطلوب است. صداهای استفاده شده در بازی نیز خوب است. موسیقی متن دلچسب و مناسب بازی است که سعی می کند با سکانس های بازی بسیار هماهنگ باشد.

اگر Among Us را تجربه کرده باشید احتمالا برایتان سوال خواهد شد که این عنوان چه چیزی را برای شما به ارمغان دارد. مکانیک های بازی به شدت جذاب هستند. داشتن هفت شخصیت که نقش های منحصر به فردی در کنار چهار قاتل مختلف دارند، پیچیدگی و عمق زیادی را به گیم پلی بازی می بخشند. هسته اصلی بازی راضی کننده است، که باعث می شود تا بازیکن به بازی معتاد شود. همانطور که قبلا ذکر شد، تنها مشکل اصلی بازی انیمیشن های خشک بازی است که بیش از حد مصنوعی به نظر می رسند. اگر دوستان باحال و جمع پایه ای داشته باشید که قبلا با آن ها بازی هایی در این سبک و یا مافیایی را انجام داده اید، و از قضا به دنبال تجربه ای عمیق تر و جذاب تر از Among Us هستید، Eville بازی شماست. بازی که به علت گیم پلی و مکانیک های جذاب آن می تواند به شدت شما را معتاد خودش کند و برای چندین دست شما را به بازی کردن بکشاند.

نکات مثبت

مکانیک های عالی گیم پلی
نوآوری در سبک Social Deduction
موسیقی و صداگذاری خوب
عملکرد فنی مناسب
معتاد کننده بودن

نکات منفی

انیمیشن های خشک و بی روح
پرداخت های درون برنامه ای

امتیاز
امتیاز
گرافیک
8.0
داستان
10
گیم پلی
10
موسیقی
10
9.5
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha
6 دسامبر 2023
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
7.4

نقد و بررسی بازی Horror Tale 2: Samantha

6.5

نقد و بررسی بازی Doom and Destiny Worlds

8.0

نقد و بررسی بازی Sven – Completely Screwed

8.1

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

7.5

نقد و بررسی بازی Super Intern Story

9.0

نقد و بررسی بازی Bzzzt

6.0

نقد و بررسی بازی The Crown of Wu

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved