نقد و بررسی Empire of Sin

توسط Pars Joy در 30 جولای 2021

شهر شیکاگو پراز محله هایی است که پتانسیل بسیار بالایی برای توسه و ساخت شبکه مافایی در آن وجود دارد. دوست دارید به یک رئیس مافیایی تبدیل شوید و با گرفتن تصمیمات صلی خودتان را به قدرت برسانید؟ باز Empire of Sin امروز محور توجه تیم نقد و بررسی Pars Joy است. بازی محصول سال 2020 با قیمت 40 دلار از استور استیم قابل دریافت است. این بازی یکی از پرچم داران بازی های ساخت شرکت پارادوکس است که بازی نکردن آن تقریبا از دست دادن یک فرصت عالی برای دوست داران بازی های استراتژیک میباشد.

در ابتدای بازی شخصیت های مختلفی برای بازی در اختیار شما قرار می گیرد. هر کدام از آنها داستان زندگی مربوط به خودشان را دارند و همچنین اخلاقیات و سبک و ویژگی بازی با هر کدام آنها در بازی Empire of Sin متفاوت است. اما قابلیت کاستوم کردن این بازی برای کارکتر ها وجود ندارد که خوب کمی خسته کننده به نظر می رسد. چون مدت طولانی را باید مشغول بازی و حل کردن معما های درون گیمی با این کارکتر ها باشید که خوب نداشتن گزینه تغییرات اصلی در شخصیت های بازی کمی عجیب از این بازی به نظر می رسد ولی خوب باید گفت تغییرات ظاهری شامل تغییر لباس و کت و شلوار در بازی نیز گنجانده شده است. هر کدام از شخصیت های بازی برای خودشان گذشته خودشان را دارند و این گذشته ها در استوری لاین بازی تاثیر بسیار مستقیمی دارند.

به طور مثال اگر یکی از شخصیت ها به نام مکس که یک ایرلندی تبار است که در شهر شیکاگو در حال رشد(از نظر مافیایی) است نگاهی بی اندازید متوجه می شوید سطح داستان پردازی در بازی Empire of Sin آنقدر خوب است که می تواند شما را به دنیای دیگر ببرد. در همین شخصیت ذکر شده در ابتدا شما با یکی از دوستانتان صحبت می کنید که در شهر به چه صورت مافیایی می توانید کنترل را به عهده بگیرید و بر دشمنانتان غلبه کنید. به یاد داشته باشید که این دیالوگ ها و صحبت ها صرفا جهت نمایش ندارند و انتخاب هایی که در بازی می کنید را باید لحظه به لحظه غنیمت بمشارید زیرا در مسیری که در بازی قرار می گیرد دخالت مستقیم دارند.

انتخاب مسیر کاری در ابتدای بازی بسیار مهم است. از بین شخصیت های مختلفی که در بازی قرار داده شده است همه آنها باید مسیر کاری خودشان را پیدا کنند ولی بازی به صورتی بسیار زیبا با ظرافت خاصی همه این تصمیمات در بازی را در داستان های خودشان و در یک قالب محیطی مخصوص به خود همان کارکتر آن را قرار داده است. شخصیت ایتالیایی در این بازی در ابتدا به طور مثال انتخاب مسیر کاری خودش را با مشورت از همسرش در هنگام خوردن غذای محقری در ساختمان خانه اش انجام می دهد.

اگر بخواهیم به طوری جامع درباره وسعت گیم پلی این بازی و ساختار های طراحی مسیر بازی صحبت کنیم باید به جزء جزء آن ساعت ها اشاره کنیم. به طور مثال برای این که بخواهید شهر را در اختیار خودتان بگیرید و شبکه مافیایی خودتان را آن قدر قوی و جهت دار تشکیل دهید در بازی باید زحمت های فراوان با انتخاب موقعیت های مناسب و تصمیمات اصلی مهم در بازی بکشید. مثلا برای بدست آوردن یک ساختمان اصلی در شهر که بخواهید آن را به یک پایگاه مافیایی تبدیل کنید روش های زیاد وجود دارد. مثلا می توانید از ابتدا آن ساختمان را خریداری کنید. برای خرید یک آیتم به این بزرگی در بازی باید به خوب بتوانید منابع مالی مناسب برای خودتان تعبیه کنید که آن هم نیازمند گذاشتن وقت فراوان برای ساختن یک شبکه مالی مناسب است که بتواند هزینه یک خرید به این بزرگی را جبران نمایید.

در نتیجه میتوانید بدون آن که مشکلی با کسی داشته باشید و بدون دغدغه نیاز های خود را خریداری کنید. حال روش دیگری نیز برای تحقق این اهداف وجود دارد. شما می توانید با حمله کردن به ساختمان آن را از چنگ رقیب مافیایی خود خارج کنید و ساختمان را تصاحب کنید. برای اینکه قدرت همچین کاری را داشته باشید در بازی به یک سری المنت های قدرت دست یابی داشته باشید. این عناصر قدرت فاکتور های زیادی را برای افزایش آن در Empire of Sin طلب می کند. باید به جوانب خیلی از ویژگی های بازی دقت داشته باشید. افزایش قدرت افراد در بازی یکی از آن ها است. بالا بردن مقدار سلامتی و خاصیت جنگندگی آنها از مواردی است که باید به آن توجه کنید.

همچنین بدست آوردن سلاح ها و خریداری و گرفتن آیتم های کوچک همگی در داشتن قدرتی بزرگ تاثیر دارند. بعد از اینکه مهمات خود را افزایش دهید و آماده شدید می توانید به ساختمان حمله کرده و آن را به زور از چنگ رقیب خارج کنید. حال بدست آوردن آیتم ها در بازی (سلاح ها و آیتم های قابل حملی که منجر به افزایش قدرت اکشن می شود) خودش نیز نیازمند هزینه ها و پول های است که باید با انجام ماموریت هایی آن ها را فراهم کنید. جدا از آن ساخت آیتم ها و پردازش بر روی بعضی از آن ها با نمودار های زمانی مواجه هستند که در انتهای باز هم زحمت هایی را به دوش شما تحمیل می کنند که همگی رنج های دوست داشتنی هستند که در طول بازی برای لذت بردن از Empire of Sin تحمل می کنید. در نتیجه به همان نکته ای که در بازی این بازی یاد آوری کرده بودیم خواهید رسید که در بازی باید مولتی تسکینگ داشته باشید و داشتن قابلیت مدیریت پروژه ها و به یاد سپردن ارتباط افراد با هم می تواند در موفقیت شما در بازی تصمیم گیرنده باشد.

نکات مثبت

گانگستری استراتژیکی بسیار خوب
وسعت و زیر ساخت های گیم پلی زیاد
شخصیت پردازی های خوب
فضای گرافیکی و موسیقیای بسیار مرتبط با ژانر

نکات منفی

نداشتن کاستوم کردن شخصیت اصلی
بازی نکردن چند تایی کارکتر ها

امتیاز
امتیاز
گرافیک
9.0
داستان
8.0
گیم پلی
10
موسیقی
10
جزئیات

در کل Empire of Sin یک بازی تمام عیار در ژانر بازی های مافیایی محسوب می شود. این بازی ساختارهای وسیعی در گیم پلی دارد که با استایلی دیدنی و فضا سازی های حرفه توسط موتور یونیتی به خوبی تعبیه ده است و ایرادات کم در ساختش آن را به یک محصولی بسیار مناسب و توجیه پذیر برای انجام بازی تبدیل کرده است.

9.3
امتیاز کل
شما به این نمره داده اید
همچنین در پارس جوی
 
نقد و برسی Black Book
20 سپتامبر 2021
توسط Pars Joy
نقد و بررسی
ادلمه مطلب
پست های جدید پارس جوی
8.1

نقد و برسی Black Book

3.7

نقد و برسی World Soccer Strikers ’91

6.8

نقد و بررسی May’s Mysteries: The Secret of Dragonville

8.0

نقد و بررسی Kitaria Fables

9.7

نقد و بررسی بازی Marble Duel

8.0

نقد و بررسی Recompile

6.5

نقد و بررسی From Earth To Heaven

Pars Joy since 2014, All Rights Reserved